ایده های جدید

ایده های خود را

در زمینه های مختلف

کسب و کار – آموزشی – سرگرمی – کسب درآمد – و….

در این صفحه به اشتراک بگذارید

Leave a Comment

رویدادهای فروردین ماه و ایده‌های مربوط به آن

رویدادهای فروردین ماه و ایده‌های مربوط به آن

 

همه ایرانی‌های سراسر دنیا، این ماه را به دلیل شروع سال نو هجری شمسی و فرار رسیدن نوروز جشن می‌گیرند. خیلی از افراد به دلیل تغییر فصل در این ماه و رویش دوباره گیاهان نیز فروردین ماه را نماد تولد وشروع دوباره می‌دانند. فروردین همچنان فرصت خوبی برای تمرکز روی فروش کسب‌‌وکارها به حساب می‌آید و خیلی از مشتریان بالقوه و بالفعل هستند که حتی حین تعطیلات عید برای خریدهای نوروزی خود اقدام می‌کنند. پس همچنان باید روی کمپین‌های تبلیغاتی هم سرمایه‌گذاری کرد که این فرصت محدود را از دست ندهیم. در ادامه چندین رویداد مهم فروردین ماه را عنوان می‌کنم و ایده‌هایی را برای آنها می‌آورم که برای بازاریابی و افزایش نرخ تعامل کسب‌وکارها در شبکه‌های اجتماعی مفید هستند.

 

روز جهانی ساعت زمین ـ ۴ فروردین

برای حفظ زمین، چراغ‌های اطرافمان را تنها برای “ ۶۰ ” دقیقه خاموش کنیم. ساعت زمین به سرعت در حال نزدیک شدن است (۲۴ مارچ ۲۰۱۸ ساعت ۲۱:۳۰ – ۲۰:۳۰ مصادف با ۴ فروردین ماه ۱۳۹۷) در ساعت زمین ۲۰۱۸ تمام اهداف و برنامه‌ها در راستای برقراری یک ارتباط قوی با زمین، این سیاره دوست داشتنی خواهد بود. خانه‌ای مشترک برای مردم و طبیعت!

کسب‌وکار شما در راستای مسیولیت اجتماعی خود می‌تواند رویداد ساعت زمین را از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی کند.

روز جهانی اسفناج – ۶ فروردین

اسفناج یکی از پرخاصیت‌ترین سبزیجات است که با آن می‌توانیم غذاها و سالادهای متنوع و البته سالمی درست کنیم. از آنجایی که شرکت‌ها در فروردین خلوت‌تر از دیگر ماه‌های سال هستند، می‌توانیم یک رویداد پاتلاک (Potluck) برگزار کنیم که در آن همگی غذاها و سالادهایی درست کنند که شامل اسفناج باشند. به یاد داشته باشین که این رویداد روی خلاقیت نیروی کار شما تاثیر می‌گذارد و فرصت خوبی است که از آن پست‌های خوبی برای حساب‌های کاربری شبکه‌های اجماعی کسب‌وکار خود فراهم آورید و منتشر کنید.

spinach

روز جهانی پیاده‌روی تا محل کار – ۱۷ فروردین

سایت جامع پنل پنل

 

در این روز کسب‌وکارها می‌توانند یک برنامه تیمی برای کارمندان خود درنظر بگیرند و آنها را تشویق کنند تا پیاده به محل کار خود بروند. این برنامه تیمی می‌تواند به صورت کامل در شبکه‌های اجتماعی پوشش داده شود و حتی برای آن بومرنگ طراحی شود تا در بخش استوری اینستاگرام قرار بگیرد.

walk

روز جهانی اشیای عتیقه – ۲۰ فروردین

کسب‌وکارهایی چون شیپور و دیوار می‌توانند به خوبی از این رویداد استفاده کنند و در این روز، تمرکز خود را روی این اشیا ببرند. در حقیقت حاصل این تمرکز می‌تواند یک کمپین بازاریابی موفق باشد که افراد تشویق شوند تا اشیای عتیقه خود را به فروش بگذارند. بهتر است که این رویداد در همه شبکه‌های اجتماعی آنها پوشش داده شود تا افراد بیشتری با آن تعامل داشته باشند.

سایت جامع پنل پنل

 

روز جهانی بیماری هموفیلی‌ – ۲۸ فروردین

هِموفیلی دسته‌ای از بیماری‌های ارثی هستند که در آنها توان بدن برای ایجاد لخته و انعقاد خون برای جلوگیری از خونریزی در صورت پاره شدن رگ مختل شده است. روز جهانی این بیماری که درمان بسیار سخت و پیچیده‌ای هم دارد و عموما درمان قطعی برای آن وجود ندارد، فرصت خوبی است تا کسب‌وکارها یک کمپین CSR به منظور کمک به این بیماران طراحی و اجرا کنند. هدف این کمپین می‌تواند جمع‌آوری کمک برای این بیماران باشند و حتی در سیستم‌های جذب حمایت مالی چون ۲نِیت صورت بگیرد.

 

سایت جامع پنل پنل

بقیه رویدادهای فروردین ماه را در جدول زیر بببینید:

 

رویدادها و مناسبت‌های فروردین

سایت جامع پنل پنل

http://panelpanel.ir

Leave a Comment

ارز دیجیتال PM7 (جدید) 20دلار رایگان (هدیه ثبت نام در سایت)

در سایت ارز دیجیتال PM7 ثبت نام کنید و 20 دلار به رایگان هدیه بگیرید
از طریق لینک زیر شما هم میتونید ثبت نام کنید و فوری 20دلار بگیرید

http://pm7.pm

ارزش هر واحد PM7 به زودی چند برابر می شود و شما میتوانید سود بسیار زیادی بدون هیچ هزینه ای دریافت کنید.

سایت جامع پنل پنل

مهلت ثبت نام فقط تا 6 روز دیگر باقی مانده و پس از آن دیگر رایگان نیست و برای خرید هر واحد ارز دیجیتال PM7 باید هزینه پرداخت کنید.

در حال حاضر ارزش هر واحد ارز دیجیتال PM7 معادل 0.05 دلار می باشد که به مرور زمان ارزش آن تا صدها برابر و حتی بیشتر امکان رشد و افزایش دارد.

پس عجله کنید و تا رایگان است از این فرصت شش روزه باقیمانده استفاده کنید و با ثبت نام در سایت  ارز دیجتال PM7 معادل 20 دلار هدیه رایگان دریافت نمایید.

سایت جامع پنل پنل

لینک ثبت نام:

http://pm7.pm/ico/add8b176

بعد ار ثبت نام یک لینک اختصاصی یا کدمعرف به شما تعلق میگیرد که اگر کسی با این لینک معرف شما در سایت PM7 ثبت نام نماید به عنوان پورسانت مبلغی به عنوان هدیه به شما داده میشود و این پورسانت ها تا 7 سطح بعد از شما میتواند برایتان درآمدساز باشد و پورسانت به شما تعلق بگیرد.

لینک ثبت نام:

http://pm7.pm/ico/add8b176

منبع: سایت جامع پنل پنل

Leave a Comment

استفاده از جوش شیرین در فلافل

فلافل فروشی‌ها از جوش‌شیرین استفاده نکنند

سایت جامع پنل پنل

یک مشاور تغذیه گفت: جوش‌شیرین موجود در خمیر فلافل علاوه بر ایجاد بیماری‌های گوارشی، مانع از جذب آهن در بدن شود.

یک مشاور تغذیه گفت: جوش‌شیرین موجود در خمیر فلافل علاوه بر ایجاد بیماری‌های گوارشی، مانع از جذب آهن در بدن شود.

گلزار مولایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: نخود جزء حبوبات با ارزش غذایی بالا است اما این ماده غذایی پرارزش به دلیل سرخ کردن با روغن چند بار مصرف و ترکیب شدن جوش‌شیرین با آن موجب نفخ می‌شود.

مشاور تغذیه بیمارستان طالقانی ایلام ادامه داد: حبوبات به دلیل وجود پروتئین از خانواده گوشت‌ها به شمار می‌رود و مصرف آن یک واحد گوشتی به شمار می‌آید به‌شرط آنکه در خمیر فلافل از جوش‌شیرین استفاده نشود.

مولایی با تأکید بر اینکه روغن چند بار مصرف و جوش‌شیرین حاوی خمیر فلافل عوارض به دنبال دارد، گفت: مصرف فلافل به‌صورت خانگی به دلیل روغن مصرفی سالم‌تر در زمان سرخ کردن و عدم استفاده از جوش‌شیرین برای چسبندگی توصیه می‌شود.

وی درباره مصرف گوجه و خیار با فلافل، گفت: نخود حاوی مقدار کمی آهن است و از آنجایی‌که سبزیجات به‌ویژه گوجه دارای ویتامین سی است، در هنگام مصرف با فلافل موجب آزاد شدن آهن موجود در نخود می‌شود و جذب آن برای بدن راحت‌تر می‌شود و این در حالی است که جوش‌شیرین موجود در خمیر فلافل علاوه بر ایجاد بیماری‌های گوارشی، مانع از جذب آهن در بدن شود.

مولایی در مورد نفخ نخود و استفاده یا عدم استفاده فلافل برای افراد دارای بیماری‌های گوارشی، تصریح کرد: نفخ نخود زیاد نیست بخصوص اگر نخود قبل از تبدیل شدن به خمیر فلافل به مدت 7 تا 8 ساعت در آب خیس بخورد. توصیه می‌شود افرادی که مشکل گوارش دارند با اعمال این روش از حبوبات استفاده کنند.

سایت جامع پنل پنل

http://panelpanel.ir

Leave a Comment

۵ روش ساده برای افزایش سرعت وب سایت های وردپرسی

۵ روش ساده برای افزایش سرعت وبسایت های وردپرسی

منتشر شده در 17 بهمن 1396

سایت جامع پنل پنل

افزایش سرعت وردپرس

به طور میانگین هر کاربر تنها ۳ ثانیه برای بارگزاری یک صفحه وب صبر می‌کند و در صورتی که این زمان بیشتر بطول بی‌انجامد، آن صفحه را بسته و به سراغ سایر گزینه‌ها می‌رود.

آیا تابحال به این موضوع فکر کرده‌اید: بدلیل اینکه صفحات وبسایت‌تان به اندازه کافی سریع بارگزاری نمی‌شوند،ممکن است چندین کاربر و مشتری بالقوه را از دست داده باشید؟

در این نوشته به معرفی ۵ روش ساده برای افزایش سرعت وبسایت‌های مبتنی بر وردپرس خواهیم پرداخت که با رعایت آنها خواهید توانست کارایی و سرعت بارگزاری وبسایت‌تان را تا حد مطلوبی افزایش دهید.

۱. انتخاب میزبان وب مناسب (هاست ویژه وردپرس)

سایت جامع پنل پنل

هاست ویژه وردپرس

مهمترین و اساسی ترین نکته در سرعت بارگزاری یک وبسایت وردپرسی، استفاده از یک میزبان وب مطمئن، قوی و سازگار با وردپرس است.

سیستم مدیریت محتوی وردپرس دارای ویژگی‌ها و خصوصیاتی است که اگر سرور میزبانی وب از این ویژگی‌ها و خصوصیات بدرستی پشتیبانی کند، وردپرس بهترین عملکرد را خواهد داشت. بنابراین با استفاده از سرویس‌های میزبانی وب مخصوص وردپرس از عملکرد، امنیت، سرعت و کارایی بهینه وردپرس خود مطمئن شوید.

۲. استفاده ازپوسته وردپرسبهینه و استاندارد

پوسته وردپرس

سایت جامع پنل پنل

بعد از انتخاب یک سرویس میزبانی وب مناسب، بیشترین تاثیر بر روی سرعت بارگزاری صفحات یک وبسایت بر دوش پوسته‌ای است که در آن وبسایت استفاده می‌شود. استفاده از پوسته‌هایی که استاندارد کدنویسی شده‌اند و بصورت مداوم از سوی طراح بروزرسانی می‌شوند یکی از نکات مثبت در داشتن وبسایتی با سرعت بارگزاری بالا است.

۳. حذف و غیرفعال کردن افزونه‌های غیر ضروری و بلااستفاده

غیرفعال کردن افزونه های بلااستفاده

افزونه‌های وردپرس نقشی اساسی را در سرعت بارگزاری یک وبسایت ایفا میکنند.فعال بودن افزونه‌های غیرضروری باری اضافی را بر روی وبسایت قرار می‌دهد که این امر باعث می‌شود سرعت بارگزاری صفحات به مراتب کاهش یابد. از این رو پیشنهاد میکنیم به منظور افزایش سرعت بارگزاری صفحات وبسایت خود، همین الان به صفحه افزونه‌ها در پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و افزونه‌هایی که از آنها استفاده نمیکنید را غیرفعال یا حتی حذف کنید.

۴. فشرده سازی و کاهش حجم تصاویر

افزونه وردپرس smush it

یکی دیگر از عواملی که تاثیر بسازی در سرعت بارگزاری صفحات یک وبسایت دارد، تصاویری است که در آن صفحه مورد استفاده قرار گرفته‌اند. در حقیقت هر چه حجم این تصاویر کمتر باشد، سرعت بارگزاری آن صفحه بیشتر خواهد بود.

سایت جامع پنل پنل

افزونه Smush It از آن دسته افزونه‌هایی است که توسط آن می‌توانید تصاویر وبسایت خود را بدون افت کیفیت فشرده کرده و حجم آن را کاهش دهید.

۵. استفاده از شبکه تحویل محتوی (CDN)

شبکه تحویل محتوی یا CDN

شبکه تحویل محتوی (CDN) مجموعه‌ای بزرگ از سیستم‌های توضیع شده در کشورهای مختلف است که وظیفه‌ی تحویل محتوی وبسایت شما را به کاربران آن کشور یا کشورهای نزدیک آن بر عهده دارد. به این صورت که محتوی وبسایت بر روی این سرورها در سراسر دنیا توضیع شده و هر کاربری که درخواستی برای بارگزاری صفحات وبسایت‌تان به سرور ارسال کند؛ سرور، محتوی را از نزدیک‌ترین سرور به محل زندگی کاربر بارگزاری می‌کند. در حقیقت یکی از وظایف CDN کاهش فاصله بین سرور و کاربران است که این امر تاثیر بسزایی در سرعت بارگزاری وبسایت‌تان خواهد داشت.

پ.ن: وبسایت CloudFlareخدمات CDN رایگان ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن استفاده نمایید.

منبع: سایت جامع پنل پنل

Leave a Comment

عرضه اولیه سهام چیست؟ روش بوک بیلدینگ در خرید عرضه اولیه سهام

عرضه اولیه سهام چیست؟ روش بوک بیلدینگ در خرید عرضه اولیه سهام

سایت جامع پنل پنل

عرضه اولیه سهام چیست؟

یکی از مواردی که برای سرمایه گذاران بورس ، مخصوصا سرمایه گذاران تازه وارد بورس همیشه جذابیت دارد عرضه اولیه سهام شرکت ها در بورس است.عرضه اولیه سهام شرکت ها در بورس به این دلیل که در بیشتر مواقع برای سرمایه گذاران سود آور است،همیشه طرفداران خاص خودش را دارد.به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا مقاله ای را در این رابطه در سایت خانه سرمایه قرار دهیم.همچنین قصد داریم اطلاعاتی را درباره روش خرید عرضه اولیه بوک بیلدینگ که به تازگی در بورس ایران مورد استفاده قرار می گیرد،در اختیار شما قرار دهیم.پس اگر علاقه مند به آشنایی با مبحث عرضه اولیه سهام در بورس و همچنین روش بوک بیلدینگ هستید،در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

سایت جامع پنل پنل

عرضه اولیه سهام در بورس

این اصطلاح ترجمه شده عبارت (initial public offering(ipo می باشد.معنی این عبارت، عرضه عمومی اولیه می باشد که در بورس اصطلاحا به آن عرضه اولیه گفته می شود.هنگامی که شرکتی برای اولین بار در بورس پذیرفته می شود و سرمایه گذاران بتوانند سهام آن شرکت را از طریق بورس خریداری کنند،به این کار اصطلاحا عرضه اولیه گفته می شود.در این هنگام درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار از طریق بورس اوراق بهادار توسط سرمایه گذاران خریداری می شود.تجربه نشان داده که بیش از ۹۰% از عرضه اولیه هایی که در بورس انجام شده،سودآور بوده اند.به همین دلیل عرضه اولیه برای فعالین بازار همیشه جذابیت داشته است.عرضه اولیه یک شرکت در بورس به این معنی نیست که آن شرکت،شرکت تازه ایست.بلکه به این معنی است که به تازگی اجازه خرید و فروش سهام آن در بورس صادر شده است.خیلی از این شرکت ها ممکن است یک شرکت دولتی باشند که سالهای زیادی سابفه داشته اند.عرضه اولیه سهام شرایطش نسبت به خرید و فروش عادی سهام کمی متفاوت است.اما بعد از آن دیگر تفاوتی با بقیه سهام موجود در بورس ندارد.حال سوال اینجاست که وقتی سهام یک شرکت برای بار اول در بورس عرضه می شود ما چگونه می توانیم آن را بخریم.

سایت جامع پنل پنل

چگونه عرضه اولیه بخریم

عرضه اولیه سهام سازوکارها و روش های مختلفی دارد.اما ما در این مقاله فقط به روش هایی که در بورس تهران مورد استفاده قرار می گیرد اشاره می کنیم تا مبحث از حوصله خوانندگان خارج نشود.تا همین چندوقت پیش عرضه اولیه هایی که در بورس ما انجام می شد به روش حراج با اولویت زمان صورت می گرفت.بدین صورت که ابتدا سهم طی یک فرایندی که سرمایه گذاران حقیقی در آن دخالتی نداشتند،اصطلاحا کشف قیمت می شد.یعنی مشخص می شد که سرمایه گذاران می توانند آن سهم را برای بار اول به چه قیمتی خریداری کنند.سپس با توجه به تعداد سهام شرکت و تعداد سهامی که می خواست عرضه بشود،سهمیه هر فردی که می خواست عرضه اولیه بخرد مشخص می شد.در نهایت هم ساعت سفارش گذاری مشخص می شد.مثلا در نهایت بورس اعلام می کرد سرمایه گذاران برای شرکت a که قرار است در ساعت  ۱۲:۳۰ دقیقه عرضه شود می توانند هرکدام ۱۰۰۰ سهم و در قیمت  ۱۰۰ تومان سفارش بگذارند.پس در این روش قیمت خرید،ساعت خرید و حداکثر حجم خرید از قبل کاملا مشخص شده بود.در نهایت شما باید در ساعت مشخص شده سفارش خود را در سیستم ثبت می کردید.اگر هم تعدادسهم های تقاضا شده از تعداد سهم های عرضه شده بیشتر می شد،اولویت با افرادی بود که سفارش خود را زودتر ثبت کرده بودند.اما مدتی است که روش خرید عرضه اولیه به روش بوک بیلدینگ تغییر پیدا کرده که در انتهای مقاله درباره آن صحبت خواهیم کرد.

چگونه از عرضه اولیه سود کنیم

یک باور قدیمی که در بین فعالان بازار وجود دارد این است که خرید عرضه اولیه سودآور است.تجربه نیز نشان داده است که تاکنون بیش از ۹۰% عرضه اولیه های بورس حداقل بین ۲۰-۳۰% سود را برای خریداران آن به ارمغان آورده اند.حتی در برخی موارد این سود به بیش از ۱۰۰% نیز رسیده است.این تجربیات و باور عمومی بازار دراین باره،باعث شده است که در هنگام عرضه اولیه های جدید یک جو روانی مثبت وجود داشته باشد که منجر به افزایش تقاضا برای سهم هایی که برای بار اول عرضه می شوند به وجود بیاید.این افزایش تقاضا در کنار محدودیت های خریدی که در زمان عرضه اولیه وجود دارد،باعث می شود که تقاضا برای سهم عرضه شده نسبت به تعداد سهامی که در بازار می شود،بیشتر باشد.در نتیجه شما اگر سهام ارائه شده در زمان عرضه اولیه شرکتی را خریداری کنید به دلیل مواردی که گفته شد،به احتمال زیاد چندروزی شاهد صف خرید در سهم خود هستید.البته همانطور که گفته شد این اتفاق در بیشتر مواقع رخ می دهد و همیشگی نیست.پس نمی توان از قبل به صراحت گفت که قیمت آن سهم حتما در روزهای آینده رشد می کند.

چرا قیمت سهام شرکت ها بعد از عرضه اولیه رشد می کند

همانطور که گفته شد یکی از دلایل رشد قیمت سهم بعد از عرضه اولیه،محدودیت در تعداد سهام قابل خریداری توسط سرمایه گذاران و همچنین محدودیت در تعداد سهام عرضه شده است.علاوه بر این،سهام شرکت ها معمولا در چنین مواقعی کمی ارزانتر از ارزش ذاتی که توسط تحلیلگران برآورد شده است،عرضه می شود تا برای سرمایه گذاران جذابیت داشته باشد.وقتی سهام شرکتی ارزانتر از ارزش واقعی خود به فروش برسد،طبیعتا تقاضا برای آن سهم نیز افزایش خواهد یافت.هرچه قیمت عرضه اولیه سهم نسبت به ارزش واقعی آن کمتر باشد،جذابیت آن برای سرمایه گذاران بیشتر خواهد بود.

سایت جامع پنل پنل

این جذابیت قیمتی در کنار عواملی که توضیح داده شد،باعث می شود تا قیمت سهام شرکت ها بعد از عرضه اولیه رشد کند.بعد از مدتی با افزایش قیمت سهم و همچنین عرضه سهامداران عمده و سرمایه گذارانی که در ابتدا سهم را خریداری کرده اند و در سود هستند،به تدریج تقاضا برای سهم کاهش پیدا می کند.در این موقع اصطلاحا گفته می شود که سهم متعادل شده است.پس از متعادل شدن سهم،سرمایه گذاران به تدریج با آن سهم نیز مثل سایر سهم های بازار برخورد می کنند.از این به بعد رشد و افت قیمت سهم به عملکرد آن شرکت بستگی دارد.حتی اگر آن سهم بعد از عرضه اولیه،زیادی و به شکل هیجانی رشد کرده باشد،احتمال دارد افت زیادی را نیز تجربه بکند.

دقت داشته باشید،عرضه اولیه همیشه سودآور نیست!

در صحبت های قبلی گفتیم که در بیشتر مواقع عرضه اولیه برای سرمایه گذاران سودآور است.اما مواردی هم وجود دارند که خرید آن حتی می تواند متجر به ضرر شما بشود.پس باید دقت داشته باشید که با این ذهنیت که این کار همیشه سودآور است،بدون بررسی خرید نکنید.موارد متعددی هم وجود داشته که سهم بعد از عرضه اولیه رشد زیادی نکرده.حتی در برخی مواقع شاهد افت قیمت سهم پس از عرضه اولیه نیز بوده ایم.این افت قیمت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.مثلا اینکه قیمت سهم در هنگام عرضه اولیه تفاوت چندانی با ارزش واقعی آن سهم نداشته است،به عبارت دیگر آن سهم جذایبیتی برای خرید نداشته است.یا اینکه سهم در شرایطی عرضه شده است که شرایط کلی بازار مناسب نبوده است و شرایط بازار در آن زمان برای عرضه آن سهم مناسب نبوده است.

عرضه اولیه به روش بوک بیلدینگ

سایت جامع پنل پنل

واما به تازگی در بورس تهران از روش جدیدی با نام بوک بیلدینگ رونمایی شده است.از این به بعد شما برای خرید عرضه اولیه باید به روش بوک بیلدینگ اقدام به خرید سهام بکنید.مهم ترین مزیت در روش عرضه اولیه سهام به روش بوک بیلدینگ ، امکان ثبت سفارش به قیمتهای متفاوت می باشد.در این روش هر سفارش با توجه به حداکثر حجم مشخص شده در قیمتی که خریدار تعیین می کند در سامانه معاملات ثبت خواهد شد و در تخصیص سهام بی عدالتی ایجاد نخواهد شد.  در روش بوک بیلدینگ هر خریدار با توجه به تحلیل و بررسی های خود ،درخواست خرید سهام را در ساعتی مشخص که از قبل ناظر بازار اعلام می کند، در سیستم معاملاتی ثبت می کند. اما یکی از معایب این روش قیمت و محدودیت مثبت و منفی ۱۰ درصد می باشد.نهاد عرضه کننده یک قیمت را به عنوان کف قیمت سهم مشخص می کند.حال سرمایه گذاران می توانند سفارش خرید خود را در بازه ای بین این قیمت کف و ۱۰% بالاتر از این قیمت قرار دهند.مشکل این روش این است که به احتمال زیاد در بیشتر مواقع این کار باعث می شود تا افراد در زمان عرضه اولیه،در این روش در سقف قیمتی اقدام به ثبت سفارش و خرید سهام بکنند. این امر ممکن است موجب ایجاد صف خرید در عرضه اولیه شود.اما به صورت کلی شما در این روش راحت تر از روش حراج اقدام به خرید عرضه اولیه می کنید.همچنین دیگر اولویت با سفارش زودتر نیست و شما نباید خیلی سریع سفارش خود را ثبت کنید.بلکه براساس تحلیل خود آن قیمتی را که در بازه مشخص شده است،انتخاب می کنید و در آن قیمت سفارش خود را ثبت می کنید.

http://panelpanel.ir

سایت جامع پنل پنل

Leave a Comment

حداقل سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟ حداقل مبلغ خرید سهام در بازار بورس

حداقل سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

سایت جامع پنل پنل

حداقل سرمایه برای ورود به بورس

ما در خانه سرمایه تقریبا همه روزه با افرادی مواجه می شویم که وقتی متوجه می شوند حیطه فعالیت ما بورس است،اغلب آنها این سوالها را از می پرسند که حداقل سرمایه گذاری در بورس چقدر است ؟ و یا اینکه حداقل سرمایه برای ورود به بورس چقدر است ؟ اگر بخواهم در بورس سرمایه گذاری کنم چه مقدار از سرمایه ام را باید وارد بورس بکنم و …. سوالاتی از این قبیل.بنابراین تصمیم گرفتیم که مطلبی درباره این موضوع در سایت قرار دهیم و برای افرادی که قصد ورود به بورس و یا بدست آوردن اطلاعات درباره آن را دارند،توضیح مختصری حداقل سرمایه گذاری در بورس بورس بدهیم.

اگر بخواهیم بدون مقدمه و توضیح اضافی پاسخ بدهیم،بهتر است که از همین ابتدا بدانید که سرمایه اولیه شما برای وارد شدن به بازار بورس اهمیتی ندارد و هیچ محدودیتی هم برای آن وجود ندارد،یعنی شما با هر میزان سرمایه ای می توانید وارد بورس شده و اقدام به خرید و فروش سهام بکنید.سرمایه اولیه شما می تواند ۱۰۰هزار تومان و یا چند میلیون و حتی چند میلیارد تومان باشد.در واقع یکی از مزایای بورس همین است که شما با خرید سهام یک شرکت می توانید به اندازه سرمایه تان ، در مالکیت یک شرکت چندهزار میلیارد تومانی که در حالت عادی مالک شدن آن بسیار دور از ذهن به نظر می رسد،سهیم شوید.به صورت خلاصه و ساده مفهوم سهام به این شکل است که اگر شما کل سرمایه یک شرکت را مانند یک کیک فرض کنید هرکدام از تکه های این کیک نقش یک سهم آن شرکت را خواهند داشت.

چطور حتی با ۳۴۰ هزار تومان می توانید در بورس سرمایه گذاری کنید !؟

سهام شرکت همانزور که توضیح داده شد به این معنی است که کل سرمایه شرکت به اجزای کوچکتری تقسیم می شود که به هرکدام از آن ها یک سهم گفته می شودو شما می توانید به اندازه سرمایه تان هرتعداد از این سهام را که دوست دارید خریداری کنید.قیمت این سهم ها بسیار کمتر از قیمت کل شرکت است و در واقع بخشی از آن است.مثلا در روز نگارش این مقاله ارزش هر سهم ایران خودرو حدود ۳۴۰ تومان است که از تقسیم ارزش  کل  ایران خودرو  بر تعداد سهام این شرکت در بازار به دست می آید  .در نتیجه شما با سرمایه ای که دارید هر تعداد از این سهم های ۳۴۰ تومانی را می توانید بخرید و سهامدار ایران خودرو شوید. به عنوان مثال با ۳۴۰ هزار تومان شما می توانید ۱۰۰۰ سهم ایران خودرو را برای خود بخرید و در واقع سرمایه گذاری در بورس را با ۳۴۰ هزار تومان شروع کرده اید.شما در شکل زیر وضعیت معاملاتی و قیمت هر سهم شرکت ایران خودرو را از سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران مشاهده می کنید.
photo_2016-10-17_15-46-27-2

نکته دیگری مه باید مد نظر داشته باشید این است که خرید و فروش سهام شما در بورس نمی تواند به صورت مستقیم توسط خود شما انجام بگیرد بلکه توسط یک واسط بین شما و بورس انجام می شود که این واسط کارگزار نام دارد و شما برای خرید و فروش خودتان مبلغی را به عنوان کارمزد به کارگزار خود پرداخت می کنید که درصدی از مبلغ خرید و فروشتان است، پس اگر پولی که به خرید سهام اختصاص می دهید خیلی کم باشد ممکن است بعد از کسر کارمزد توسط کارگزاری شما سود زیادی نکنید، چون این کارمزد یک مبلغ حداقلی دارد  و کارگزار برای پول های کم بدون توجه به مبلغ اولیه آن حداقل را ار حساب شما کسر می کند.برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از دوره ورود به دنیای بورس در ۳ روز نیز کمک بگیرید.

آیا با سرمایه کم هم می توان در بورس سود کرد؟

شما با هر میزان پولی که اقدام به سرمایه گذاری در بورس بکنید سود و زیان شما درصدی از این سرمایه شما خواهد بود و برای هر مبلغی از سرمایه این درصد سود یا زیان یکسان است.پس این که شما فکر کنید اگر پول کمتری دارید نسبت به فردی که پول بیشتری دارد سود کمتری در بورس می کنید،یک ذهنیت اشتباه است.چرا که درصد سود یا زیان هردو به یک اندازه است و تفاوت آنها فقط به دلیل تفاوت در میزان سرمایه اولیه است.مثلا شما ۱ میلیون توما سهام می خرید و فرد دیگری ۱۰میلیون تومان.بعد از ۲ روز می بینید که شما ۱۰۰هزار تومان و فرد دیگر ۱میلیون تومان سود کرده اید.هر دوی شما در واقع ۱۰% سود کرده اید و این تفاوت فقط به خاطر متفاوت بودن سرمایه اولیه شماست.نکته آخر اینکه فردی که سرمایه بیشتری دارد لزوما سود بیشتری نمی کند و سود کردن در بورس یک مقوله کاملا متفاوت است.

فردی که سرمایه بیشتری دارد لزوما سود بیشتری نمی کند و سود کردن در بورس یک مقوله کاملا متفاوت است که نیاز به داشتن مهارت و تخصص دارد.

برای سود کردن در بورس شما نیاز دارید که از مهارتهای خاصی برخوردار باشید.اگر کسی پول داشته باشد ولی آشنایی با این مهارتها نداشته باشد به راحتی ضرر زیادی را متحمل می شود.پس داشتن پول به تنهایی نمی تواند موفقیت شما را در بورس تضمین کند.بلکه داشتن توانایی تحلیل و مهارتهای سرمایه گذاری است که باعث می شود شما بتوانید در خرید و فروش سهام به سود برسید،با داشتن این مهارتها حتی اگر در ابتدا هم پول زیادی نداشته باشید در بلند مدت موفقیت شما در بورس تضمین خواهد شد و به مرور می توانید سرمایه خود را زیاد کرده و به حد مناسب و معقولی برسانید.

chanceسخن آخر  در مورد حداقل سرمایه برای ورود به بورس

سایت جامع پنل پنل

همانطور که در ابتدای این مطلب نیز گفتیم شما از نظر مالی هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری در بورس ندارید و حداقل سرمایه برای ورود به بازار بورس بسیار کم می باشد و سرمایه ای که شما در بورس با آن فعالیت خود را شروع می کنید می تواند ۱۰۰هزارتومان و یا چندین میلیون تومان باشد.اما توصیه می کنیم که تا زمانی که تخصص و مهارت های لازم برای این کار را ندارید این کار را انجام ندهید و ابتدا اقدام به یادگیری اصول صحیح سرمایه گذاری در بورس بکنبد و بعد از آن در ابتدا میزان اندکی از سرمایه خود را وارد بازار بکنید و با گذشت زمان که آموزش خود را ادامه می دهید و همچنین تجربه بیشتری پیدا می کنید،به مرور این میزان سرمایه را افزایش دهیدچرا که در صورتی که اقدام به یادگیری اصولی و صحیح فعالیت در بورس نکنید بعد از مدتی متوجه خواهید شد که مبلغی که به عنوان ضرر و زیان متوجه آن شده اید بسیار کمتر از مبلغی خواهد بود که در ابتدا می توانستید برروی آموزش خود سرمایه گذاری کنید.در انتها نیز بد نیست نگاهی به مقاله با چه سرمایه ای وارد بورس شویم داشته باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورید.

سایت جامع پنل پنل

Leave a Comment

اموزش تبدیل گروه به سوپرگروه در تلگرام اندروید و ios

‌در این گزارش به شما می گوییم چطور می توانید گروه تلگرام را به سوپر گروه تبدیل کنید.

سایت جامع پنل پنل

به گزارش دریچه فناوریگروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، تلگرام درست از زمانی که راه‌‌اندازی شد با بروزرسانی‌های متعدد، همه‌ی کاربران را هیجان‌زده کرده است ، بد نیست به عنوان یک کاربر تلگرامی، بیشتر درباره‌ی این سرویس رایگان و امن بدانید.
گروه خود را به سوپر گروه تبدیل کنید + آموزش
تفاوت گروه با سوپرگروه و کانال
گروه (Group) در تلگرام، امکانی است که می‌توانید از طریق آن، به‌راحتی یک اجتماع ۲۰۰ نفری تشکیل دهید و به تعامل با یکدیگر بپردازید. امکان ارسال فایل و پاسخ بر روی پیام‌های شخصی افراد، همچنین ارسال پیام صوتی از ویژگی‌های گروه است.
زمانی که یک گروه، به اندازه‌ی ۲۰۰ نفر برسد، شما می‌توانید با استفاده از امکانات تلگرام، گروه را به سوپرگروه (Supergroup) ارتقا دهید. زمانی که گروه تبدیل به سوپرگروه شود، می‌توان تعداد کاربران را تا ۱۰۰۰ نفر افزایش داد. اگر مدیر گروه، پیامی را در سوپرگروه پاک کند، دیگر اعضا نیز نمی‌توانند آن را مشاهده کنند. تمام کاربران امکان ارسال مطالب در سوپرگروه را خواهند داشت.
در گروه و سوپرگروه، امکان تعامل دو طرفه وجود دارد، اما وقتی بخواهید طی یک ارتباط یک طرفه، با کاربران در تماس باشید می‌توانید از امکان کانال (Channel) استفاده کنید. تعداد اعضای کانال نامحدود است و می‌توانید با لینک عضویت مستقیم، افراد را به کانال فراخوانی کنید. مدیر ارشد کانال، تنها قادر است به‌طور دستی تا ۲۰۰ کاربر را به کانال بیفزاید و بقیه‌ی اعضا باید با لینک عضویت وارد کانال شوند. ارسال هر گونه فایل در کانال توسط ادمین اصلی و مدیر‌های تراز دوم، فراهم است. هر گونه پیامی که بعد از ارسال از کانال پاک شود برای مدیر ارشد، دیگر مدیران و کاربران غیرقابل‌نمایش خواهد بود.
‌چگونه گروه را به سوپرگروه تبدیل کنیم؟
برای این کار کافی است که به بخش اطلاعات گروهی که تعداد اعضای آن به ۲۰۰ رسیده است، بروید. در چنین شرایطی، امکان Upgrade to Supergroup فعال است. با کلیک بر این گزینه، گروه به سوپرگروه تبدیل می‌شود. روال تصویری ارتقای گروه به سوپرگروه به‌صورت زیر است:
گروه خود را به سوپر گروه تبدیل کنید + آموزش
در اینجا می‌بایست بر روی دکمه‌ی آبی بالا کلیک کنید تا پیام دریافت تایید از شما نمایان شود:
گروه خود را به سوپر گروه تبدیل کنید + آموزش
بعد از دریافت این پیام بر روی OK کلیک کنید تا سوپرگروه ایجاد شده و پیام موفقیت نظیر این پیام برای شما ظاهر شود:
گروه خود را به سوپر گروه تبدیل کنید + آموزش
حالا گروه شما به سوپرگروه تبدیل شده است. با ایجاد سوپرگروه، اعضای جدید قادر خواهند بود تمام مطالب گذشته‌ی گروه را مشاهده کنند همچنین سوپرگروه به‌طور معمول MUTE است. اعلان‌های مربوط به عضویت اعضا و ترک گروه توسط اعضا نیز غیرفعال است.
از دیگر تغییرات سوپرگروه که به مذاق بسیاری از افراد خوشایند نیست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: در سوپر گروه، برخلاف گروه، امکان مشاهده‌ی افراد آنلاین و آخرین زمان بازدید آن‌ها وجود ندارد. افراد در سوپرگروه، بر اساس میزان فعالیت و فعالیت اخیر خود مرتب‌سازی شده‌اند؛ در گروه، مرتب‌سازی بر اساس آخرین زمان بازدید افراد صورت می‌گیرد. همچنین در سوپرگروه افراد تنها می‌توانند پیام‌های خود را پاک کنند. از همه مهم‌تر امکان عضویت اعضا تنها توسط ادمین ارشد و لینک عضویت امکان‌پذیر است.
تبدیل گروه به سوپر گروه در تلگرام از قابلیت‌هایی است که به‌ تازگی این پیام رسان کاربردی برای کاربران با سیستم عامل ios ایجاد کرده است.
آموزش تصویری تبدیل گروه به سوپر گروه در تلگرام نسخه (ios)

تلگرام، پیام رسان محبوب ایرانی‌ها

تلگرام یک برنامه پیام‌رسان است که تمرکزش را روی سرعت انتقال پیام و امنیت گذاشته است. این برنامه بسیار ساده و استفاده از آن رایگان است. با تلگرام شما می‌توانید عکس، ویدئو، متن و هر نوع فایلی را ارسال کنید. شما می‌توانید شماره تلفن خود را بنویسید یا افراد را با نام کاربری جست‌وجو کنید. به عبارت دیگر تلگرام ترکیبی از پیام‌ کوتاه و ای‌میل است. تلگرام از هشتگ و منشن (ذکر نام یک فرد) نیز پشتیبانی می‌کند. اگر به دنبال بالاتر بردن امنیت هستید می‌توانید به تنظیمات برنامه رفته و امنیت را بالا ببرید. شما می‌توانید گفت‌وگوهای خصوصی داشته باشید و قابلیت از بین رفتن خود به خودی در آن را فعال کنید و همچنین برای برنامه خود رمز عبور قرار دهید. در سایت خود تلگرام نوشته شده است که یک برنامه غیرتجاری است و به کشور خاصی تعلق ندارد و همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

تبدیل گروه به سوپر گروه در سیستم عامل ios

در گروه های عادی تلگرام شاهد بودیم که تنها برای ۲۰۰ نفر قابلیت عضو پذیری وجود داشت اما سوپر گروه‌ها می‌توانند از ۳ عضو تا ۵۰۰۰ عضو را در خود داشته باشند و در آنها سازنده‌ی گروه می‌تواند برای بهبود مدیریت، تعدادی از اعضا را بعنوان ادمین انتخاب کند تا در نبود وی گروه دچار مشکل نشود.

مزایای سوپر گروه نسبت به گروه معمولی

 • در سوپر گروه مدیران بیشتری براعضا نظارت می‌کنند.
 • تعداد اعضای سوپر گروه می‌تواند چندین برابر گروه معمولی باشد.
 • اعضایی که تازه به سوپر گروه می‌پیوندند می‌توانند تمام پیامهای رد و بدل شده از ابتدا تا انتها را مشاهده کنند که در مورد گروه معمولی تعداد محدودی از پیام‌ها قابل رویت هستند.
 • پیام‌های جدید در سوپر گروه Mute هستند و هشدار آنها را دریافت نخواهید کرد.
 • قابلیت حذف پیام ارسالی توسط ادمین‌ها و اینکه هر مخاطب می‌تواند پیام ارسالی خود را حذف کند.
با آموزش گام به گام و تصویری تبدیل گروه به سوپر گروه در تلگرام همراه ما باشید.
تلگرام – گروه نلگرام – کانال تلگرام – روبات تلگرام
مرحله 1
 • پس از اینکه وارد گروه خود شدید، بر روی نام یا تصویر گروه (که در قسمت بالا و سمت راست قرار گرفته است) کلیک یا ضربه می‌زنیم تا صفحه تنظیمات گروه نمایش یابد.
 • پس از نمایش صفحه بعد (تنظیمات گروه) بر روی گزینه Edit (در قسمت بالا و سمت راست) تپ می‌کنیم.
مرحله 2
پس از انتخاب گزینه Edit شاهد اضافه شدن Convert to Supergroup به بالای Delete and Exit خواهیم بود.Convert to Supergroup را انتخاب می‌کنیم.

شبکه اجتماعی – دانلود تلگرام – عکس تلگراام – اکانت تلگرام
مرحله 3
در صفحه بعدی باز هم گزینه Convert to Supergroup را در وسط صفحه می بینیم و مجدد بر روی آن تپ می کنیم.
مرحله 4
در این مرحله با پیام اخطاری مبنی بر غیرقابل بازگشت بودن از سوپر گروه به حالت عادی گروه مواجه خواهیم شد. برای ادامه بر روی OK تپ می‌کنیم.

حذف تلگرام – سوپر گروه – برنامه تلگرام – آیفون – اپل - آبپد
مرحله 5
همانطور که مشاهده می کنید موفق به تبدیل گروه معمولی تلگرام به supergroup شده‌ایم.
مرحله 6
حال پس از بازگشت به بخش تنظیمات گروه تغییراتی را در نوع مدیریت کاربران مشاهده می‌کنیم.
 • در پایان شما به راحتی صاحب یک سوپر گشته و می‌توانید از مزایای این نوع گروه‌ها لذت ببرید

آموزش ویدیویی تبدیل گروه به سوپرگروه تلگرام در سایت آپارات:

Leave a Comment

استارتاپ ها و ایده های جدید گردشگری و صنعت توریسم – فرصت ها و ایده های صنعت گردشگری

استارتاپ و گردشگری – فرصت ها و ایدها

سایت جامع پنل پنل 

خوب ، سلام مدتی است که درگیر هستیم ، تا باشه از این درگیری های استارتاپی باشه !
مدتی هست که طیف افرادی که از من مشاوره حضوری یا مجازی میگیرن ، موضوع و تم گردشگری پیدا کرده ، یه جورایی ظاهرا ایده پردازها و علاقه مندان به این حوزه بواسطه رویدادهای کارآفرینی ( مثل اولین رویداد استارتاپ ویکند با تم گردشگری تهران و رویداد استارتاپ ویکند گردشگری مشهد که بزودی قراره برگزار بشه ) به این حوزه علاقه مند شدن ، بواسطه مشاوره به این دوستان تصمیم گرفتم نکاتی رو در مورد بحث گردشگری و استارتاپ ها و ایده ها و فرصت های مرتبط به اون رو در این بحث با شما به اشتراک بگذارم

در این پست اول یک تحلیلی بر روی صنعت گردشگری ایران و مشهد ارایه خواهد شد ، سپس برخی فرصت ها رو با هم مرور خواهیم کرد ، بعد مروری خواهیم داشت بر ایده های اولین استارتاپ ویکند گردشگری تهران و در نهایت کسب و کارهای موفقی رو در زمینه گردشگری رو معرفی خواهیم کرد که امیدوارم مفید واقع بشه !

ایران و گردشگری :

بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران رتبه دهم جاذبه‌های باستانی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی را در جهان دارد و مهم تر اینکه یکی از امن‌ترین کشورهای منطقه و جهان از لحاظ امنیت برای گردشگران خارجی است.
با این وجود، گردشگری در ایران هرگز و هرگز به عنوان یک صنعت شناخته نشده است. بر اساس آمارهای رسمی، سهم ایران از درآمدهای صنعت گردشگری در جهان کمتر از یک درصد است که رقم بسیار ناچیزی به شمار می آید.

چند نکته قابل تامل :

 • بر اساس آمارهای رسمی، سهم ایران از درآمدهای صنعت گردشگری در جهان کمتر از یک درصد است که رقم بسیار ناچیزی به شمار می آید
 • ترکیه ۳۲ میلیون نفر گردشگر در سال ۲۰۱۲ داشته است
 • به ازای ورود هر گردشگر ۹ فرصت شغلی ایجاد می شود
 • میزان هتل های پنج ستاره و امکانات بخش حمل و نقل برای میزبانی از گردشگران کافی نیست
 • گردشگری زیارت و مذهبی در ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است

برخی از موانع توسعه گردشگری در ایران (دیدگاه کلان)

 • عدم توجه خاص به گردشگری در برنامه‌ی پنجم توسعه و عدم تخصیص بودجه‌ی کافی نبود
 • آمار دقیق از گردشگران و انجام نشدن پروژه های اصولی در این حوزه
 • عدم وجود زیر ساخت های کافی
 • مشکلات فراوان حمل و نقل درون شهری و بین شهری
 • عدم وجود تبلیغات و بازاریابی اصولی و هم چنین سیستم بازاریابی حرفه ای و نوین
 • ایجاد سیمای منفی از ایران در جهان توسط برخی کشورها
 • موانع فرهنگی و فقهی
 • کاغذبازی های فراوان و طاقت فرسای گردشگران خارجی
 • بدشناسی و ناشناسی واژه ی بازاریابی در این حوزه
 • فقدان استفاده از تجارب گذشته و عدم استفاده از خبرگان این حوزه
 • اشتباه فاحش در انتخاب بازارهای گردشگری
 • عدم سیستم آموزش بازاریابی حرفه ای و فرهنگ سازی عمومی
 • نگاه منفی برخی از مسوولان به این صنعت

حوزه های کارآفرینی در گردشگری  و فرصت های پیش رو:

 • هتلداری ( رزرو هتل ، اقامتگاه ،….)
 • خدمات مسافرتی ( بلیط ، سفر زمینی و…)
 • گردشگری و فرهنگی ( تور ، معرفی مکان ها ، پیشنهاد سفر و…)
 • بازاریابی صنعت گردشگری ( اطلاع رسانی ، تبلیغات و…)

 

سایت جامع پنل پنل 

مشهد و گردشگری :

 •  شهرمشهد به عنوان دومین شهر مذهبی جهان
 • سالیانه بیش از ۲۵میلیون زائرو گردشگر
 • وجود فرودگاه بین‌المللی
 • رونق گردشگری سلامت
 • رستوران ها ، مجموعه های آبی و سایر مراکز تفریحی
 • بر اساس آمار به دست آمده ۴۳ درصد از زائران خارجی مشهد از عربستان، ۲۳ درصد از عراق، ۱۰ درصد از پاکستان، ۹٫۵ درصد از بحرین، ۴٫۷ درصد از هند، ۳٫۵ درصد از لبنان، ۲٫۵ درصد از کویت و کمتر از یک درصد از امارات، انگلیس، عمان، کانادا و دیگر کشورها هستند.

خوب ، تا اینجا یک تحلیل اولیه از وضعیت گردشگری در کشور ، وضعیت گردشگری در مشهد و پتانسیل ها رو با هم مرور کردیم ، حالا بیایید برخی از ایده های استارتاپی در این حوزه رو با هم مرور کنیم !

مروری بر ایده های استارتاپی مطرح شده در اولین استارتاپ ویکنید گردشگری ( تهران )

http://panelpanel.ir

تبادل لینک با سایت

بک لینک

سایت جامع پنل پنل 

تا کنون یک دوره استارتاپ ویکند گردشگری در ایران برگزار شده که مرور ایده های اون میتونه بیانگر حال و هوای کسب و کار های نوپا در این عرصه باشه ! اینکه متخصصین این حوزه در چه فضایی سیر می کنن!

ایده  درو

مربوط به توسعه توریسم روستایی است. درو می خواهد بین زندگی مدرنیزه و شهری، و زندگی ایرانی و روستایی پیوند ایجاد کند. به عقیده آقای رحمتی، ایده ایده برای هر دو جامعه جذابیت دارد. برای شهری ها، فرار از زندگی مدرن و دستیابی به آرامش و امنیت فکری در تجربه روستایی. بیشتر تمرکز کار آن ها درباره انتقال تجربه زندگی روستایی به مردم شهری است مثل جمع آوری محصولات کشاورزی و آشنایی با فنون آن.

سایت جامع پنل پنل 

ایده Local Food

اپلیکیشنی جهت معرفی غذاهای محلی هر منطقه ، و ارایه خدمات غذای محلی در شهر های بزرگ مثل تهران ! یه جورایی جنبه کارآفرینی اجتماعی هم درش در نظر گرفته شده که مثلا خانم های خانه دار ،که بلد هستند غذای محلی تهیه کنند ، در شهر های بزرگ این خدمات را ارایه بدهند !

ایده مسیر سبز

مسیر سبز، بهترین مسیر سفر با کمترین هزینه را به شما معرفی می کند. مثلاً اگر بخواهید از تهران به مشهد بروید به شما انواع اطلاعات سفر از قبیل روزهای امکان پذیر، انتخاب های مختلف مثل هواپیما، قطار، کشتی، اتوبوس و سواری را در اختیار شما می گذارد.

ایده   xTraveler

ایجاد یک بستر برای عرضه تجربه های افراد محلی است تا گردشگرها بتوانند به آن مراجعه و پیشنهادها را خریداری کنند
گردشگر به سایت  مراجعه می کند و با پیشنهادهایی مثل تورهای شهری و تور طبیعت گردی یا فعالیت های خاص و … مواجه می شود. این ایده روی افراد محلی تأکید می کند .

ایده ایرانمون

سایت جامع پنل پنل 

سامانه ای است برای دریافت اطلاعات مناطق مختلف گردشگری از مردم و استفاده از آن ها برای مقاصد گردشگری و بازنشر آن ها در اینستاگرام.

ایده شهر و شعر

وبسایتی برای ارائه تورهای و محصولات ادبی . مشتریان ، تمام فارسی زبانان دنیا، دانشجویان زبان فارسی و تمام دوستداران فرهنگ ایرانی و فارسی هستند. برگزاری تورهای موضوعی و شخصیتی مثل تور مولانا، تور فردوسی و … جهت آشنایی افراد  با زندگیآنها. فعالیت های فرهنگی مثل شعر خوانی، دکلمه، نقد شعر و … نیز برای درک بیشتر ادبیات و دوستی با فرهنگ فارسی جزو برنامه های این ایده است.

ایده دَدَر

این ایده قصد دارد تا تورهای کودک را توسعه دهد تا کودکان بتوانند در تورهای مختلف، از یک روزه تا دوره ای شرکت کنند. این ایده  می خواهد بستری را فراهم کند تا خانواده ها از امنیت فرزندانشان، اطمینان حاصل کنند. در این تورها، علاوه بر فعالیت های تفریحی، برنامه های آموزشی نیز برای کودکان ارائه خواهد شد.

ایده Fit Tours

سایت جامع پنل پنل 

ماهیت این ایده، سفر بهینه بر اساس اولویت ها است تا بتوانید جاذبه های گردشگری یک شهر را ببینید و از خدمات آن، بهترین استفاده را داشته باشید. بسیار پیش آمده که بدون شناخت جاذبه های یک شهر به آن جا سفر کنید و وقتی بر می گردید، متوجه می شوید کلی از جاذبه ها را از دست داده اید. این ایده از اینجا سرچشمه گرفته است.

ابن سینا

مربوط به گردشگری سلامت است. این سرویس، پتانسیل های سلامت و پزشکی ایران را معرفی و در قالب بسته هایی به مسافران خارجی ارائه می کند. کشورهایی مثل هند و مالزی و برزیل و سنگاپور و تایلند بزرگترین کشورهای توریسم سلامت هستند. ایران هم پتانسیلش را دارد که در این حوزه رشد کند. در حال حاضر، کشورهای خلیج فارس حسابی مشغول کار کردن در این حوزه هستند.

ایده آشیانه

هدف ، ایجاد رستوران های زنجیره ای برای سرو غذای ایرانی و محلی به گردشگران خارجی است. گردشگران اغلب مشکل تکراری بودن غذا را در ایران تجربه می کنند. هر جا می روند کباب و جوجه کباب می خورند و بعد از مدتی خسته می شوند. آن ها به تنوع غذایی نیاز دارند و این ایده تصمیم دارد این جای خالی را پر کند.

سایت جامع پنل پنل 

یک گردشگر چه نیازهایی دارد ( تجربه سفر برلین)

همانطور که در این پست اشاره کردم  بواسطه منتخب شدن ایده میلوژی در جشنواره کارآفرینی پل در برلین ، باید به برلین سفر میکردیم ، بعنوان یک مسافر و گردشگر یک سری نیازها داشتیم که باید آنها رو برآورده می کردیم ، این نیازها عبارت بودند از :
۱٫ امکان انتخاب برنامه سفر ، اینکه کجا ها رو ببینیم و اولویت بندی داشته باشیم
۲٫ اطلاعات کلی در مورد وضعیت جغرافیایی و اقلیمی منطقه، به همراه آگاهی از وضعیت آب و هوای منطقه مورد نظر، به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته و پیش‌بینی چند روز آینده.
۳٫ ارائه اطلاعات در مورد راه‌های ارتباطی منطقه؛ به طور مثال از طریق راه آهن، راه دریایی، یا هوایی و…
۴٫ ارائه اطلاعاتی در مورد واحدها و سیستم اندازه‌گیری
۵٫ اختلاف زمانی منطقه مورد نظر با ساعت رسمی ایران
۶٫ نوع واحد پول و تبدیلات ارزی
۷٫ اطلاعاتی راجع به صدور گذرنامه یا ویزا
۸٫ جستجوی  آثار و بناهای تاریخی، فهرست موزه‌ها و گالری‌ها و مکان‌های دیدنی، همراه با ساعت بازدید و … .
۹٫ نرخ مکالمات تلفنی بین کشور مبداء و مقصد.
۱۰٫ لینک‌های مفید به سایر مراکز گردش‌گری؛ مانند سفارت‌خانه‌ها و مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ها و …
۱۱٫ ارائه اطلاعاتی در مورد زبان رسمی یا لهجه‌های محلی
۱۲٫ امکان رزرو و خرید اینترنتی بلیط (برای تمام خطوط هوایی، دریایی، جاده‌ای و ریلی) و به عبارت دیگر، امکان تهیه بلیط الکترونیکی؛
۱۳٫ معرفی مراکز اقامتی؛
* معرفی هتل‌ها همراه با ارائه آدرس و تلفن.
** معرفی هتل‌ها بر مبنای قیمت، تعداد ستاره و سرویس‌هایی که توسط هر هتل ارائه می‌شود.
۱۴٫ ارائه فهرستی از تورهای مسافرتی موجود، همراه با خدمات ارائه شده در تورها، مدت زمان اقامت، قیمت‌ها و … .
۱۵٫ معرفی اقامتگاه‌های بین راه، رستوران‌ها و مراکز خرید صنایع دستی و تولیدات محلی، به همراه ارائه تصاویر و فهرستی از آثار و صنایع دستی آن منطقه و نیز معرفی مراکز فروش و تهیه غذاهای حلال مخصوص مسلمانان در کشورهای خارجی.
۱۶٫ تمام موارد فوق، اگر به زبان فارسی ارایه می شد خیلی عالی میشد ! ولی خوب مطالب عموما انگلیسی بودن

۱۷٫لیست رستوران های حلال

سایت جامع پنل پنل 

یکی از منابعی که به راحتی پاسخ بسیاری از این سئوالات را به ما داد و نیازهای ما رو رفع کرد، مجموعه کتاب ها و اپ های Lonely Planet بود که در ادامه به معرفی این کسب و کار موفق در حوزه گردشگری می پردازم !

یکی از ایده های گردشگری بسیار عالی که ما قصد داشتیم در آوابوک هم اونو پیاده کنیم ، راهنمای تور صوتی بود که بسیار عالی و کاربردی بود ایده به این صورت هست که وارد هر مرکز که میشدید این امکان را داشتید تا یک دستگاه به قیمت ۱ الی ۳ یورور کرایه کنید ، این دستگاه بر اساس موقعیت شما در منطقه گردشگری مربوطه  به زبانهای مختلفی توضیحاتی رو صوتی ارایه میداد.

Audio TourGuide 1

Audio TourGuide 2

lonely Planet کسب و کاری موفق در حوزه گردشگری ( یک منبع اطلاعاتی دقیق)

موسسه معروف گردشگری استرالیایی لونلی پلانت(lonely Planet)یکی از مطرح ترین شرکتهای عرصه کتابهای مسافرتی که بیش از ۶۵۰ عنوان کتاب را در مورد ۱۱۸ کشورجهان منتشر کرده است.

این شرکت معتبر فعال که در زمینه معرفی سفرهای ارزان قیمت و شناساندن اقصی نقاط جهان در بین علاقه مندان به سفر بسیار معروف است، هرساله به انتشار لیستی از ۱۰ کشور دنیا می پردازد که سفر به آنها به دلایل گوناگون، اعم از فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و … می تواند جالب توجه باشد.

guide-lonely-planet

کتاب راهنمای سفر به ایران  این موسسه گردشگری با بخش‌های متنوع برنامه‌ریزی برای سفر، بر روی جاده، شناخت ایران و راهنمای ضروری برای مخاطب و گردشگر خارجی نوشته شده است اما یک ایرانی سفر دوست را هم جذب و جلب می‌کند شکل و نحوه چینش اطلاعات چنان جذاب است که خواننده گویی دارد یک سرزمین ناشناخته را کشف می‌کند. اطلاعاتی که در کتاب است هر ۵ سال ویرایش و به روز می‌شود و تلاش نویسندگان برای ارائه  تصویری حقیقی از کشور واقعا ستودنی است. اطلاعات برای مصرف کننده با هر میزان توانایی مالی تدوین شده است و سفر به عنوان یک کالای لوکس و تجملی دیده نشده است. در این محصول تاریخ و جغرافیا به ملاقات همدیگر آمده اند هرجا نویسندگان لازم بوده، تاریخچه مختصری را آورده‌اند از داستان مصدق و کودتای سیاه تا ماجرای آوردن چای توسط کاشف السلطنه.کتاب در قطع رقعی و با ۳۷۵ صفحه با کیفیت عالی به چاپ رسیده است. انتشارات آمه نماینده رسمی این انتشارات در ایران، کتاب را با تخفیف  عرضه می‌کند.

 

نمونه هایی موفق از کارآفرینان حوزه گردشگری

پیشنهاد میدم داستان موفقیت این ایده رو حتما مطالعه کنید!

عباسی که میلیاردر شد

عباس1

امید وارم این پست تا حدودی فضای کارآفرینی در حوزه گردشگری ، فرصت ها و نیازهای موجود در این زمینه رو براتون ترسیم کرده باشه !

منابع :

دیجیاتو

http://panelpanel.ir

تبادل لینک با سایت

بک لینک

گردشگری ایرانی

Leave a Comment

ایده های گردشگری و توریسم؛ ۱۳ فرصت شغلی که در صنعت گردشگری در انتظار ما هستند

۱۳ ایده در صنعت گردشگری

سایت جامع پنل پنل 

شاید باورش برای ما ایرانی‌ها کمی سخت باشد که سفر و گردشگری منبع مهم درآمد یک کشور به حساب بیاید. اما جالب است که بدانید گردشگری واقعا صنعت پرسودی است. این صنعت به‌شکل مستقیم و غیرمستقیم برای افراد بی‌شماری شغل ایجاد می‌کند. از ارائه‌ی خدمات و عرضه‌ی محصولات‌ تا ده‌ها مورد دیگر که شاید هرگز به ذهن‌تان خطور نکرده باشد. در این مطلب ۱۳ ایده گردشگری سودآور را از بهترین ایده‌های این صنعت در سال ۲۰۱۸ برای سرمایه‌گذاران، کارآفرین ها و کسانی که علاقه‌مند به فعالیت در حوزه‌ی گردشگری هستند، گلچین کرده‌ایم.

صنعت سفر و گردشگری تنها محدود به گردشگران نمی‌شود، بلکه افرادی را که به هر دلیلی از کشوری به کشور دیگر یا از شهری به شهر دیگر سفر می‌کنند هم دربرمی‌گیرد. بنابراین اگر به راه‌اندازی کسب‌وکاری در این حوزه فکر می‌کنید، باید افق دیدتان فراتر از گردشگری باشد و سفرهایی را که با اهدافی غیر از گردشگری انجام می‌شود نیز درنظر بگیرید. خبر خوب اینکه در این شرایط، ایده‌های گردشگری بی‌شماری پیشِ روی‌تان خواهد بود که از قضا حسابی پرسود هم هستند.

ایده‌های گردشگری هم مناسب سرمایه‌گذاران کلان است که سرمایه‌ی هنگفتی در اختیار دارند و به کسب‌وکارهای بزرگی مانند شرکت‌های هواپیمایی فکر می‌کنند و هم کارآفرینانی که به‌دنبال پیگیری حرفه‌ای در قالب کسب‌وکار خودشان هستند اما سرمایه‌ی کلان ندارند.

۱. راهنمای گردشگری

راهنمای گردشگری به عنوان یک ایده گردشگری جذاب

یکی از کم‌هزینه‌ترین کسب‌وکارهای حوزه‌ی گردشگری ارائه‌ی خدمات به‌عنوان راهنمای گردشگری است. برای کار در این زمینه باید بتوانید دست‌کم به یک زبان خارجی یا بیشتر صحبت کنید و منطقه‌ی مورد بازدید را به‌خوبی بشناسید. البته بسته به کشور و منطقه‌ ممکن است نیازمند کسب برخی مجوزها یا گذراندن دوره‌های خاصی باشید. بسیاری از راهنمایان گردشگری در سراسر دنیا به‌شکل غیررسمی کار می‌کنند. کافی است در مکان‌های تجمع گردشگران یا مسافران مانند هتل‌ها و فرودگاه‌ها خودتان را نشان بدهید و نظر آنها را جلب کنید. همچنین می‌توانید از هتل‌داران یا آژانس‌های مسافرتی و گردشگری بخواهید شما را به گردشگران معرفی کنند.

تبلیغات

۲. رستوران و کافه

صنعت رستوران و کافه یکی از صنایع مهم در زنجیره‌ی ارزش صنعت گردشگری است. هرچند برخی گردشگران ترجیح می‌دهند غذاهای آشنا و سازگار با ذائقه‌شان را میل کنند اما خیلی‌ها هم بدشان نمی‌آید غذاهای محلی را امتحان کنند، برخی حتی خوردن غذاهای محلی جامعه‌ای را که به دیدنش می‌روند، ضروری می‌دانند. بنابراین اگر در منطقه‌ی گردشگری هستید، بهتر است غذاهای محلی را در منویتان بگنجانید.


۳. هتل و اقامتگاه

مطالب گردشگری

راه‌اندازی هتل به عنوان یک ایده گردشگری جذاب

برای هر گردشگری، اگر مهمان نباشد، وجود مکانی برای اقامت ضروری است. بنابراین هتل‌ها و اقامتگاه‌ها نقشی حیاتی در منطقه‌های گردشگری دارند. درواقع پیش از دیدن منطقه‌ی موردنظر، چگونگی دسترسی به محل اقامت و کیفیت آن بر تجربه‌ی گردشگر تأثیر می‌گذارد.

حقیقت مهم این است که نبود هتل‌ها و اقامتگا‌ه‌های باکیفیت منطقه‌های گردشگری باعث کاهش تعداد گردشگران علاقه‌مند به سفر به آن منطقه‌های می‌شود. بنابراین یکی از گزینه‌های خوب سرمایه گذاری در حوزه‌ی گردشگری، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها هستند. راه‌اندازی انواع اقامتگاه‌ها مانند هاستل، هتل‌آپارتمان، B&B، اقامتگاه‌های بوم‌گردی از دیگر ایده‌های گردشگری جذاب هستند.

 


۴. خدمات حمل‌ونقل

صفحه گردشگری

کسب‌وکارهای مرتبط با حمل‌ونقل در منطقه‌های گردشگری امکان خوبی برای شکوفایی دارند. گردشگران معمولا تمایل دارند به‌طور گروهی از جایی به جای دیگر بروند، بنابراین اتوبوس‌های باکیفیت نقش مهمی در ارائه‌ی خدمات دارند. وسائل نقلیه همچنین برای انتقال گردشگران از هتل به محل اقامت ضروری هستند. تاکسی‌ها و ون‌ها هم برای گروه‌های کوچک، زن‌وشوهرها و کسانی که تنها سفر می‌کنند مناسب هستند.

۵. خدمات کرایه‌

صفحه گردشگری

ارائه خدمات کرایه به عنوان یک ایده گردشگری جذاب

کسب‌وکارهای کرایه‌ی اقلام گوناگون یکی دیگر از فرصت‌های سودآور کسب‌وکار در منطقه‌های گردشگری هستند. اقلام مختلفی را از جمله خودرو، جت‌اسکی، قایق، اسب و شتر و… می‌توان به گردشگران اجاره داد. می‌توانید تحقیق کنید و ببینید گردشگران چه چیزهایی را لازم دارند و نمی‌توانند آنها را در سفر همراه خود داشته باشند. کافی‌ست این موارد را شناسایی و سپس به‌اندازه‌ی کافی تهیه کنید. در گام بعدی آنها را اجاره بدهید.

۶. تهیه و عرضه‌ی سوغات

فروشگاه‌های عرضه‌ی سوغات و تولیدات محلی یکی از ایده های سودآور کسب و کار در صنعت گردشگری است. گردشگران زیادی به خرید صنایع دستی محلی، هدیه‌های جذاب، لباس‌های سنتی و مانند آن به‌عنوان یادگاری علاقه‌مند هستند. بنابراین تهیه و فروش این محصولات فرصت سودآوری است. اما برای این کار باید فروشگاهی زیبا داشته باشید که در مکان خوبی قرار گرفته باشد.

صفحه گردشگری

۷. وبلاگ‌نویسی درباره‌ی سفر و گردشگری

یکی دیگر از ایده‌های درآمدزا در حوزه‌ی گردشگری که می‌توانید با هزینه‌ی ناچیز و حتی بدون هیچ هزینه‌ای پیاده کنید، وبلاگ‌نویسی درباره‌ی سفر و گردشگری است. افراد بسیاری در سراسر جهان از این راه سالانه میلیون‌ها دلار درآمد دارند! اگر کارشناس حوزه‌ی گردشگری هستید یا اطلاعات خوبی دراین‌باره دارید، حتی اگر خودتان یک گردشگر هستید، می‌توانید دراین‌باره بنویسید.

اگر مطالب جذاب و سودمندی بنویسید و بتوانید بازدیدکنندگان زیادی را جذب کنید، با تکیه بر ترافیک بالای وبلاگ‌تان می‌توانید در ازای تبلیغات آنلاین در سایت‌تان مبلغ قابل‌توجهی درخواست کنید. اما باید پیوسته وبلاگ‌تان را به‌روز کنید و مطالبی سودمند و موردعلاقه‌ی خوانندگان تولید کنید تا بازدیدکنندگان‌تان را از دست ندهید.


۸. محافظت از گردشگران

محافظت از گردشگران در قالب خدمت‌رسانی توسط محافظ شخصی به‌ویژه برای افراد مشهور، یکی دیگر از فرصت‌های کسب‌وکار در صنعت گردشگری است. برای موفقیت در این زمینه باید شبکه‌ای پویا و قوی از محافظان حرفه‌ای داشته باشید. درغیراین‌صورت نمی‌توانید به‌شکل آنی یا در کوتاه‌ترین زمان محافظ‌های مناسب را فرا بخوانید.

۹. ارائه‌ی مشاوره در زمینه‌ی گردشگری

http://panelpanel.ir

ارائه مشاوره به عنوان یک ایده گردشگری جذاب

خدمات مشاوره در زمینه‌ی کسب‌وکار یکی دیگر از کسب‌وکارهای سودآور صنعت گردشگری است. اگر فردی باتجربه در این زمینه هستید یا دانش و اطلاعات سودمندی در این زمینه دارید، می‌توانید از دانش‌تان برای مشاوره به دیگران بهره بگیرید. در این کسب‌وکار می‌توانید به دامنه‌ی متنوعی از مشتریان از شرکت‌های خصوصی تا سازمان‌های دولتی یا گردشگران شخصی و حتی مسافران سفرهای کاری خدمت‌رسانی کنید.

۱۰. بلیط‌ فروشی و رزرو خدمات

بلیط‌فروشی و رزرو خدمات از پرطرفدارترین و پردرآمدترین کسب‌وکارهای صنعت گردشگری است. گردشگران پس از گذر از دشواری‌های دریافت ویزا، در نخستین گام به تهیه‌ی بلیط سفر با توجه به بودجه‌شان فکر می‌کنند. به همین دلیل این کسب‌وکارها درآمد خوبی دارند. برای آغاز کسب‌وکاری در این زمینه نیاز به دانش قوی و گسترده دارید.


۱۱. ارائه‌ی طرح‌های «پرداخت پس از سفر»

http://panelpanel.ir

افراد بسیاری امکان پس انداز پول را ندارند و بنابراین پیوسته سفرکردن را به‌تعویق می‌اندازند. بنابراین می‌توانید کسب‌وکاری راه بیندازید که به چنین افرادی کمک کند؛ درحالی‌که سود خوبی هم نصیب شما می‌کند. این کسب‌وکار به مسافران این امکان را می‌دهد که همه‌ی موارد ضروری را تهیه و سفر خوبی را تجربه کنند و هزینه‌های سفر را در آینده و طی مدتی توافق‌شده پرداخت کنند. البته مشتریان سودی را بابت دریافت این خدمات پرداخت می‌کنند. بنابراین مهم است که مشتریانی را هدف بگیرید که توانایی پرداخت هزینه‌ها را با سود اعمال‌شده داشته باشند.

۱۲. خدمات گردشگری زیارتی

ارائه خدمات گردشگری زیارتی به عنوان یک ایده گردشگری جذاب

http://panelpanel.ir

در سراسر جهان انبوهی از افراد حاضرند هزینه‌های هنگفتی را برای زیارت مکان‌های مذهبی در نقاط مختلف پرداخت کنند. مثلا بازدید از اورشلیم جزئی از مراسم مذهبی مسیحی‌های جهان است همان‌طور که مراسم حج و بازدید از کعبه از مراسم مذهبی مسلمان‌هاست. طبیعی‌ است که روی تنها یک مذهب تمرکز کنید، بنابراین بهتر است اگر مسلمان هستید به مسلمان‌ها، اگر مسیحی هستید به مسیحی‌ها و اگر بودایی هستید به بودایی‌ها خدمت کنید.

۱۳. ارائه‌ی تور برای همایش‌ها، جشنواره‌ها، مراسم‌ها و رخدادهای جذاب

http://panelpanel.ir

افراد و شرکت‌های بسیاری به‌دنبال راهی برای معرفی و بازاریابی محصولات و خدمات‌شان هستند. یکی از این راه‌ها، شرکت در همایش‌ها و نمایشگاه‌هایی است که محل گردهمایی کارآفرین‌ها و سازمان‌های فعال در صنعت برای معرفی محصولات و خدمات‌شان است.

پس اگر علاقه‌مند به کار در حوزه‌ی سفر و گردشگری هستید و توانایی برنامه ریزی و هماهنگی برای شرکت در رخدادهای ویژه را دارید، خدمات گردشگری نمایشگاهی/جشنواره‌ای و… گزینه‌ی مناسبی برای شماست. شما امکان برگزاری این تورها را در سطح محلی، استانی، کشوری و حتی بین‌المللی دارید. اگر همایش یا جشنواره به‌خوبی برگزار شود، نه‌تنها استارتاپ ها بلکه می‌توانید بازیگران مهم صنعت را نیز جذب کنید.

http://panelpanel.ir

تبادل لینک با سایت

بک لینک

Leave a Comment

ثبت نام و کسب درآمد از سایت wcex.co ارز دیجیتال WCX

کسب درآمد از سایت wcex.co ارز دیجیتال WCX

مرجع ارز wcx

ارز جدید و تازه WCX

WCX چیست؟

نوعی ارز دیجیتال همانند بیت کوین می باشد که قابل تبدیل به بیت کوین و سایر ارز های دیحیتالی است.
قرار شده به صرافی های خارجی (اکسچینج ها) اضافه شود.
این مهم باعث افزایش احتمالی قیمت این ارز خواهد شد که موجب سود چند برابری شما می گردد . همچنین امکان زیرمجموعه گیری وجود دارد که با هر زیر مجموعه ۵۰ عدد WCXT رایگان به شما داده می شود.
هر ارز دبیلیو سی ایکس به قیمت ۱۰ سنت هست ، با sign up کردن و عضو شدن در لینک زیر ۵۰ عدد WCXT رایگان به شما تعلق میگیرد. که در حدود ۵ دلار می شود.

دفتر شرکت در هونگ کونگ مستقر است.

ثبت نام و گرفتن ۵۰ عدد WCXT رایگان

چگونه با داشتن WCXT درآمد خواهم داشت؟

وجوه پرداختی به کیف پول WCX شما واریز می شود. شما در تمامی انواع ارز های دیجیتالی، پول بدست خواهید آورد، چون WCX از بسیاری از انواع ارز های دیجیتالی پول دریافت می کند.

1 سپتامبر 2017: اجرا شدن برنامه بتا به صورت خصوصی. 5000 نفر از 30 کشور مختلف برای برنامه بتای WCX انتخاب خواهند شد.
10 اکتبر 2017: راه اندازی عمومی. درهای WCX به روی عموم گشوده می شوند.
1 دسامبر 2017: آغاز ICO (فروش اولیه سکه). در طی ICO (فروش اولیه سکه)، شما می توانید به وسیله BTC یا ETH ژتون های WCX را خریداری کنید. توجه کنید که این تنها زمانی است که ژتون های تولید و فروخته می شوند.

این ارز دیجیتالی پتانسیل بالایی برای رشد داره میتونید تا زمانی که ارزشش پایینه موجودیه خودتونو بالا ببرید.
تا سود خوبی کنید اگر ارزشش ۱۰ دلار بشه بدون هیچ کاری فقط با یه ثبت نام کردن ۵۰۰ دلار خواهید داشت.

WCXT چیست؟ (ژتون های WCX)

WCXT نوعی از ژتون های ERC20 هستند که توسط WCX ارائه می شوند. شما به عنوان دارنده WCXT در بخشی از درآمد WCX سهیم هستید.

20% تمام درآمد حاصله بوسیله WCX به صورت خودکار به دارندگان WCXT می رسد، که مقدار آن به سهم هر دارنده از کل مقدار ژتون ها بستگی دارد.

• درآمد ماهانه شما مساوی است با 20% درآمدی که به وسیله WCX در یک ماه گذشته بدست آمده است، ضربدر مقدار WCXT های شما د زمان پرداخت، تقسیم بر تعداد تمامی WCXT های موجود. تاریخ پرداخت برای هر سال در بخش پیشرفته سایت WCX در دسترس خواهد بود.

سوالات متداول

جواب مدیران سایت WCX به متداول ترین سوالاتی که مردم از سایت WCX پرسیده اند.

چه زمانی WCXT هایی که خریداری کرده ام را دریافت می کنم؟

WCXT های شما بلافاصله پس از خرید رزرو می شوند. این ژتون ها در روز ICO که در تاریخ 1 دسامبر 2017 برگذار می شود، به همراه WCXT های دیگر ارائه خواهند شد.

چگونه با داشتن WCXT درآمد خواهم داشت؟

وجوه پرداختی به کیف پول WCX شما واریز می شود. شما در تمامی انواع ارز های دیجیتالی، پول بدست خواهید آورد، چون WCX از بسیاری از انواع ارز های دیجیتالی پول دریافت می کند.
اگر شما ژتون های WCX را خارج از خود WCX نگهداری می کنید، شما قادر خواهید بود که یک آدرس ETH را روی حسابتان فراهم کنید که ما در زمان پرداخت بتوانیم آن را در دسترس داشته باشیم.

چه اتفاقی برای ژتون های فروخته نشده در ICO می افتد؟

تمامی ژتونهای فروخته نشده از بین می روند. WCXT باقیمانده موجودی نهایی ژتون ها خواهد بود. هیچ WCXT دیگری ارائه نخواهد شد.

کی و کجا قادر به مبادله WCXT خواهم بود؟

WCXT بعد از راه اندازی عمومی WCX در 10 اکتبر 2017 برای مبادله در دسترس خواهد بود.

شما به صورت قانونی در کجا مستقرید؟

ما در هونگ کونگ مستقریم.

آیا ارزWCX غیر متمرکز است؟

نه، نه در مرحله اول. غیر متمرکز سازی کیف پول های کاربران در نقشه راه ما برای سال 2018 می باشد.

چگونه می خواهید با سایت های خرید و فروش موجود حاکم رقابت کنید؟

به وسیله هزینه های اندک قابل توجه، خدمت رسانی فوق العاده به مشتری، و به طور اساسی، تجربه کاربری بهتر.

آیا ژتون‌هایWCX به من حق رای برای تصمیمات مهم در مورد خرید و فروش را می دهد؟

تصمیمات در مورد سکه ها و بازار های جدید، بر اساس علاقه عمومی و نظرسنجی اضافه خواهند شد.

چگونه می توانم از جدید ترین آپدیت‌هایWCX با خبر باشم؟

شما میتوانید جدید ترین خبر ها رو از همین سایت و شبکه های اجتماعی ما دریافت کنید.

آموزش ثبت نام

با sign up کردن و عضو شدن در لینک بالا ( ایمیل ، پسورد ، تایید کپچا و در نهایت وریفای ایمیل ) ۵۰ عدد توکنWCX رایگان به شما تعلق میگیرد. که در حدود ۵ دلار می شود.

هر ساعت داره به تعداد اعضاش اضافه میشه و زبان فارسی رو هم  support میکنه!

ثبت نام و گرفتن ۵۰ عدد WCXT رایگان

Leave a Comment

همه چیز درباره ارز دیجیتال WCX، رقابت با بیت کوین یا کلاهبرداری

از حدود یک ماه پیش تاکنون در گروه های تلگرامی و انجمن های مرتبط با ارزهای دیجیتال، تبلیغ لینک های ریفرال ارز WCX بسیار شایع شده است.

همه چیز درباره ارز WCX، از رقابت با بیت کوین تا کلاهبرداری

نمونه ای از تبلیغاتی که در گروه های تلگرامی ارسال می شود.

اصل ماجرا چیست؟

سایت Wcex.co که خود را یک صرافی ارزهای دیجیتال معرفی می کند، قصد ایجاد یک ICO برای فروش توکن های WCX را دارد که طبق نوشته سایت اصلی، ۱ دسامبر سال جاری (۱۰ آذر) آن را اجرا خواهند کرد.

حال پیش از شروع ICO این سایت اعلام کرده است که به ازای ثبت نام شما در این سایت ۵۰ توکن WCX به رایگان دریافت خواهید کرد. علاوه بر این به ازای هرکاربری که با لینک بازاریابی شما اقدام به ثبت نام نماید هم ۵۰ توکن رایگان دریافت خواهید کرد.

توکن یا همان پول رایگان. این دقیقا همان چیزی است که کاربران را مشتاق ساخته و بازدید سایت را در عرض فقط یک ماه به روزانه حداقل ۱۵ هزار آی پی یکتا رسانده اند.

جالب اینجاست که با بررسی الکسای این سایت متوجه خواهید شد که بیشتر این بازدید ها را کاربران ایرانی تشکیل می دهند و حتی زبان فارسی هم به سایت اضافه شده است.

کاربرد پروژه ی WCX چیست؟

هر چند که فعلا زمان خوبی برای قضاوت نیست اما این پروژه نشانه هایی از کلاهبرداری و صرفا تبلیغاتی بودن را از خود نشان می دهد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

در گزارش عملکرد (White Paper) جزئیات بسیار مختصر هستند و هدف پروژه خیلی معلوم نیست اما احتمالا هدف پروژه ایجاد یک سیستم غیرمتمرکز تجارت ارزهای رمزپایه است.

این گزارش بیشتر از مشخص کردن کاربرد، به تعریف و تمجید از پروژه پرداخته است.

همه چیز درباره ارز WCX، از رقابت با بیت کوین تا کلاهبرداری

شایعات و بحث های مهم درباره WCX

رقابت با بیت کوین!

چیزی که در تبلیغات این ارز خیلی آزار دهنده است، مقایسه خنده دار آن با بیت کوین است. این ارز حتی اگر تبلیغاتی هم نباشد که احتمالا هست، یک نوع توکن روی پلتفرم اتریوم یا NXT خواهد بود و به هیچ وجه محدودیت منابع و ویژگی های بیت کوین را ندارد.

احتمال این که این ارز در آینده با بیت کوین رقابت کند، برابر با احتمال رقابت یک مغازه کوچک کامپیوتر در خیابان ولیعصر با شرکت اپل است شاید هم کمتر.

کلاهبرداری و تبلیغاتی بودن

طبق مواردی که در “نحوه اعتبار سنجی ICO ها و تشخیص کلاهبرداری” گفتیم، این پروژه نشانه های زیادی از تبلیغاتی بودن دارد و به دنبال کسب سود یکطرفه است. عدم اعلام تیم توسعه دهنده، هدف ها و وعده های تقریبا غیرممکن و گزارش عملکرد مختصر از جمله این نشانه ها هستند.

با این وجود نمی توان زود قضاوت کرد چرا که کلاهبرداری یا تبلیغاتی بودن آن هنوز کاملا مشخص نیست.

توکن های بی ارزش

حتی اگر پروژه واقعی و اجرایی باشد، توکن های حداقل برای چند سال ارزشمند نخواهند بود و دلیل آن فقط یک چیز است; ارائه رایگان آن ها.

توکن یا هر چیز دیگری وقتی ارزشمند می شوند که کاربردی و کمیاب باشند. اغراق نیست که بیش از ۸۰ درصد کاربران ثبت نامی، حتی کاربرد پروژه را هم نمی دانند و فقط برای دریافت پول ثبت نام کرده اند.

این توکن ها طبق چیزی که در تبلیغات گفته می شود، ارزشمند نیستند. از این نمونه می توان به توکن های ATS اشاره کرد که به ازای هر ثبت نام ۷۵ توکن رایگان به کاربر اهدا می کرد و گفته می شد هر ۷۵ توکن، ۱۰ دلار ارزش دارد اما حالا که توکن در مارکت خرید و فروش می شود، قیمت هر توکن فقط ۰٫۰۰۴ دلار است!!

سرمایه جمع آوری شده برای ATS حدود ۴ میلیون دلار بود. این جذب سرمایه و قیمت حال حاضر نشان دهنده این است که توسعه دهندگان یک کسب درآمد فوق العاده داشته اند و در این میان فقط سر سرمایه گذاران بی کلاه مانده است.

همچنین پیشنهاد می کنم اظهار نظر جالب حامد مسعود، یکی از مدیران گروه وال استریت فاند را در این باره گوش کنید :


نتیجه

پروژه WCX نشانه های زیادی از کلاهبرداری یا تبلیغاتی بودن دارد و به دلیل عرضه رایگان توکن ها و گزارش عملکرد مختصر، در صورت اجرا هم توکن های آن بی ارزش خواهند بود. البته این نتیجه گیری حاصل تحقیقات و تجربیات بنده در این زمینه است و ممکن است پروژه برخلاف انتظارات من ظاهر شود.

برای ثبت نام در سایت wcex و دریافت 50 WCX رایگان میتوانید از لینک زیر اقدام نمایید.

لینک ثبت نام و دریافت 50 واحد WCX رایگان:

https://ico.wcex.co/?ref=hbDHLsgm

مطالب مرتبط:

ارز جدید wcx چیست ؟ و در آینده میتواند رقیب بیت کوین شود؟

wcx چیست

امروزه بحث داغ رشد ارزی به خصوص رشد چندصد برابری بیت کوین باعث شده این بازار داغ تر به نظر بیاد و نگاه ها به سمت بیت کوین و ارز های رمزنگاری شده بیوفتد اما اگر یک چند سالی به عقب برگردیم و به این فکر کنیم که، اون زمانی که ارزش هر بیت کوین چند سنت بود و کمتر از یک دلار بود چرا سرمایه گذاری نکردیم و حالا که ارزش هر سهم بیت کوین برابر با ۷۳۰۰ دلار می باشد !! افسوس 🙁 اما برای این که این حسرت ها زیاد تر نشه بهتره که امروز نسبت به دیروز آگاه تر باشیم و این رو قبول کنیم که تنها یک بیت کوین نیست و در آینده مشابه های بیت کوین هم سعی به کنار گذاشتن رقیب خود میکنند و باید از این به بعدش رو حواسمون رو بیشتر جمع کنیم.

خب شما میگید رقیب !!؟ اما کلی رقیب برای بیت کوین هست ولی کدوم رقیب جدی تره که انقدر سریع مثل بیت کوین داره رشد میکنه !!؟

سوال جالبی بود اما میتونم به صراحت بگم wcx ارزی جدیده که سر و صدا به پا کرده و از خیلی جهات میشه قابل اعتماد دونستش

wcx چیست

wcx چیست ؟

WCX coin  ( ارز جدیدی که حرف های زیادی برای گفتن داره )
ارز جدیدی است که تازه مدت زیادی از راه اندازی نسخه ی بتا اش نمیگذره و سرعت رشدش با این که هنوز از تاریخی رسمی که برای حضور در صرافی ها اعلام کرده یک ماه و اندی مونده ولی ترافیک زیادی کسب کرده و ثبت نام داشته و جالب تر از همه اینکه که اگه تو سایتش ثبت نام کنید همین الان  ۵۰ wcx بهتون میده که ارزش الان هر wcx به قیمت ۱۰ سنت می باشد که کلا زمانی که صرف ثبت نام میکنید ۵ دلار کسب میکنید و شاید الان پول زیادی نباشه اما مطمئن باشید ارزش الان این واحد زمانی که وارد صرافی ها بشه و با افزایش تراکنش های این ارز  ارزش wcx بالاتر میره و اما تحلیل ها نشون داده اگه wcx همین جوری طبق برنامه رشد کنه ارزش هر wcx تا یکسال آینده به قیمتی معادل ۱۰ دلار میرسه که اون زمان با همین ثبت نام ساده ۵۰۰ دلار کسب کردید و میتوانید ۵۰۰ دلار خود را نقد کنید.  ( بلکه بیشتر هم میشه )
اما سوال هایی که تا الان ذهن ها رو درگیر کرده : فرق wcx با بیت کوین در چیست ؟ ، wcx آیا رشد میکند ؟ , آیا با این که wcx نسبت به بیت کوین ارزون تره آیا میتونیم سرمایه گذاری کنیم ؟ ، آینده wcx در چیست ؟ ، با رشد بیت کوین نظر ها به سمت WCX می رود ؟ ، ارزهای دیجیتالی تا چقدر رشد میکند ؟
پس تا دیر نشده فرصت امروز رو از دست ندهید و اگه WCX  در آینده رشدی مانند بیت کوین داشته باشد با آگاهی که از این ارز جدید دارید پس دست به کار شوید برای ثبت نام رو این لینک کلیک کنید
پس از این که بر روی لینک بالا یا این لینک کلیک کردید برای آموزش ثبت نام میتوانید ویدیوی زیر را مشاهده کنید
چگونه به کسب در آمد از اینترنت بپردازیم ، ارز رمزگزاری شده چیست ، چگونه بیت کوین کسب کنیم ، wcx چیست ، ارز رمزگزاری شده چیست ،

Leave a Comment

20 سایت معتبر و پربازدید جهت ثبت آگهی رایگان

در اینجا به معرفی 20 سایت معتبر در زمینه ثبت آگهی رایگان خواهیم پرداخت . جهت انجام بازاریابی میتوانید از این سایتها در جهت رسیدن به اهداف خود استفاده نمائید.سایتهای ثبت آگهی رایگان معرفی شده در زیر از میان بیش از ۱۰۰ سایت معتبر در این زمینه دست چین شده که آگهی های ثبت شده آنها رتبه بالایی در موتورهای جستجو دارند .

 1. ایفروش

 2. پیام سرا

 3. دو ایستگاه

 4. ویستا

 5. نوین تبلیغ

 6. نیازپرداز

 7. ایستگاه

 8. توکان

 9. یارنو

 10. ای پی سل

 11. آگهی ساز

 12. نیازمندیها

 13. آگهی ۲۴

 14. لوکوپوک

 15. پست آگهی

 16. نیازمندی های شهر

 17. ایران تجارت

 18. شیپور

 19. دیوار

 20. جوگل

نکاتی که در هنگام ثبت آگهی در این سایتها باید مورد نظر قرار داده شود به شرح زیر میباشد:

– در تمامی این سایتها نیاز به ثبت نام اولیه میباشد که این کار بیشتر از ۱ دقیقه زمان شما را نمی گیرد.

– سعی شود در ثبت آگهی ها از نکات کلیدی و جذاب استفاده شود که خواننده  ترغیب به دانستن ادامه مطلب گردد .

-به روز رسانی آگهی ها طی یک برنامه منظم انجام شود . زیرا این کار با توجه به تجربه باعث بالا رفتن تعداد بازدید از آگهی میگردد .

عنوان آگهی  را با کلمات کلیدی مربوط با موضوع آگهی انتخاب نمائید. همچنین  سعی شود در متن آگهی از کلمات کلیدی استفاده شود .

۱۶ thoughts on “20 سایت معتبر و پربازدید جهت ثبت آگهی رایگان

 1. لیدی

  درج آگهی رایگان ویژه بانوان http://ladymall.ir/

  1. ایمان زاهدی

   خوزستان

 2. گوگل ادوردز

  ممنون از اطلاعات خوبی که قرار دادید

 3. ارسال ایمیل تبلیغاتی

  ممنون اطلاعات خوبی بود

 4. sahandlab

  مرسی که هستین
  ما چاپ آنلاین عکس هستیم

 5. طراحی سایت مشهد

  ممنون خیلی خوب بود

 6. نمايندگي تعميرات مايكروفر ال جي،نمايندگي تعميرات مايكروفر سامسونگ،نمايندگي تعميرات مايكروفر پاناسونيك

  نمایندگی تعمیرات ماکروفر ال جی
  http://iranmacro.com/%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d9%84-%d8%ac%db%8c/

  نمایندگی تعمیرات ماکروفر پاناسونیک
  http://iranmacro.com/%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%d9%be%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%b3%d9%88%d9%86%db%8c%da%a9/

  نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ
  http://iranmacro.com/%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%b3%d9%88%d9%86%da%af/

  تعمیر ماکروفر در منزل
  http://iranmacro.com/%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1-%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%b2%d9%84/

  تعمیر ماکروفر و فر توکار
  http://iranmacro.com/%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1-%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%d9%88-%d9%81%d8%b1-%d8%aa%d9%88%da%a9%d8%a7%d8%b1/

  تعمیرات ماکروفر ال جی و سامسونگ
  http://iranmacro.com/%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d9%84-%d8%ac%db%8c-%d9%88-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%b3%d9%88%d9%86%da%af/

  تعمیرات ماکروفر ال جی و شارپ
  http://iranmacro.com/%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d9%84-%d8%ac%db%8c-%d9%88-%d8%b4%d8%a7%d8%b1%d9%be/

  تعمیرات مایکروفر و مایکروویو در منزل
  http://iranmacro.com/%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%d9%88-%d9%85%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%88%db%8c%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%b2%d9%84/

  نمایندگی تعمیرات مایکروفر سامسونگ
  http://iranmacro.com/%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%85%d8%a7/

  سرویس و تعمیر ماکروفر ال جی
  http://iranmacro.com/%d8%b3%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%b3-%d9%88-%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1-%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d9%84-%d8%ac%db%8c/

  علت جرقه زدن در ماکروفر
  http://iranmacro.com/%d8%b9%d9%84%d8%aa-%d8%ac%d8%b1%d9%82%d9%87-%d8%b2%d8%af%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1/

  گرم نکردن غذا در ماکروفر
  http://iranmacro.com/%da%af%d8%b1%d9%85-%d9%86%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%ba%d8%b0%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1/

  نمایندگی تعمیرات مایکروفر کنوود
  http://iranmacro.com/%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d8%af%db%8c%d8%b3%d9%be%d9%84%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%da%a9%d9%86%d9%88%d9%88%d8%af/

  لامپ مگنترون مایکروفر
  http://iranmacro.com/%d9%84%d8%a7%d9%85%d9%be-%d9%85%da%af%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%86-%d9%85%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1/

  نمایندگی تعمیرات مایکروفر دوو
  http://iranmacro.com/%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d8%b3%d8%aa-%d8%ae%d8%b1%d9%88%d8%ac%d9%8a-%d9%85%d8%a7%d9%83%d8%b1%d9%88%d9%88%d9%8a%d9%88-%d8%af%d9%88%d9%88/

  نمایندگی تعمیرات ماکروفر کنوود در تهران
  http://iranmacro.com/%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%da%a9%d9%86%d9%88%d9%88%d8%af/

  خدمات پس از فروش مایکروفر ال جی
  http://iranmacro.com/%d8%ae%d8%b7%d8%a7%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d8%a7%d9%83%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d9%84-%d8%ac%d9%8a/

  نمایندگی تعمیرات ماکروفر شارپ
  http://iranmacro.com/%d9%82%d9%81%d9%84-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%db%8c%d8%a7-%d8%b3%d9%88%d8%a6%db%8c%da%86-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%d8%b4%d8%a7%d8%b1%d9%be/

  نمایندگی تعمیرات ماکروفر مدیا
  http://iranmacro.com/%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%a7/

  نمایندگی تعمیرات مایکروفر بلک اند دکر
  http://iranmacro.com/%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1-%d8%a8%d9%84%da%a9-%d8%a7%d9%86%d8%af-%d8%af%da%a9%d8%b1/

 7. rasolmalekzadeh

  مکالمه100 “% تضمینی زبان انگلیسی توسط استاد رسول ملک زاده
  03442261474
  تلگرام
  https :?//t.m/Rasolmalekzadeh

 8. نورپردازی نما اصفهان

  عالییی

 9. ابوالفضل

  سایت طلوع یکی از متنوع ترین سایت ها همراه با مطالب جذاب
  موسیقی
  ورزشی
  مذهبی
  آشپزی
  طنز
  کلیپ
  https://tolou.sitesazz.com

 10. حبیب

  سایت درج آگهی رایگان دریکساز
  آگهی رایگان همراه با عکس و لینک
  http://deriksaz.com/ads.aspx

 11. agahi90.ir

  این سایت رو حتما ببینید | آگهی90

  https://agahi90.ir

Leave a Comment

میزان افزایش حقوق‌ها در سال 97 اعلام شد

میزان افزایش حقوق‌ها در سال 97 اعلام شد

کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی میزان افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت برای سال آینده را اعلام کرد.

به گزارش سایت پنل پنل، بنابر جلسه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی میزان افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت برای سال آینده بین ۱۰ تا ۱۸ درصد به تناوب و بر اساس میزان دریافتی سال۱۳۹۶ به تصویب رسید که بازه حقوقی بین ۱.۵ تا ۵میلیون تومان را در بر می‌گیرد.

بر اساس این مصوبه که پس از ۷بررسی و تصویب در صحن مجلس، مستلزم تایید شورای نگهبان نیز می‌باشد به قرار زیر است:

میزان دریافتی بین ۱.۵ تا ۲میلیون تومان معادل ۱۸درصد

میزان دریافتی بین ۲ تا ۲.۵میلیون تومان معادل ۱۷درصد

میزان دریافتی بین ۲.۵ تا ۳میلیون تومان معادل ۱۶درصد

میزان دریافتی بین ۳ تا ۳.۵میلیون تومان معادل ۱۵درصد

میزان دریافتی بین ۳.۵ تا ۴میلیون تومان معادل ۱۴درصد

میزان دریافتی بین ۴ تا ۴.۵میلیون تومان معادل ۱۳درصد

میزان دریافتی بین ۴.۵ تا ۵میلیون تومان معادل ۱۲درصد

میزان دریافتی بالاتر از ۵میلیون تومان معادل ۱۰درصد

Leave a Comment

آموزشگاه موسیقی پژواک

آموزشگاه موسیقی پژواک
با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تدریس دانش آموختگان و اساتید دانشگاه
رویکرد علمی تخصصی در زمینه آموزش موسیقی با اصول پداگوژیک
آموزش گلیه ی ساز ها و آوازهای ایرانی ، کلاسیک ، پاپ و ….
از مبتدی تا پیشرفته
آموزش موسیقی کودکان با مکتب برلین سوزوکی و ارف شولورک
مشاور رایگان در انتخاب و خرید ساز
برگزاری کلاس های آمادگی کنکور هنر (تئوری ، عملی )
یادگیری تئوری موسیقی ، سلفژ ، آهنگ سازی ( کنترپوآن و هارمونی )
برگزاری کارگاه های تخصصی در زمینه ی موسیقی
با تدریس دانش آموختگان و اساتید دانشگاه با مدیریت عمید و عماد عسگری / دانش آموخته ی کارشناسی و کارشناسی ارشد نوازندگی دانشگاه تهران
رتبه ی اول جشنواره بین المللی موسیقی فجر
رتبه ی اول مسابقات کشوری گیتار کلاسیک
عضو بنیاد ملی نخبگان

آدرس : تهران خیابان زعفرانیه خیابان مقدس اردبیلی نرسیده به تقاطع پسیان پلاک 19/6 طبقه اول واحد3
زمان ثبت نام : هر روز هفته از ساعت 11 – 20
تلفن تماس : 22179048 – 22181272 – 09102231486

Leave a Comment

کد معرف سایت ایران تایپیست (تایپ و ترجمه آنلاین و فوری و…)

سایت ایران تایپیست

کد معرف ایران تایپیست

سفارش آنلاین تایپ و ترجمه

ثبت نام در سایت ایران تایپیست

هلدینگ ایران تایپیست

کسب درآمد از سایت ایران تایپیست

بیش از 25000 مترجم و تایپیست متخصص در حوزه ها و رشته های متخلف علوم

دارای دوربین پخش زنده 24 ساعته از دفتر کار شرکت

ارائه پیش فاکتور رایگان و فوری قبل از قطعی کردن سفارش تایپ و ترجمه

دارای پنل کسب درآمد

هنگام ثبت نام جهت تخفیف بیشتر از کد معرف 3658 استفاده نمایید.

کد معرف: 3658

لینک سفارشhttp://irantypist.com/api/?a=3658

ثبت سفارش تایپ و ترجمه
سایت جامع پنل پنل

۱ thought on “کد معرف سایت ایران تایپیست (تایپ و ترجمه آنلاین و فوری و…)

 1. پنل پنل

  سایت بسیار عالی و مطمئن و کیفیت کار هم بسیار خوب و سرعت کار و تحویل سفارش تایپ و ترجمه هم در این سایت بسیار سریع و فوری میباشد.
  باتشکر
  مدیریت سایت پنل پنل

Leave a Comment

معرفی سایت دانلود رایگان نمونه سوالات امتحانی پیام نور با پاسخنامه

برای جستجو و دانلود رایگان نمونه سوالات امتحانی تمامی سال های قبل دانشگاه پیام نور میتوانید به سایت زیر مراجعه نمایید و کد درس مورد نظر را جستجو کنید و نمونه سوالات پیدا شده را رایگان دانلود نمایید.

آدرس سایت:

سایت دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه

Leave a Comment

لیست و سایت تمام دانشگاه های کشور (دانشگاه های آزاد و سراسری و غیرانتفاعی)

وب سايت تمامی دانشگاه های کشور ( آزاد و سراسری و غیرانتفاعی ) 

 

 

دانشگاه آزاد اسلامی

 

 

 

***  وب سایت اصلی دانشگاه آزاد   http://www.iau.ac.ir
*** وب سایت اطلاع رسانی مركز آزمون دانشگاه آزاد    http://www.azmoon.org
*** وب سایت مركز فعالیتها و پژوهشهای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی   http://www.tasnim.ir
آبادان و خرمشهر http://www.iauabadan.ac.ir/
آزادشهر http://www.iauazadshahr.ir/
آستارا http://www.iau-astara.ac.ir/
آشتيان http://www.iau-ashtian.ac.ir/
اشكذر http://www.iauashkezar.ac.ir/
آيت اله آملي http://www.iauamol.ac.ir/
ابركوه http://www.abarkouhiau.ac.ir/
ابهر http://www.iau-abhar.ac.ir/
اراك http://www.iau-arak.ac.ir/
اردستان http://www.ardestan-iau.com/
اردکان
ارسنجان
اروميه
استهبان
اسلامشهر
اقليد
امارات متحده عربي
انار
اهر
اهواز _ علوم و تحقيقات
ايذه
ايرانشهر
ايلام
بابل
بافت
بجنورد
بردسير
بروجرد
بم
بناب
بندرانزلي
بندرعباس
بندرلنگه
بوشهر
بوکان (مرکز آموزش)
بهبهان
بيرجند
پارس آباد مغان
تاكستان
تبريز
تربت جام
تربت حيدريه
تفت
تفرش
تهران پزشكي
تهران جنوب
تهران شمال
تهران مرکزی
جهرم
جيرفت
خاش
خدابنده
خمين
خميني شهر
خوراسگان
خوي
دامغان
دزفول
دندانپزشكي
دولت آباد اصفهان
دهدشت
رشت
رودهن
رفسنجان
زابل
زاهدان
زرندكرمان
زنجان
ساري
ساوه
سبزوار
سپيدان
سروستان
سمنان
سنندج
سوادكوه
سيرجان
شاهرود
شبستر
شوشتر
شهرري
شهرضا
شهركرد
شهرمجلسي
شهريار
شيراز
شيروان
طبس
علوم و تحقيقات
علوم و تحقيقات فارس
علي آبادكتول
فراهان
فردوس
فسا
فلاورجان
فيروزآباد
فيروزكوه
قائم شهر
قائنات
قزوين
قوچان
كازرون
كاشمر
كرج
كرمان
كرمانشاه
گچساران
گرگان
گرمسار
گلپايگان
لارستان
لامرد
لاهيجان
ماكو
ماهشهر
مباركه
واحد مجازي
مراغه
مرند
مرودشت
مشهد
مهاباد
مياندوآب
ميانه
نايين
نجف آباد
نراق
نطنز (مرکز آموزش)
نور
نكا
ني ريز
نيشابور
ورامين
همدان
ياسوج

ok وب سایت دانشگاه اراك    http://www.araku.ac.ir
okوب سایت دانشگاه ارومیه    http://www.urmia.ac.ir
okوب سایت دانشگاه اصفهان    http://www.ui.ac.ir
okوب سایت دانشگاه الزهرا (س)   http://www.alzahra.ac.ir
errorوب سایت دانشگاه امام حسین (ع)   http://www.ihu.ac.ir
okوب سایت دانشگاه امام رضا (ع)       http://www.imamreza.ac.ir/
errorوب سایت دانشگاه امام صادق (ع)   http://www.isu.ac.ir
okوب سایت دانشگاه ایلام    http://www.ilam.ac.ir
ok وب سایت دانشگاه بوعلی سینا همدان   http://www.basu.ac.ir
okوب سایت دانشگاه بیرجند   http://www.birjand.ac.ir
okوب سایت دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین    http://www.ikiu.ac.ir/
okوب سایت دانشگاه بین المللی چابهار   http://www.iuc.ac.ir
دانشگاه پیام نور
**** وب سایت دانشگاه پیام نور مركزی    http://www.pnu.ac.ir
وب سایت دانشگاه پیام نور اسفراین   http://www.pnues.ac.ir
وب سایت دانشگاه پیام نور بوشهر   http://www.pnu5b.ac.ir
وب سایت دانشگاه پیام نور جهرم   http://www.pnuj.ac.ir
وب سایت دانشگاه پیام نور سرخس   http://www.pnus.ac.ir
وب سایت دانشگاه پیام نور شیراز    http://www.spnu.ac.ir
وب سایت دانشگاه پیام نور قم   http://www.qum.pnu.ac.ir
وب سایت دانشگاه پیام نور نیشابور    http://www.neyshabur-pnu.ac.ir
وب سایت دانشگاه تبریز  http://www.tabrizu.ac.ir
وب سایت دانشگاه تربیت مدرس   http://www.modares.ac.ir
وب سایت دانشگاه تربیت معلم آذربایجان   http://www.azaruniv.ac.ir
وب سایت دانشگاه تربیت معلم تهران   http://www.tmu.ac.ir
وب سایت دانشگاه تربیت معلم سبزوار    http://www.sttu.ac.ir
وب سایت دانشگاه تهران   http://www.ut.ac.ir
وب سایت دانشگاه تهران، دانشكده پزشكی، موسسه سرطان     http://www.cancer-institute.ac.ir
وب سایت دانشگاه جامع علمی كاربردی   http://www.itrws.ac.ir
وب سایت دانشگاه جامع علمی كاربردی خراسان   http://www.isatc.ac.ir
وب سایت دانشگاه جامع علمی كاربردی جهاد وب سایت دانشگاهی شیراز   http://www.shirazjju.ac.ir
وب سایت دانشگاه خلیج فارس بوشهر   http://www.persiangulfu.ac.ir
وب سایت دانشگاه رازی كرمانشاه    http://www.razi.ac.ir
وب سایت دانشگاه زابل    http://www.zabol.ac.ir
وب سایت دانشگاه زنجان    http://www.znu.ac.ir
وب سایت دانشگاه سمنان    http://www.semnan.ac.ir
وب سایت دانشگاه سیستان و بلوچستان   http://www.usb.ac.ir
وب سایت دانشگاه شاهد   http://www.msrt.gov.ir
وب سایت دانشگاه شاهرود    http://www.shahrood.ac.ir
وب سایت دانشگاه شمال    http://www.shomal.ac.ir
وب سایت دانشگاه شهركرد   http://www.sku.ac.ir
وب سایت دانشگاه شهید باهنر كرمان   http://www.uk.ac.ir      (آدرس سایت دوم)   http://www.sbuk.ac.ir
وب سایت دانشگاه شهید بهشتی   http://www.sbu.ac.ir
وب سایت دانشگاه شهید چمران اهواز    http://www.cua.ac.ir
وب سایت دانشگاه شهید چمران شعبه دزفول خوزستان   http://www.nbd.ac.ir
وب سایت دانشگاه شهید رجایی   http://www.srttu.ac.ir
وب سایت دانشگاه شیخ مفید قم   http://www.mofidu.ac.ir
وب سایت دانشگاه شیراز    http://www.shirazu.ac.ir
وب سایت دانشگاه صنعت نفت آبادان    http://www.put.ac.ir
وب سایت دانشگاه صنعتی اصفهان   http://www.iut.ac.ir
وب سایت دانشگاه صنعتی امیركبیر (پلی تكنیك)    http://www.aku.ac.ir       (آدرس سایت دوم)  http://www.aut.ac.ir
وب سایت دانشگاه صنعتی خواجه نصیر طوسی   http://www.kntu.ac.ir
وب سایت دانشگاه صنعتی سهند تبریز    http://www.sut.ac.ir
وب سایت دانشگاه صنعتی شریف   http://www.sharif.ac.ir
وب سایت دانشگاه علامه طباطبایی ( ره )    http://www.atu.ac.ir
وب سایت دانشگاه علم وصنعت ایران   http://www.iust.ac.ir
وب سایت دانشگاه علم و صنعت ایران واحد اراك    http://www.iustarak.ac.ir
وب سایت دانشگاه علم و صنعت بهشهر    http://www.bust.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی    http://www.uswr.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اصفهان   http://www.iuwrs.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پایه دامغان سمنان   http://www.dubs.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی اراك    http://www.arakmu.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی اردبیل    http://www.arums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی ارومیه    http://www.umsu.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی اصفهان    http://www.mui.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی اهواز   ‏http://www.aums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی ایران    http://www.ams.ac.ir       (آدرس سایت دوم)    http://www.iums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی ایلام   http://www.medilam.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی بابل    http://www.mubabol.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی بقیه الله    http://www.bmsu.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی بندرعباس   http://www.hums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی بوشهر   http://www.bpums.com
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی بیرجند    http://www.bums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی تبریز     http://www.tbzmed.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی تهران   http://www.tums.ac.ir
 وب سایت دانشگاه علوم پزشكی رفسنجان   http://www.rums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی  زاهدان   http://www.zdmu.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی  زنجان   http://www.zums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی سبزوار خراسان   http://www.medsab.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی سمنان    http://www.sem-ums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی    http://www.sbmu.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی شهید صدوقی یزد   http://www.ssu.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی شیراز    http://www.sums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی قزوین   http://www.qums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی كاشان    http://www.kaums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی كردستان    http://www.muk.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی كرمان    http://www.kmu.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه    http://www.kums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی گلستان   http://www.golestangums.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی گیلان    http://www.gums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی لرستان    http://www.lums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی مازندران   http://www.mmsu.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی مشهد     http://www.mums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان    http://www.hums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی همدان    http://www.umsha.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم پزشكی یاسوج  http://www.yums.ac.ir
وب سایت دانشگاه علوم كشاورزی و منابع طبیعی گرگان    http://www.gau.ac.ir
وب سایت دانشگاه فردوسی مشهد   http://www.um.ac.ir
وب سایت دانشگاه قشم   http://www.qeshm.ac.ir
وب سایت دانشگاه قم   http://www.qom.ac.ir
وب سایت دانشگاه کاشان   http://www.kashanu.ac.ir
وب سایت دانشگاه كردستان   http://www.uok.ac.ir
وب سایت دانشگاه كیش   http://www.kishuniv.com
وب سایت دانشگاه گیلان     http://www.gu.ac.ir           (آدرس سایت دوم)     http://www.guilan.ac.ir
وب سایت دانشگاه لرستان   http://www.lu.ac.ir
وب سایت دانشگاه مازندران    http://www.umz.ac.ir           (آدرس سایت دوم)   http://www.umcc.ac.ir
وب سایت دانشگاه مفید     http://www.mofidu.ac.ir
وب سایت دانشگاه ولی عصر رفسنجان   http://www.vru.ac.ir
وب سایت دانشگاه هرمزگان   http://www.hormozgan.ac.ir
وب سایت دانشگاه هنر     http://www.art.ac.ir
وب سایت دانشگاه یاسوج   http://www.yu.ac.ir
وب سایت دانشگاه یزد   http://www.yazduni.ac.ir


وب سایت دانشكده بهداشت و انستیتو تحقیقات بهداشتی   http://www.sphtums.com
وب سایت دانشکده تربیت دبیر فنی دختران تهران (دکتر شریعتی)    http://www.shariaty.net
وب سایت دانشكده تكنولوژی هواپیمایی كشور   http://www.catc.ac.ir
وب سایت دانشكده روابط بین الملل وزارت خارجه   http://www.sir.ac.ir
وب سایت دانشكده صنعت آب و برق شهید عباسپور       http://www.pwit.ac.ir
وب سایت دانشكده علمی كاربردی پست و مخابرات    http://www.ictfaculty.ir
وب سایت دانشكده علوم پزشكی فسا   http://www.fums.ac.ir
وب سایت دانشكده مهندسی مكانیك صنعتی شریف   http://www.sina.sharif.ac.ir
وب سایت دانشكده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی   http://www.atu-economics.ac.ir


وب سایت پژوهشكده آمار   http://www.src.ac.ir
وب سایت پژوهشكده تعلیم و تربیت    http://www.iernet.org
وب سایت پژوهشكده كودكان استثنایی   http://www.riec.ac.ir
وب سایت پژوهشكده صنعت نفت   http://www.ripi.ac.ir       (آدرس سایت دوم)      http://www.ripi.ir


وب سایت آكادمی علوم پزشكی ایران   http://www.ams.ac.ir
وب سایت آموزشكده حفاظت محیط زیست   http://www.coe.ac.ir
وب سایت انستیتو بیوفیزیك و بیوشیمی   http://www.ibb.ut.ac.ir
وب سایت مركز آموزش مدیریت دولتی   http://www.smtc.ac.ir
وب سایت مركز تحصیلات تكمیلی در علوم پایه زنجان   http://www.iasbs.ac.ir
وب سایت مدرسه عالی شهید مطهری   http://www.motahari.net
وب سایت مؤسسه آموزش عالی آزاد مدیریت و فناوری امیركبیر   http://www.acmt.ac.ir
وب سایت مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی   http://www.jduniversity.org
وب سایت مؤسسه آموزش عالی سجاد مشهد   http://www.sadjad.ac.ir
وب سایت مؤسسه آموزش عالی شهید اشرفی اصفهانی    http://www.ashrafi.ac.ir
وب سایت مؤسسه آموزش عالی شیخ بهایی   http://www.shbu.ac.ir
وب سایت مؤسسه نبی اكرم (ص) قم   http://www.ucna.ac.ir

 

 

استان شهر نام دانشگاه وب سایت آدرس تلفن پیش شماره نوع
لرستان بروجرد دانشگاه آيت الله بروجردي – بروجرد سایت بروجرد – کیلومتر 3 جاده بروجرد ، خرم آباد – دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی ره 42468320 066 روزانه
مركزي اراك دانشگاه اراک سایت اراک ـ خیابان شهید بهشتی ـ خیابان علوم ـ صندوق پستی: 879 2777400-4 0861 روزانه
آذربايجان غربي اروميه دانشگاه اروميه سایت ارومیه- كيلومتر 11 بلوار دانشگاه (جاده سرو ) پرديس نازلو – صندوق پستي: 51818-57561 2752844-6 , 2752740-4 044 روزانه
اصفهان اصفهان دانشگاه اصفهان سایت اصفهان – میدان آزادی (دروازه شیراز) – خیابان دانشگاه – کدپستی: 73441-81746 37932128-37932640 031 روزانه
تهران تهران دانشگاه الزهرا(س) – تهران سایت تهران – بالاترازمیدان شیخ بهایی- خ ده ونک – دانشگاه الزهرا(س)- کدپستی:1993893973 88044051-8 021 روزانه
ايلام ايلام دانشگاه ايلام سایت ایلام-بلوار پژوهش-صندوق پستی 516-69315 2234850-7 0841 روزانه
خراسان شمالي بجنورد دانشگاه بجنورد سایت بجنورد – كيلومتر 4 جاده اسفراين – صندوق پستي: 1339 2284610-13 0584 روزانه
همدان همدان دانشگاه بوعلي سينا – همدان سایت همدان ـ خیابان شهید فهمیده ـ روبروی پارک مردم ـ کد پستی :4161-65174 38381520-30, 38381601-10 081 روزانه
خراسان جنوبي بيرجند دانشگاه بيرجند سایت بیرجند – بلوارشهیدآوینی – انتهای بلواردانشگاه – صندوق پستی: 615/97175 32202301- 32202302- 32202104 056 روزانه
قزوين قزوين دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) – قزوين سایت قزوين – بلوار دانشگاه بين‌المللي امام خميني (ره) ـ کد پستی 16818-34149 3780021 028 روزانه
آذربايجان شرقي تبريز دانشگاه تبريز سایت تبریز- بلوار 29 بهمن – دانشگاه تبريز 33340081-9 041 روزانه
تهران تهران دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي – تهران سایت  لویزان- خیابان شهید شعبانلو -دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی صندوق پستی:136-16785 و کد پستی:1678815811 22970060 021 روزانه
مركزي تفرش دانشگاه تفرش سایت تفرش – ابتداي جاده تهران ـ کد پستی : 79611-39518 36227659 086 روزانه
تهران تهران دانشگاه تهران سایت تهران – خيابان انقلاب – نبش خيابان 16 آذر – سازمان مركزي 021 روزانه
بوشهر بوشهر دانشگاه خليج فارس – بوشهر سایت بوشهر – خیابان شهید ماهینی- کد پستی: 7516913817 33445187 077 روزانه
سيستان و بلوچستان چابهار دانشگاه دريانوردي و علوم دريايي چابهار سایت چابهار – بلوار دانشگاه 35320020-23 054 روزانه
کرمانشاه كرمانشاه دانشگاه رازي کرمانشاه سایت کرمانشاه – طاق بستان- خ دانشگاه – سازمان مركزي دانشگاه رازی 4277603-6 0831 روزانه
سيستان و بلوچستان زابل دانشگاه زابل سایت زابل- کیلومتر 3 جاده بنجار- صندوق پستی: 9861335856 32232961-2 054 روزانه
زنجان زنجان دانشگاه زنجان سایت زنجان ـ بلوار دانشگاه ـ صندوق پستی 45371-38791 33051 024 روزانه
سمنان سمنان دانشگاه سمنان سایت سمنان – ميدان دانشگاه – روبروي پارك سوكان ـ پرديس شماره يك – كدپستي: 19111-35131 33328860 023 روزانه
سيستان و بلوچستان زاهدان دانشگاه سيستان و بلوچستان – زاهدان سایت زاهدان –  خیابان دانشگاه 2446251-9 0541 روزانه
چهارمحال بختياري شهركرد دانشگاه شهرکرد سایت شهر کرد ـ کیلومتر 2 جاده سامان ـ صندوق پستی 115 ـ کد پستی 34141/88186تلفن گویا :2-4420370 32324401-9 038 روزانه
كرمان كرمان دانشگاه شهيد باهنر – كرمان سایت کرمان – بزرگراه امام خميني(ره) – ميدان افضلي پور-  كدپستي: 7616914111 – صندوق پستي: 76169133 33220041-50, 33220706-25 034 روزانه
تهران تهران دانشگاه شهيد بهشتي – تهران سایت تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن،ميدان شهيد شهرياری، بلوار دانشجو، کد پستی 1983969411 021 روزانه
خوزستان اهواز دانشگاه شهيد چمران اهواز سایت خوزستان – اهواز-  ابتدای بلوار گلستان -دانشگاه شهيد چمران اهواز- سازمان مرکزی- طبقه همکف -مرکز مخابرات دانشگاه 33330010-19 061 روزانه
فارس شيراز دانشگاه شيراز سایت شيراز – بلوار جمهوري – ساختمان مرکزی – ـ کد پستی : 84471-71946- صندوق پستی: 1585/71345 6134242 0711 روزانه
خوزستان اهواز دانشگاه صنعت نفت سایت آبادان-بريم-فلكه پتروشيمي-كدپستي: 61118-63146 53268018 061 روزانه
آذربايجان غربي اروميه دانشگاه صنعتي اروميه سایت انشگاه صنعتی اروميه: اروميه، کيلومتر دوم جاده بند،کد پستی: 17165- 57166  صندوق پستی: 419-57155 3554180-1 0441 روزانه
اصفهان اصفهان دانشگاه صنعتي اصفهان سایت اصفهان – دانشگاه صنعتي اصفهان- کد پستی: 83111-84156 33912210 031 روزانه
تهران تهران دانشگاه صنعتي اميرکبير – تهران سایت تهران – خيابان حافظ – روبروي خيابان سميه – دانشگاه صنعتي اميركبير (پلي تكنيك تهران) – صندوق پستي: 4413-15875 64540-2 021 روزانه
مازندران بابل دانشگاه صنعتي بابل سایت  مازندران – بابل – خیابان شریعتی 3232071-5 0111 روزانه
خراسان جنوبي بيرجند دانشگاه صنعتي بيرجند سایت بيرجند – ميدان ابن حسام – بلوار صنعت و معدن – دانشگاه صنعتي بيرجند      کد پستي : 9719866981 0561 روزانه
تهران تهران دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي – تهران سایت تهران ـ خیابان میردامادغربی- شماره 470 84064240 021 روزانه
آذربايجان شرقي تبريز دانشگاه صنعتي سهند – تبريز سایت شهر جديد سهند – پرديس دانشگاه صنعتی سهند 33443800-20 041 روزانه
سمنان شاهرود دانشگاه شاهرود سایت شاهرود- بلوار دانشگاه- صندوق پستی: 316 – کد پستی :36199955161 32392204-9 023 روزانه
تهران تهران دانشگاه صنعتي شريف – تهران سایت تهران – خیابان آزادی – نرسیده به میدان آزادی 021 روزانه
خوزستان سوسنگرد دانشگاه صنعتي هويزه – سوسنگرد سایت خوزستان – دشت آزادگان – كدپستي 78986-64418 36751021-24 061 روزانه
قم قم دانشگاه صنعتي قم سایت قم – جاده قديم قم – تهران – جنب هلال احمر 36641601-3 025 روزانه
کرمانشاه كرمانشاه دانشگاه صنعتي كرمانشاه سایت کرمانشاه، ابتدای شهرک پردیس، دانشگاه صنعتی کرمانشاه ۳۷۲۵۹۹۸۰ 083 روزانه
همدان همدان دانشگاه صنعتي همدان سایت  همدان، بلوار شهید فهمیده، خیابان مردم 38380051-2 , 38411000 081 روزانه
تهران تهران دانشگاه علامه طباطبايي – تهران سایت بلوار دهكده المپيك-تقاطع بزرگراه شهيد همت كدپستي:1489684511 44737511-19 021 روزانه
تهران تهران دانشگاه علم و صنعت ايران – تهران سایت تهران ـ میدان رسالت ـ خیابان هنگام ـ خیابان دانشگاه علم وصنعت ایران – كدپستي: 16846 – صندوق پستي: 163-16765 77240540-550 021 روزانه
خراسان رضوي مشهد دانشگاه فردوسي – مشهد سایت مشهد – میدان آزادی (پارک) – سازمان مركزي دانشگاه 0511 روزانه
قم قم دانشگاه قم سایت قم ـ جاده قديم اصفهان– دانشگاه قم – كدپستي: 3716146611 2854499 0251 روزانه
اصفهان كاشان دانشگاه كاشان سایت کاشان – كيلومتر 6 بلوار قطب راوندي – کد پستی 51167-87317 5912288 031 روزانه
كردستان سنندج دانشگاه كردستان – سنندج سایت سنندج – بلوار پاسداران – دانشگاه کردستان – صندوق پستی 416 کد پستی : 15175-66177 6664600 0871 روزانه
گلستان گرگان دانشگاه گلستان – گرگان سایت گرگان – خيابان شهيد بهشتي – صندوق پستي: 155- كدپستي:15739-49138 32220084 017 روزانه
گيلان رشت دانشگاه گيلان – رشت سایت رشت ـ كيلومتر 5 جاده رشت – تهران – صندوق پستي: 1841 33690274 013 روزانه
لرستان خرم آباد دانشگاه لرستان – خرم آباد سایت استان لرستان – شهرستان خرم آباد – كيلومتر 5 جاده تهران – سازمان مركزي دانشگاه لرستان – كدپستي 44316-68151 – صندوق پستي 465 6200106 0661 روزانه
مازندران بابلسر دانشگاه مازندران – بابلسر سایت بابلسر-خیابان پاسداران- سازمان مرکزی دانشکاه- کد پستی: 13534-47416 ص پ416 5342000 0112 روزانه
اردبيل اردبيل دانشگاه محقق اردبيلي – اردبيل سایت اردبیل – انتهای خیابان دانشکاه – صندوق پستی: 179 ، کد پستی 11367-56199 5512081 0451 روزانه
همدان ملاير دانشگاه ملاير سایت ملایر،کیلومتر 4 جاده ملایر – اراک، دانشگاه ملایر کدپستی: 95863-65719 081 روزانه
هرمزگان بندرعباس دانشگاه هرمزگان – بندرعباس سایت بندر عباس- كيلومتر 9 جاده قديم ميناب – صندوق پستی: 3995 7660042 0761 روزانه
آذربايجان شرقي تبريز دانشگاه هنر اسلامي تبريز سایت تبریز ـ خیابان آزادی ـ مابین زیرگذر حکیم نظامی و طالقانی ـ  دانشگاه هنر اسلامي تبريز – كدپستي 5164736931 – صندوق پستی 4567/51335 35297102 041 روزانه
اصفهان اصفهان دانشگاه هنر اصفهان سایت اصفهان – خیابان حکیم نظامی –  چهارراه خاقاني – صندوق پستی: 1744 6249836 0311 روزانه
تهران تهران دانشگاه هنر تهران سایت خيابان حافظ – خيابان سرهنگ سخايي – بعد از تقاطع 30 تير – پرديس باغ ملي دانشگاه هنر 66728000 021 روزانه
كرمان رفسنجان دانشگاه ولي عصر(عج) – رفسنجان سایت رفسنجان- ميدان 22 بهمن-ابتداي جاده يزد– صندوق پستي: 518 31312163 034 روزانه
كهكيلويه و بويراحمد ياسوج دانشگاه ياسوج سایت یاسوج ـ خيابان ارتش – سازمان مركزي دانشگاه ياسوج – کد پستی 75914 0741 روزانه
يزد يزد دانشگاه يزد سایت یزد ـ صفاييه – بلوار دانشگاه – خيابان پژوهش 38211670 035 روزانه
تهران تهران دانشکده فني وحرفه اي دختران تهران (دكتر شريعتي) سایت تهران – ميدان ونك – خيابان برزيل شرقي – سازمان مركزي دانشگاه فني و حرفه اي 42350000 021 روزانه
تهران تهران دانشگاه شاهد – تهران سایت تهران- ابتداي آزاد راه تهران – قم – روبروی حرم امام خمینی (ره) 51210 021 روزانه
اصفهان گلپايگان دانشکده فني و مهندسي گلپايگان سایت اصفهان – دانشكده فني ومهندسي گلپايگان 57241569-57241568 031 روزانه
خوزستان دزفول دانشگاه صنعتي جندي شاپور – دزفول سایت دزفول ـ مقابل پایگاه چهارم شکاری ـ صندوق پستی:334-64615 – كدپستي: 18674-64616 0641 روزانه
آذربايجان شرقي مراغه دانشگاه مراغه سایت مراغه – اتوبان اميركبير – شهرك گلشهر- کد پستی :83111-55181 2276068 041 روزانه
زنجان زنجان مرکز تحصيلات تکميلي در علوم پايه زنجان سایت زنجان ـ ابتدای جاده گاوا زنگ ـ صندوق پستی : 1159- 45195 33155158 024 روزانه
اصفهان اصفهان دانشگاه صنعتي مالک اشتر – وابسته به وزارت دفاع سایت اصفهان – شاهین شهر – انتهای بلوار فردوسی-دانشگاه صنعتی مالک اشتر 0311 روزانه
فارس شيراز دانشگاه صنعتي شيراز سایت شیراز – بلوار مدرس – رو بروي فضل آباد صندوق پستی 313-71555 7353500-1 0711 روزانه
مركزي اراك دانشگاه علوم پزشکي اراک سایت اراک – خیابان شهید شیرودی – خیابان اعلم الهدی – کد پستی 3819693345 33136055 086 روزانه
اردبيل اردبيل دانشگاه علوم پزشکي اردبيل سایت اردبیل،میدان جانبازان،انتهای خیابان دانشگاه،بعد از میدان دانشگاه،مجتمع اداری پردیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل،کدپستی5618985991 ۵۵۲۲۰۸۹ 0451 روزانه
آذربايجان غربي اروميه دانشگاه علوم پزشکي اروميه سایت ارومیه ، بلوار رسالت ، کوی اورژانش کدپستی 5714783734 32234897 044 روزانه
اصفهان اصفهان دانشگاه علوم پزشکي اصفهان سایت خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، ستاد مرکزی کد پستی: ۳۱۳-۸۱۷۴۵ ۳۶۶۸۰۰۴۸ 031 روزانه
تهران تهران دانشگاه علوم پزشکي ايران سایت تهران – اتوبان همت 8052234 021 روزانه
ايلام ايلام دانشگاه علوم پزشکي ايلام سایت ایلام-دانشگاه علوم پزشکي ايلام 32238460 084 روزانه
مازندران بابل دانشگاه علوم پزشکي بابل سایت بابل – خ گنج افروز دانشگاه علوم پزشکی 32192832 0111 روزانه
هرمزگان بندرعباس دانشگاه علوم پزشکي بندرعباس سایت استان هرمزگان – بندر عباس -بلوار شهید چمران جنب استانداری- دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان ۳۳۳۷۱۹۳ 0761 روزانه
بوشهر بوشهر دانشگاه علوم پزشکي بوشهر سایت وشهر ، خيابان معلم ، روبروي جايگاه نماز جمعه ، دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بوشهر 3340089 077 روزانه
خراسان جنوبي بيرجند دانشگاه علوم پزشکي بيرجند سایت خراسان جنوبی-بیرجند-خیابان غفاری-سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند ۳۲۳۹۵۰۰۰ 056 روزانه
آذربايجان شرقي تبريز دانشگاه علوم پزشکي تبريز سایت تبریز / خیابان آزادی / خیابان گلگشت /ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی 33355921 041 روزانه
تهران تهران دانشگاه علوم پزشکي تهران سایت بلوار کشاورز، نبش خیابان قدس سازمان مرکزی دانشگاه 88987382 021 روزانه
خوزستان اهواز دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور اهواز سایت اهواز – کد پستی : 15794-61357 3161 061 روزانه
فارس جهرم دانشگاه علوم پزشکي جهرم سایت جهرم انتهاي بلوار استاد مطهري سايت پرديس دانشگاه علوم پزشكي ۴۳۴۰۴۰۵ 0715 روزانه
كرمان جيرفت دانشگاه علوم پزشکي جيرفت سایت جيرفت – ميدان شاهد دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جيرفت 43315991 034 روزانه
كرمان رفسنجان دانشگاه علوم پزشکي رفسنجان سایت رفسنجان-بلوار امام علی(ع) – سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی رفسنجان 34280038 034 روزانه
سيستان و بلوچستان زابل دانشگاه علوم پزشکي زابل سایت زابل، ميدان جهاد، خيابان شهيد باقری، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زابل 32225402 054 روزانه
سيستان و بلوچستان زاهدان دانشگاه علوم پزشکي زاهدان سایت زاهدان -میدان دکتر حسابی – پردیس دانشگاه علوم پزشکی کد پستی : 43463-98167 ۳۳۲۹۴۳۹۵ 0541 روزانه
زنجان زنجان دانشگاه علوم پزشکي زنجان سایت زنجان ميدان آزادی – ابتدای بلوار جمهوری اسلامی -ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان 33420651 024 روزانه
خراسان رضوي سبزوار دانشگاه علوم پزشکي سبزوار سایت سبزوار- کیلومتر 5 جاده تهران- ساختمان شماره 2 دانشگاه علوم پزشکی- معاونت آموزش تحقیقات و فناوری- دانشکده پزشکی ۴۴۰۱۱۰۰۰ 051 روزانه
سمنان سمنان دانشگاه علوم پزشکي سمنان سایت سمنان – بلوار بسیج – ستاد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان – صندوق پستی 99951- 35198 023 روزانه
چهارمحال بختياري شهركرد دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد سایت شهركرد – بلوار كاشاني – ستاد مركزي دانشگاه – كد پستي : ۸۸۱۵۷۱۳۴۷۱ ۳۳۳۰۰۶۱۳ 038 روزانه
تهران تهران دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي – تهران سایت هران – بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن – خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی 23871 021 روزانه
فارس شيراز دانشگاه علوم پزشکي شيراز سایت شیراز-خیابان زند-روبروی خیابان فلسطین-ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز کد پستی 14336 – 71348 32122713 0711 روزانه
فارس فسا دانشگاه علوم پزشکي فسا سایت استان فارس- شهرستان فسا- بلوار معلم- كدپستي 81189-74617 071 روزانه
قزوين قزوين دانشگاه علوم پزشکي قزوين سایت  قزوین – بلوار شهید باهنر – دانشگاه علوم پزشکی قزوین 33336001 028 روزانه
قم قم دانشگاه علوم پزشکي قم سایت قم – خیابان شهید لواسانی (ساحلی) – دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم – کدپستی: 3713649373 37726688 025 روزانه
اصفهان كاشان دانشگاه علوم پزشکي كاشان سایت کاشان:میدان 15 خرداد، ابتدای خیابان اباذر 2525 031 روزانه
كردستان سنندج دانشگاه علوم پزشکي كردستان – سنندج سایت کردستان، سنندج، خیابان آبیدر، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی کد پستی: 6618634683 33235445 087 روزانه
كرمان كرمان دانشگاه علوم پزشکي كرمان سایت  کرمان – ابتدای بزرگراه هفت باغ علوی – میدان اول – فرعی سمت راست 31215804 034 روزانه
کرمانشاه كرمانشاه دانشگاه علوم پزشکي كرمانشاه سایت کرمانشاه – بلوار شهید بهشتی – ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی 38354434 083 روزانه
گلستان گرگان دانشگاه علوم پزشکي گلستان – گرگان سایت گرگان – ابتدای جاده شصت کلا ، مجمومه آموزش عالی فلسفی 32421653 0171 روزانه
گيلان رشت دانشگاه علوم پزشکي گيلان – رشت سایت  رشت – خیابان نامجو – روبروی ورزشگاه عضدی – ساختمان دفتر مرکزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان – دفتر مرکزی دانشگاه 013 روزانه
لرستان خرم آباد دانشگاه علوم پزشکي لرستان – خرم آباد سایت لرستان خرم آباد خيابان معلم ، ميدان شهيد انوشيروان رضايي ، دانشگاه علوم پزشكي ،كد پستي 6813833946 0661 روزانه
مازندران ساري دانشگاه علوم پزشکي مازندران – ساري سایت ساری ، میدان امام (ره) سه راه جویبار ، ابتدای بزرگراه ولی عصر (عج) ، دانشگاه علوم پزشکی مازندران ۲۲۶۲۵۸۶ 0151 روزانه
خراسان رضوي مشهد دانشگاه علوم پزشکي مشهد سایت مشهد مقدس، انتهای بلوار شهید فکوری، بین میدان شهید جوان و میدان شهید آل شهیدی کدپستی: 9177899191 38795031 051 روزانه
همدان همدان دانشگاه علوم پزشکي همدان سایت چهارراه خواجه رشيد – ابتداي بلوار آيت اله كاشاني – دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني – ساختمات شماره 3 – طبقه چهارم – مديريت فنآوري اطلاعات ، ارتباطات و آمار 38380574 081 روزانه
كهكيلويه و بويراحمد ياسوج دانشگاه علوم پزشکي ياسوج سایت یاسوج-بلوار مطهری- ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی- طبقه سوم-واحد روابط عمومی کد پستی: 7591741417 074 روزانه
يزد يزد دانشگاه علوم پزشکي يزد سایت یزد- میدان باهنر- سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی در مانی شهید صدوقی یزد ۱۷۲۵۸۷۷۰ 035 روزانه
خراسان شمالي بجنورد دانشگاه علوم پزشکي خراسان شمالي – بجنورد سایت بجنورد، بلوار دولت، ساختمان مرکزي دانشگاه علوم پزشکي خراسان شمالی کد پستي : 74877-94149 2221910 0584 روزانه
خوزستان دزفول دانشگاه علوم پزشکي دزفول سایت دزفول – بلوار 15 خرداد – خیابان پست – نبش خیابان دادگستری – ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول،کدپستی : 6461665145 0641 روزانه
سمنان شاهرود دانشگاه علوم پزشکي شاهرود سایت میدان هفتم تیر 023 روزانه
تهران تهران دانشگاه علوم پزشکي ارتش جمهوري اسلامي ايران سایت تهران – خیابان فاطمی غربی – خیابان شهید اعتمادزاده ۸۵۹۸۵۲۸۹ 021 روزانه
تهران تهران دانشگاه علوم پزشکي بقيه الله سایت میدان ولیعصر-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی- دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) ۸۸۶۱۴۰۱۰ 021 روزانه
قم قم دانشگاه دخترانه حضرت معصومه (ع) – قم سایت قم – بلوار شهيدخداكرم – روبروي حوزه نظام وظيفه – خ چهارم – ص پ 1179 36642600-3 025 روزانه
تهران تهران دانشگاه علوم اقتصادي تهران سایت تهران ـ خيابان سميه – بين شهيدقرني واستاد نجات اللهي- شماره 242-ساختمان مركزي- 88809891-3 021 روزانه
تهران تهران مرکز آموزش عالي ميراث فرهنگي سایت هران میدان شهید باهنر (نیاوران) خیابان شهید پور ابتهاج خیابان شهید نصیرآبادی مرکز آموزش عالی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری 22291325 021 روزانه
خراسان رضوي مشهد دانشگاه غيرانتفاعي بين المللي امام رضا(ع) – مشهد سایت مشهد- خیابان دانشگاه – خیابان اسرار 38041 0511 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان دانشگاه غيرانتفاعي شيخ بهايي – اصفهان سایت اصفهان- شهرجدیدبهارستان- بلواربهشت- نبش- خیابان فرشته- کدپستی 8179735296 0311 غیرانتفاعی
قم قم دانشگاه غيرانتفاعي مفيد(ره) – قم سایت قم- میدان مفید 0251 غیرانتفاعی
مازندران ساري موسسه غيرانتفاعي اديب مازندران – ساري سایت ساری-بلوار خزر – نرسیده به دانشگاه آزاد اسلامی-روبروی هنرستان فیروزیان 33034152 0151 غیرانتفاعی
آذربايجان غربي اروميه موسسه غيرانتفاعي اذرآبادگان – اروميه سایت اروميه – بلوار شهيد باهنر روبروي مجتمع فرهنگي هنري شمس پلاک 201 33827171 044 غیرانتفاعی
تهران دماوند موسسه غيرانتفاعي ارشاد – دماوند سایت تهران. خیابان انقلاب. ابتدای خیابان وصال شیرازی. خیابان شهید رضا نائبی. پلاک 21. موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی ارشاد دماوند کد پستی : 1315793861 66463575 021 غیرانتفاعی
قزوين قزوين موسسه غيرانتفاعي البرز – قزوين سایت قزوین ، شهر محمدیه ، جنب اتوبان کرج – قزوین ، موسسه آموزش عالی البرز کد پستی موسسه البرز : 15886 – 34919 32573610 028 غیرانتفاعی
خراسان رضوي مشهد موسسه غيرانتفاعي بينالود – مشهد سایت جاده طرقبه بلوارمعلم نبش معلم 4 2۴۲۳۰۵۶۴ 051 غیرانتفاعی
خراسان رضوي مشهد موسسه غيرانتفاعي تابران – مشهد سایت مشهد، قاسم‌آباد، بلوار شریعتی، شریعتی 60، خیابان 60.4، شماره 11، کد‌پستی 13113-91897 35227215 051 غیرانتفاعی
خوزستان اهواز موسسه غيرانتفاعي جهاددانشگاهي – خوزستان سایت اهواز – کد پستی 136-61355 3345372 0611 غیرانتفاعی
کرمانشاه كرمانشاه موسسه غيرانتفاعي جهاددانشگاهي – كرمانشاه سایت کرمانشاه – سه راه 22 بهمن خیابان جهاد دانشگاهی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی 38254714 083 غیرانتفاعی
فارس شيراز موسسه غيرانتفاعي حافظ – شيراز سایت فارس- شيراز- چهارراه 15خرداد(پارامونت) ـ کوچه شهيد حجري ـ پلاک 17-کدپستی 63783-71339 32349420 071 غیرانتفاعی
خراسان رضوي مشهد موسسه غيرانتفاعي خيام – مشهد سایت شهد – بزرگراه امام علی – بلوار شهید رفیعی – میدان مطهری – دانشگاه خیام ۳۵۱۵۶ 051 غیرانتفاعی
فارس شيراز موسسه غيرانتفاعي زند – شيراز سایت شـیراز، انتهای بلوار همت جنوبی، کوچه 12، موسسـه آمـوزش عالی زنـد کدپسـتی: 73489-71887­ 36321041 071 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان موسسه غيرانتفاعي صبح صادق – اصفهان سایت اصفهان، خیابان شهید بهشتی ، بعد از چهارراه عباس آباد،بن بست شماره ۱۰، کد پستی:۷۵۳۱۵-۸۱۸۴۷ ۳۲۳۴۱۶۱۵ 031 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان موسسه غيرانتفاعي صفاهان – اصفهان سایت اصفهان – سه راه سیمین – ابتدای خیابان جانبازان – مؤسسه آموزش عالی صفاهان ۳۷۷۷۷۱۱۰ 031 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان موسسه غيرانتفاعي فيض الاسلام – خميني شهر – اصفهان سایت خمینی شهر، انتهای خیابان شریعتی شمالی، نرسیده به میدان معلم، ابتدای خیابان ساعی، موسسه آموزش عالی فیض الاسلام 33649263 غیرانتفاعی
قزوين قزوين موسسه غيرانتفاعي مولانا – آبيک سایت استان قزوین، شهرستان آبیک، بلوار آیت اله طالقانی، میدان ولیعصر (عج)، ابتدای شهرک قدس 2895213 0283 غیرانتفاعی
تهران تهران دانشگاه غيرانتفاعي علم و فرهنگ – تهران سایت بلوار اشرفي اصفهاني – نرسيده به پل اتوبان همت – خيابان شهيد قموشي – خيابان بهار – دانشگاه علم و فرهنگ 44238171 021 غیرانتفاعی
تهران تهران موسسه غيرانتفاعي سوره – تهران سایت تهران ـ خيابان آزادي ـ بين خوش و آذربايجان ـ نبش كوچه كامياران ـ شماره 1 كدپستي: 1345633151 66354245 021 غیرانتفاعی
مازندران نوشهر موسسه غيرانتفاعي كمال الملک – نوشهر سایت مازندران . نوشهر . خیابان رازی، پلاک 60 کدپستی: 4651736817 52335319 011 غیرانتفاعی
گلستان گرگان موسسه غيرانتفاعي گلستان – گرگان سایت گرگان، بلوار شهید کلانتری، شهرک شهریار،‌شهریار5، روبروی پارک کدپستی: 4913983635 32627340 017 غیرانتفاعی
تهران تهران دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي تهران سایت تهران، اوین، بلوار دانشجو، بن بست کودکیار، کد پستی: 1985713834 021 روزانه
خوزستان خرمشهر دانشگاه علوم و فنون دريايي خرمشهر سایت ایران، خرمشهر، بلوار علی ابن ابیطالب، دانشگاه علوم و فنون دریایی،کد پستی: 64199-43175 4234402 0632 روزانه
يزد اردكان دانشگاه اردكان سایت اردكان – بلوارآيت ا… خاتمي (ره)- كدپستي 56767-89516 – ص پ 184 724-8174 0352 روزانه
تهران تهران دانشگاه مذاهب اسلامي سایت تهران، خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، خیابان شهید روانمهر، دانشگاه مذاهب اسلامی 66465252 021 روزانه
مازندران ساري دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي ساري سایت ساري – كيلومتر 9 جاده دريا- صندوق پستي 578 33687574-6 0151 روزانه
گلستان گرگان دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان سایت گلستان – گرگان ـ خیابان شهید بهشتی ـ صندوق پستی: 386 2220320-1 0171 روزانه
خوزستان اهواز دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي رامين – اهواز سایت خوزستان- شهرستان باوی – شهرملاثانی -دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان 36522434-36522370 061 روزانه
تهران تهران آموزشکده فني نقشه برداري وابسته به سازمان نقشه برداري سایت تهران میدان آزادی خیابان معراج آموزشکده فني نقشه برداري وابسته به سازمان نقشه برداري 66071130 021 روزانه
البرز كرج آموزشکده کشاورزي وابسته به وزارت کشاورزي – كرج سایت کرج – کیلومتر 5 جاده ماهدشت – خیابان شهید همت – شهرک مهندسی زراعی 36700872 026 روزانه
تهران تهران مرکز آموزش عالي هوانوردي و فرودگاهي کشور سایت تهران – فرودگاه مهرآباد – کد پستی :35891-13878 66025120 021 روزانه
البرز كرج آموزشکده محيط زيست وابسته به سازمان حفاظت محيط – کرج سایت  البرز – کرج – ميدان استاندارد – دانشگاه محيط زيست 32803027 026 روزانه
خراسان شمالي شيروان دانشکده کشاورزي شيروان سایت مشهد – ميدان آزادي دانشگاه فردوسي مشهد كدپستي: ۹۱۷۷۹۴۸۹۷۴ ۳۸۸۰۳۰۰۰ 051 روزانه
تهران تهران آموزشکده فني نقشه برداري سازمان جغرافيايي نيروهاي مسلح سایت تهران – ضلع جنوب شرقی میدان توحید – ابتدای میرخانی(نصرت شرقی) جنب بوستان گلبار – پلاک 230 – موسسه آموزش عالی آزاد فرهنگ تفاهم(دانشپذیر) 66908506 021 روزانه
آذربايجان شرقي آذرشهر دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد آذرشهر سایت آذرشهر – دانشگاه پیام نور آذرشهر پیام نور
آذربايجان شرقي تبريز دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – مرکز تبريز سایت  تبریز- خیابان آزادی- ابتدای ظلع غربی روگذر ابوریحان- خیابان شاهد- دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی 35412117 0413 پیام نور
اصفهان اصفهان دانشگاه پيام نور اصفهان – مرکز اصفهان سایت اصفهان، مشتاق سوم جنب ساختمان شماره 2 استانداری، سلمان فارسی 33521804-7 031 پیام نور
خراسان رضوي مشهد دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – مرکز مشهد سایت مشهد, بلوار معلم, معلم 71 38683002 0511 پیام نور
سيستان و بلوچستان زاهدان دانشگاه پيام نور سيستان و بلوچستان – مرکز زاهدان سایت زاهدان، ابتدای بزرگراه خلیج فارس، دانشگاه پیام نور استان سیستان و بلوچستان 054 پیام نور
مازندران بابل دانشگاه پيام نور مازندران – مرکز بابل سایت  بابل–دانشگاه پیام نور مرکز بابل پیام نور
يزد ميبد دانشگاه پيام نور يزد – مرکز ميبد سایت ميبد، انتهاي خيابان آيت ا… كاشاني، ساختمان اصلي پيام نور مركز ميبد 0352 پیام نور
يزد يزد دانشگاه پيام نور يزد – مرکز يزد سایت پیام نور
تهران تهران موسسه آموزش عالي علمي کاربردي هلال ايران سایت تهران ، خیابان فلسطین ، خیابان ایتالیا ، پلاک 1 021 روزانه
اصفهان اصفهان دانشكده معارف قرآني (غيرانتفاعي) – اصفهان سایت اصفهان ، اتوبان شهيد خرازي ابتداي خيابان شهيدان غربي دانشگاه معارف قرآن و عترت(ع) كد پستي : 77993 – 81876 33372020 031 غیرانتفاعی
آذربايجان شرقي تبريز موسسه غيرانتفاعي اسوه – تبريز سایت تبریز / باغمیشه /الهیه / جنب اداره گاز منطقه 2 تبریز / خیابان سبلان / کدپستی 5155958345 36665602 041 غیرانتفاعی
آذربايجان شرقي تبريز موسسه غيرانتفاعي الغدير – تبريز سایت آذربایجان شرقی – تبریز – جاده ائل گلی – خیابان سازمان آب – ویلاشهر – انتهای خیابان گلها – موسسه آموزش عالی الغدیر کد پستی: 5166898697 33822208 041 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان موسسه غيرانتفاعي المهدي – اصفهان سایت اصفهان – سپاهان شهر – انتهای بلوار غدیر – خیابان پاسداران ۳۶۵۰۷۹۰۰ 031 غیرانتفاعی
مازندران آمل موسسه غيرانتفاعي امل سایت آمل، مازندران، ایران / کد پستی : 84596 – 46161 44203710 011 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان موسسه غيرانتفاعي امين – فولادشهر (اصفهان) سایت اصفهان – فولادشهر خیابان طالقانی مؤسسه آموزش عالی امین 52636160 031 غیرانتفاعی
گيلان لاهيجان موسسه غيرانتفاعي انديشمند – لاهيجان سایت گیلان لاهیجان میدان شیخ زاهد-خیابان نخجیر کلایه- نخجیر شرقی کد پستی : 4415173795 42420291 013 غیرانتفاعی
ايلام ايلام موسسه غيرانتفاعي باختر – ايلام سایت ایلام – بلوار رزمندگان – انتهای خیابان مهدیه – پردیس دانشگاهی باختر 2238166 0841 غیرانتفاعی
قزوين آبيك موسسه غيرانتفاعي بصير – آبيك سایت آبیک – میدان مادر – انتهای بلوار نیایش – موسسه آموزش عالی بصیر آبیک 32894858 028 غیرانتفاعی
اصفهان گلپايگان موسسه غيرانتفاعي پيام – گلپايگان سایت گلپایگان – میدان معلم – کیلومتر 2 جاده خمین 57243244 031 غیرانتفاعی
گيلان رشت موسسه غيرانتفاعي جابرابن حيان – رشت سایت رشت خ سعدی سه راهی بلوار معلم پ 241 33222364 013 غیرانتفاعی
يزد يزد موسسه غيرانتفاعي امام جواد(ع) – يزد سایت میدان اطلسی – بلوار شهیدان اشرف – خیابان جواد الائمه 8281200 0351 غیرانتفاعی
گلستان گرگان موسسه غيرانتفاعي حکيم جرجاني – گرگان سایت گرگان – ویلاشهر – بلوار نیایش شرقی 32171095 017 غیرانتفاعی
خراسان شمالي بجنورد موسسه غيرانتفاعي حکيمان – بجنورد سایت خراسان شمالي-بجنورد-خيابان امام خميني شرقي-روبروي ايستگاه آتش نشاني کدپستي 94136-94841 32250441 058 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان موسسه غيرانتفاعي راغب اصفهاني – اصفهان سایت اصفهان – خيابان امام خميني – خيابان بسيج 33687701 غیرانتفاعی
مازندران بابل موسسه غيرانتفاعي راه دانش – بابل سایت بابل-کمربندی شرقی- چهارراه معتمدی-خیابان تربیت معلم-بالاتر از تربیت معلم-موسسه آموزش عالی راه دانش بابل 32379913 011 غیرانتفاعی
گيلان رشت موسسه غيرانتفاعي راهبرد شمال – رشت سایت رشت ، جاده لاکان ، بلوار پرفسور سمیعی ،‌ 500 متر بالاتر از پل طالشان 33424843 013 غیرانتفاعی
مازندران ساري موسسه غيرانتفاعي راهيان نور – ساري سایت ساري کيلومتر 5 جاده ساري- قائمشهر جنب هتل نويد (شرفدارکلاي سفلي) – موسسه راهيان نور ساري 3136801 0151 غیرانتفاعی
آذربايجان شرقي تبريز موسسه غيرانتفاعي ربع رشيدي – تبريز سایت تبریز- خیابان شریعتی جنوبی-خیابان مصلی(والمان)-جنب مخابرات 35575956 041 غیرانتفاعی
قزوين قزوين موسسه غيرانتفاعي رجا – قزوين سایت قزوين، بلوار امام خميني، خيابان نوروزيان، جنب خوابگاه بين الملل، مرکز آموزش عالي رجاء 33677101 028 غیرانتفاعی
مازندران تنكابن موسسه غيرانتفاعي رودکي – تنكابن سایت تنکابن-خیابان شهید پورتقی(مخابرات)-کوچه شهید شیرافکن-پلاک318 54235561 011 غیرانتفاعی
مازندران ساري موسسه غيرانتفاعي سارويه – ساري سایت ساری-میدان خزر-کیلومتر 10جاده دریا 33685768 0151 غیرانتفاعی
مازندران آمل موسسه غيرانتفاعي سبز – آمل سایت آمل ميدان ميرحيدر آملي – بلوار شهيد منفرد نياكي – بلوار صندوق پستی 647 43272801 011 غیرانتفاعی
مازندران آمل موسسه غيرانتفاعي سمنگان – آمل سایت مازندران-آمل-بلوار طالقانی-اباذر11 44251493 011 غیرانتفاعی
سمنان شاهرود موسسه غيرانتفاعي شاهرود – شاهرود سایت شاهرود میدان ولایت خیابان شهید هاشمی نژادمیدان حضرت ابوالفضل (ع) کدپستی: 3617714378 32373651 023 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان موسسه غيرانتفاعي شهيد اشرفي اصفهاني – اصفهان سایت کدپستی : 49999-81798 36502820 031 غیرانتفاعی
کرمانشاه كرمانشاه موسسه غيرانتفاعي شهيد رضايي – كرمانشاه سایت کرمانشاه – شهرک دادگستری -موسسه آموزرش عالی شهید رضایی 18267515 083 غیرانتفاعی
تهران تهران موسسه غيرانتفاعي صدرالمتالهين – تهران سایت تهران، خیابان اشرفی اصفهانی ، بلوار سیمون بولیوار، خیابان مخابرات، کوچه میخک 44810511 021 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان موسسه غيرانتفاعي صنعتي فولاد – اصفهان سایت آدرس : اصفهان – فولادشهر – بلوار شهدا – کدپستی : 8491663763 غیرانتفاعی
زنجان زنجان موسسه غيرانتفاعي عبدالرحمن صوفي رازي – زنجان سایت زنجان – علوم پايه – خ عارف 5 33442238 024 غیرانتفاعی
خراسان رضوي مشهد موسسه غيرانتفاعي عطار – مشهد سایت مشهد- بلوار وکیل آباد- بلوار کوثر- کوثر 43 8830118 0511 غیرانتفاعی
مازندران بهنمير موسسه غيرانتفاعي علامه اميني – بهنمير سایت بابلسر- بهنمیر- بلوار امام خمینی (ره) – گلستان 15- موسسه آموزش عالي علامه امینی کد پستي : 4744135161 35750810 011 غیرانتفاعی
قزوين قزوين موسسه غيرانتفاعي علامه قزويني – قزوين سایت قزوين – خيابان شهيد بابائي-كوچه 27(پورمطبوع)-پلاك 104 33675559 028 غیرانتفاعی
آذربايجان شرقي تبريز موسسه غيرانتفاعي علم و فناوري شمس – تبريز سایت تبريز – ياغچيان – خيابان نور – 18 متري مائده کدپستي: 5169659779 33863474 041 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان موسسه غيرانتفاعي علوم و فناوري سپاهان – اصفهان سایت اصفهان سپاهان شهر انتهای بلوار غدیر بلوار پاسداران جنوبی موسسه آموزش عالی علوم و فناوری سپاهان ۳۶۵۳۰۲۴۱ غیرانتفاعی
قزوين قزوين موسسه غيرانتفاعي غزالي – قزوين سایت قزویـن – شهرک مينودر – بالاتر از ميدان ايران دوچرخ – جنب ساختمانهای تعاونی شيشه – موسسه آموزش عالی غـــزالـــي — کدپستي 16519-34718 3790292 028 غیرانتفاعی
كرمان كرمان موسسه غيرانتفاعي فرهيختگان – كرمان سایت کرمان-بلوار جمهوری-بلوار رضوان-تقاطع بلوار رضوان وبعثت-ضلع غربی کد پستی : 7618955915 2820793 0341 غیرانتفاعی
مازندران قائم شهر موسسه غيرانتفاعي فروردين – قائم شهر سایت بزرگراه قائمشهر به بابل – کیلومتر 4 جاده نظامی – بعد از پمپ بنزین وزارتی 42294273 011 غیرانتفاعی
سمنان سمنان موسسه غيرانتفاعي فضيلت – سمنان سایت سمنان – میدان قومس – پارک سیمرغ – جنب تالار پذیرایی ایران زمین 33304934 023 غیرانتفاعی
مركزي ساوه موسسه غيرانتفاعي فن و دانش – ساوه سایت ساوه – جنب میدان شهرداری ساختمان شماره 1 : ساوه – میدان سرداران-پشت پارک فلاحت 42232620 086 غیرانتفاعی
گيلان لنگرود موسسه غيرانتفاعي قدير – لنگرود سایت گیلان، لنگرود، میدان معلم، بلوار کشاورز ، خیابان شهید شیخی 32042425 013 غیرانتفاعی
هرمزگان قشم موسسه غيرانتفاعي قشم – قشم سایت قشم- میدان گلها- مجتمع نخل زرین- موسسه آموزش عالی قشم 5243400 0763 غیرانتفاعی
تهران تهران موسسه غيرانتفاعي كار سایت خیابان شهید بهشتی ،خیابان قنبر زاده، خیابان خرمشهر ، نرسیده به مهناز ، پلاک 202 88535944 021 غیرانتفاعی
كرمان كرمان موسسه غيرانتفاعي كرمان – كرمان سایت کرمان- بزرگراه یادگار امام(ره) – مجتمع دانشگاهی صادقیه – موسسه آموزش عالی کرمان 3243624 0341 غیرانتفاعی
قزوين قزوين موسسه غيرانتفاعي كوثر قزوين سایت قزوین – خ راه آهن – روبروی مسجد جواد الائمه – جنب بانک مسکن – پلاک97 – موسسه آموزش عالی کوثر کد پستی:3416886837 33574030 028 غیرانتفاعی
سمنان سمنان موسسه غيرانتفاعي كومش – سمنان سایت سمنان- میدان استاندارد-شرق مصلی-خیابان شهید احمدی روشن 33439792 023 غیرانتفاعی
همدان همدان موسسه غيرانتفاعي گنجنامه – همدان سایت نشانی همدان، فلكه مدرس،بلوار شهيد رجائي، نرسيده به چهار راه ميدان بار، روبروي مجتمع قضايي آيت الله معصومي، موسسه آموزش عالي گنجنامه 34422123 081 غیرانتفاعی
مازندران نور موسسه غيرانتفاعي مازيار – رويان – نور سایت مازندران ، شهرستان نور ، رویان ، بعد از پلیس راه ، جنب شهرک شهید بهشتی ، روبروی هایگاشن 44510030 011 غیرانتفاعی
اصفهان كاشان موسسه غيرانتفاعي مهدعلم – كاشان سایت کاشان – چهارراه امام جواد(ع) – ابتدای خیابان ملافتح اله 55245792 031 غیرانتفاعی
گيلان آستانه اشر موسسه غيرانتفاعي مهراستان – آستانه اشرفيه سایت گیلان، آستانه اشرفیه، میدان سلطان سید جلال‌الدین اشرف، بلوار دانشگاه (جاده کیسم)، مؤسسه آموزش عالی مهرآستان 42166100 013 غیرانتفاعی
كرمان كرمان موسسه غيرانتفاعي مهر – كرمان سایت کرمان-شهرک خواجو- خیابان سما-موسسه آموزش عالی مهر کرمان 3242650 0341 غیرانتفاعی
سمنان ايوانكي موسسه غيرانتفاعي مولوي – ايوانكي سایت کيلومتر 55 جاده تهران-گرمسار ، شهر ايوانکی ، ميدان امام علی (ع) ،بلوار شهید بهشتی ، موسسه آموزش عالی غيرانتفاعی -غیردولتی مولوی 58497503 023 غیرانتفاعی
مركزي ساوه موسسه غيرانتفاعي ناصرخسرو – ساوه سایت بلوار شهید بهشتی – بلوار شهید فهمیده ( جاده نور علی بیگ ) – بلوار دانشگاه – بلوار انقلاب اسلامی – مجاور دانشگاه آزاد اسلامی ساوه صندوق پستی:147-39165 42478000 086 غیرانتفاعی
اردبيل اردبيل موسسه غيرانتفاعي نوين – اردبيل سایت اردبيل – بزرگراه شهدا – جنب اداره کل پست 33635505 045 غیرانتفاعی
سيستان و بلوچستان زاهدان موسسه غيرانتفاعي هاتف – زاهدان سایت زاهدان تقاطع خ بزرگمهر و جمهوری 3424456 0541 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان موسسه غيرانتفاعي هشت بهشت – اصفهان سایت اصفهان – دروازه شیراز – کیلومتر 6 جاده اصفهان شیراز – بعد از پل راه آهن – روبروی اداره شماره گذاری (جنب اداره گمرک) 36540168 031 غیرانتفاعی
تهران تهران دانشكده اصول الدين تهران (غيرانتفاعي) سایت خیابان ولیعصر- ضلع شمالی میدان ولیعصر- خیابان شهید حمید فخاری- پلاک21 – دانشکده اصول الدین شعبه تهران 88934037 021 غیرانتفاعی
مازندران بابل دانشگاه غيرانتفاعي علوم و فنون مازندران – بابل سایت بابل- خیابان شهیدطبرسی- خیابان سرداران 12- صندوق پستی 734 9- 2291205 0111 غیرانتفاعی
تهران تهران دانشكده آمار و انفورماتيک سازمان سنجش آموزش کشور(غيرانتفاعي) سایت تهران ميدان فردوسي به سمت ميدان انقلاب جنب مترو كوچه شاهرود پ 4 88806095 021 غیرانتفاعی
تهران تهران مؤسسات غيرانتفاعي جهاددانشگاهي سایت ميدان وليعصر – بلوار كشاورز – بين خيابان طوس و فلسطين – شماره 118 84650 021 غیرانتفاعی
فارس شيراز موسسه غيرانتفاعي آپادانا – شيراز سایت شیراز – ​میدان معلم – خیابان ایمان جنوبی – خیابان شهید شیخی – کوچه شبنم 38321444 071 غیرانتفاعی
گيلان رشت موسسه غيرانتفاعي احرار – رشت سایت رشت، کیلومتر 4 جاده رشت به لاکان، شهرک سید احمد خمینی، موسسه آموزش عالی احرار 33424372 013 غیرانتفاعی
سمنان ايوانكي موسسه غيرانتفاعي ايوانکي سایت ایوانکی- بلوار آیت الله طالقانی – خیابان دانشگاه صندوق پستی : 1146-35915 34521574 023 غیرانتفاعی
كرمان كرمان موسسه غيرانتفاعي بعثت – كرمان سایت کرمان – سه راه سیلو – بزرگراه یادگار امام – بلوار عاشقان ولایت – موسسه آموزش عالی بعثت کرمان 3243512 0341 غیرانتفاعی
اصفهان شاهين شهر موسسه غيرانتفاعي بنيان – شاهين شهر اصفهان سایت اصفهان- شاهین شهر- خیابان شهید بهشتی(مخابرات)- فرعی 6 شرقی 45220511 031 غیرانتفاعی
سيستان و بلوچستان زاهدان موسسه غيرانتفاعي پرتو – زاهدان سایت زاهدان – بلوار معلم – معلم 3 – مؤسسه آموزش عالی پرتو 2416113 0541 غیرانتفاعی
مازندران فريدون كنا موسسه غيرانتفاعي پرديسان – فريدون كنار سایت مازندران- شهرستان فریدون کنار- خیابان امام خمینی(ره)-موسسه ی آموزش عالی پردیسان 35667241 011 غیرانتفاعی
قم قم موسسه غيرانتفاعي پويش – قم سایت بلوار امین – بلوار الغدیر- بعد از پمپ بنزین – انتهای کوچه 11 قم 32855011 025 غیرانتفاعی
قم قم موسسه غيرانتفاعي تعالي – قم سایت قم / خيابان شهيد فاطمي (دورشهر) / كوچه شماره يك / ساختمان شفيعه (موسسه آموزش عالي فناوري اطلاعات تعالي ). 37833301 025 غیرانتفاعی
مازندران بهشهر موسسه غيرانتفاعي تميشان – بهشهر سایت مازندران – بهشهر – چهارراه گرگان – موسسه آموزش عالی تمیشان ۵۲۳۶۴۹۴ 0152 غیرانتفاعی
قم قم موسسه غيرانتفاعي حكمت – قم سایت قم. بلوارغدير. کوچه 55 32855131 025 غیرانتفاعی
قزوين قزوين موسسه غيرانتفاعي دارالفنون – قزوين سایت قزوین، شهرک مینودر، بالاتر از میدان هما (ایران دوچرخ سابق)، جنب ساختمان­ های تعاونی شیشه، خیابان مسلم بن عقیل، مؤسسه آموزش عالی دارالفنون. 33789001 028 غیرانتفاعی
مركزي ساوه موسسه غيرانتفاعي دانشستان – ساوه سایت ساوه – شهر صنعتی ساوه – خیابان مهارت – موسسه آموزش عالی دانشستان کروکی موسسه ۴۲۳۴۱۱۵۶ 086 غیرانتفاعی
آذربايجان شرقي تبريز موسسه غيرانتفاعي رشديه – تبريز سایت شهرک رشدیه، کوی الهیه، خیابان سبلان، موسسه آموزش عالی رشدیه 5155956681 36660661 041 غیرانتفاعی
زنجان زنجان موسسه غيرانتفاعي روزبه – زنجان سایت زنجان- میدان بسیج – بزرگراه 22 بهمن – روبروی ستاد فرماندهی نیروی انتظامی – شهرک پونک – روبروی بیمارستان کوروش – موسسه آموزش عالی روزبه زنجان 33038003 024 غیرانتفاعی
مازندران ساري موسسه غيرانتفاعي روزبهان – ساري سایت ساری – کیلومتر یک جاده دریا – دانشگاه روزبهان کد پستی : 4817939945 33219353 0151 غیرانتفاعی
کرمانشاه كرمانشاه موسسه غيرانتفاعي زاگرس – كرمانشاه سایت کرمانشاه – خیابان شریعتی – بالاتر از سراه شریعتی – روبروی بانک ملی 37218063 083 غیرانتفاعی
آذربايجان شرقي تبريز موسسه غيرانتفاعي سراج – تبريز سایت خیابان شریعتی، کوچه ارک، موسسه آموزش عالی سراج 5572837 0411 غیرانتفاعی
مازندران ساري موسسه غيرانتفاعي سنا – ساري سایت مازندران – ساری – میدان خزر – کیلومتر 7 جاده دریا – روبروی دانشگاه آزاد ساری 33033131 011 غیرانتفاعی
اصفهان كاشان موسسه غيرانتفاعي سينا – كاشان سایت کاشان، چهارراه آيت اللّه کاشاني، ابتداي خيابان شهيد بهشتي، مؤسسه آموزش عالي سينا صندوق پستي : 87135-1977 55440034 031 غیرانتفاعی
آذربايجان غربي اروميه موسسه غيرانتفاعي صبا – اروميه سایت ارومیه – خیابان شهید بهشتی بلوار جام جم پلاک 20 کد پستی: 53869-57166 33489067 044 غیرانتفاعی
مازندران بابل موسسه غيرانتفاعي صنعتي مازندران – بابل سایت بابل، کیلومتر 5 جاده بابل به قائمشهر، مجتمع دانشگاهی پردیس صنعتی مازندران 32163217 011 غیرانتفاعی
آذربايجان شرقي مراغه موسسه غيرانتفاعي صنعتي مراغه – مراغه سایت آذربایجان شرقی – مراغه- کمربندی جنوبی-روبریو ایستگاه راه آهن- جنب پارکینگ عمومی سهند 37250201 041 غیرانتفاعی
سمنان گرمسار موسسه غيرانتفاعي علاالدوله سمناني – گرمسار سایت گرمسار-حاجی آباد-موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی وغیر دولتی علاءالدوله سمنانی صندوق پستی:35815-333 34533924 023 غیرانتفاعی
لرستان بروجرد موسسه غيرانتفاعي علامه بحرالعلوم – بروجرد سایت بروجرد خیابان جعفری -خیابان 17 شهریور 4454100 066 غیرانتفاعی
قزوين قزوين موسسه غيرانتفاعي علامه رفيعي – قزوين سایت قزوین – خیابان نوروزیان حکمت 20 پلاک 91 33675065 028 غیرانتفاعی
اصفهان نائين موسسه غيرانتفاعي علامه ناييني – نائين سایت نایین- میدان مدرس- بلوار آیت اله خامنه ای- موسسه آموزش عالی علامه نایینی صندوق پستی : 131-83915 46266931 031 غیرانتفاعی
قزوين آبيك موسسه غيرانتفاعي غياث الدين جمشيد کاشاني – آبيک سایت آبیک – میدان مادر – بلوار نیایش – موسسه غیاث الدین جمشیدکاشانی 32898511 غیرانتفاعی
گلستان گرگان موسسه غيرانتفاعي فخرالدين اسعد گرگاني – گرگان سایت گلستان، گرگان، ميدان وليعصر، خیابان پنج آذر، آذر سه ۳۲۲۳۵۰۳۰ 017 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان موسسه غيرانتفاعي فرزانگان – اصفهان سایت اصفهان، اتوبان ذوب آهن، ابتدای ورودی فولادشهر، روبروی ترمینال فولادشهر ۵۲۶۳۹۹۵۴ 031 غیرانتفاعی
گيلان رشت موسسه غيرانتفاعي كادوس – رشت سایت رشت – بلوار شهید انصاری – خیابان ارشاد موسسه آموزش عالی کادوس (غير انتفاعي- غير دولتي) كد پستي: 16467-41786 33760023 013 غیرانتفاعی
خوزستان اهواز موسسه غيرانتفاعي كارون – اهواز سایت اهواز – کوی ملت – خیابان اقبال – فاز 3 – بین خیابان 3 و 4 کمربندی 34468665 غیرانتفاعی
قزوين قزوين موسسه غيرانتفاعي كاسپين – قزوين(شهرصنعتي البرز) سایت کیلومتر 6 جاده قدیم قسوین کرج – جنب کارخانجات ریسندگی و بافندگی فرنخ و مه نخ 22393636 غیرانتفاعی
مازندران محمودآباد موسسه غيرانتفاعي كاوش – محمودآباد مازندران سایت مازندران ، محمودآباد ، خيابان امام ، موسسه آموزش عالي غير دولتي غير انتفاعي کاوش ۴۴۷۳۴۲۵۰ غیرانتفاعی
آذربايجان غربي اروميه موسسه غيرانتفاعي كمال – اروميه سایت ارومیه -بلوار شهید بهشتی چهار راه شورا جنب بانک صادرات موسسه آموزش عالی کمال 33477059 غیرانتفاعی
گلستان گرگان موسسه غيرانتفاعي لامعي گرگاني – گرگان سایت گلستان-گرگان-بلوار شهید کلانتری- کوی خیام- لامعی دهم(خیام دهم)- لامعی 5-مؤسسه آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی لامعی گرگانی 5 – 32627952 017 غیرانتفاعی
بوشهر بوشهر موسسه غيرانتفاعي ليان – بوشهر سایت بوشهر- خیابان لیان -روبری فرش مشهد – کوچه لیان هشت – طبقه دوم 33336014 077 غیرانتفاعی
مركزي اراك موسسه غيرانتفاعي مهر اراك سایت اراک – میدان انقلاب – سردشت خیابان فهیم -کوچه کیمیا- موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی غیر دولتی مهر اراک 34174519 086 غیرانتفاعی
قزوين قزوين موسسه غيرانتفاعي ميرعماد – قزوين سایت قزوین – بلوار دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) – کوچه حکمت 55 – مؤسسه آموزش عالی میرعماد 33681008 028 غیرانتفاعی
مازندران ساري موسسه غيرانتفاعي هدف – ساري سایت ساری – بلوار فرح آباد ( جاده دریا ) – کیلومتر 5 – کد پستی 13919 – 48161 33033971 011 غیرانتفاعی
لرستان بروجرد موسسه غيرانتفاعي ياسين – بروجرد سایت بروجرد،جاده کمربندی، روبروی کارخانجات نساجی بروجرد،جاده فرعی سمت چپ 42443991 066 غیرانتفاعی
گلستان گرگان موسسه غيرانتفاعي بهاران – گلستان سایت گرگان – میدان ملاقاتی – ملاقاتی ششم کد پستی: 94187-49166 32251606 017 غیرانتفاعی
مازندران قائم شهر موسسه غيرانتفاعي تجن – قائم شهر سایت مازندران – قائم شهر – میدان امام – ابتدای جاده بابل – نرسیده به کوچه شکوه کد پستی : 96486-47617 42261624 011 غیرانتفاعی
آذربايجان شرقي اهر دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد اهر سایت شهرك شیخ شهاب الدین- فاز 1 دانشگاه پیام نور 0426 پیام نور
آذربايجان شرقي بناب دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – مرکز بناب سایت ناب – جنب پلیس راه بناب – صندوق پستی 313 – دانشگاه پیام نور بناب 0412 پیام نور
آذربايجان شرقي خسروشهر دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد خسروشهر سایت خسروشهر- خیابان شهید طالقانی – جنب اداره برق – بن بست طلوعی – دانشگاه پیام نور خسروشهر 0412 پیام نور
آذربايجان شرقي شبستر دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – مرکز شبستر سایت شبستر – ورودي شهر – روبروي پمپ بنزین – دانشگاه پیام نور شبستر 0471 پیام نور
آذربايجان غربي اروميه دانشگاه پيام نور آذربايجان غربي – مرکز اروميه سایت ارومیه- کیلومتر 3 جاده ارومیه- سلماس – روبروی دفتر امور اتباع و مهاجرین خارج 044 پیام نور
آذربايجان غربي اشنويه دانشگاه پيام نور آذربايجان غربي – واحد اشنويه سایت اشنويه بلوار انقلاب 0444 پیام نور
زنجان زنجان دانشگاه پيام نور زنجان – مرکز زنجان سایت زنجان – چهارراه دوم كوچه مشكي – نبش كوجه شهيد سيف اله عليزاده پلاك 86 024 پیام نور
سمنان دامغان دانشگاه پيام نور سمنان – مرکز دامغان سایت دامغان – میدان صد دروازه – دانشگاه پیام نور مرکز دامغان 35256001 023 پیام نور
سمنان سمنان دانشگاه پيام نور سمنان – مرکز سمنان سایت سمنان، میدان سعدی، جنب ساختمان پزشکی قانونی، دانشگاه پیام نور استان سمنان 023 پیام نور
سمنان گرمسار دانشگاه پيام نور سمنان – مرکز گرمسار سایت پیام نور
سيستان و بلوچستان چابهار دانشگاه پيام نور سيستان و بلوچستان – مرکز چابهار سایت چابهار، انتهای بلوار امام خمینی(ره)، خیابان ظفرجنوبی 054 پیام نور
فارس اقليد دانشگاه پيام نور فارس – واحد اقليد سایت اقليد – شهرك امام خميني- دانشگاه پيام نور واحد اقليد 44552172 0752 پیام نور
فارس جهرم دانشگاه پيام نور فارس – مرکز جهرم سایت فارس، جهرم، بلوار آزادگان، کوچه 13 4230701 0715 پیام نور
فارس شيراز دانشگاه پيام نور فارس – مرکز شيراز سایت  شیراز- میدان دانشجو-خیابان ساحلی غربی- نبش کوچه 10 – مدیریت دانشگاه پیام نور استان فارس 3-2253161 0713 پیام نور
فارس خنج دانشگاه پيام نور فارس – واحد خنج سایت دانشگاه پیام نور واحد خنج : فارس- خنج – بلوار بعثت – خیابان ساحلی جنوبی 52628001 0715 پیام نور
فارس فراشبند دانشگاه پيام نور فارس – واحد فراشبند سایت فراشبند – بولوار معلم – جنب بیمارستان امام هادی (ع) 8757340 0713 پیام نور
فارس فسا دانشگاه پيام نور فارس – مرکز فسا سایت فسا-کیلومتر 3 جاده فسا_شیراز-  ضلع شرقی پارک آزادی-دانشگاه پیام نورمرکز فسا 23ـ53339522 0715 پیام نور
قزوين بوئين زهرا دانشگاه پيام نور قزوين – مرکز بويين زهرا سایت شهرستان بوئین زهرا –  جاده  ساوه – مابین بیمارستان امیر المومنین ( ع ) و شهرک صنعتی آراسنج 0281 پیام نور
قزوين قزوين دانشگاه پيام نور قزوين – مرکز قزوين سایت  قزوين-خيابان نواب شمالي – مجتمع ادارات 0281 پیام نور
قم قم دانشگاه پيام نور قم – مرکز قم سایت قم،ميدان جهاد،ميدان امام زاده سيد علي ، خيابان 60 متري شهداي پست 0251 پیام نور
كردستان سقز دانشگاه پيام نور كردستان – واحد سقز سایت پیام نور
كردستان سنندج دانشگاه پيام نور كردستان – مرکز سنندج سایت سقـز، خیابان دانشگاه – دانشگاه پیام نور سقز – کدپستی: 89396-66819 36244745 پیام نور
كرمان جيرفت دانشگاه پيام نور كرمان – مرکز جيرفت سایت پیام نور
كرمان سيرجان دانشگاه پيام نور كرمان – مرکز سيرجان سایت کرمان-سیرجان-بلوار سید جمال الدین اسد آبادی -بلوار سید احمد خمینی 034 پیام نور
كرمان كرمان دانشگاه پيام نور كرمان – مرکز كرمان سایت پیام نور
کرمانشاه اسلام آباد دانشگاه پيام نور كرمانشاه – مرکز اسلام آبادغرب سایت کرمانشاه، اسلام آباد غرب، خیابان شهید مطهری(کمربندی) 45225440 083 پیام نور
آذربايجان شرقي ممقان دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد ممقان سایت میدان بعثت – خیابان شهدا – ساختمان اداري دانشگاه پیام نور ممقان 0412 پیام نور
آذربايجان شرقي ايلخچي دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد ايلخچي سایت ایلخچی – خیابان امام – جنب بانک ملی –دانشگاه پیام نور 0412 پیام نور
آذربايجان شرقي اسكو دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد اسكو سایت سکو- شهرك ولیعصر-دانشگاه پیام نور 0412 پیام نور
آذربايجان شرقي بستان آباد دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد بستان آباد سایت شهرك ولیعصر- پشت CNG دانشگاه پیام نور بستانآباد 0432 پیام نور
آذربايجان شرقي بنيس دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد بنيس سایت شبستر- جاده بنیس- دانشگاه پیام نور 0471 پیام نور
آذربايجان شرقي جلفا دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد جلفا سایت ورودي شهر- بلوار رسالت- جنب شهرك مسکونی گمرك 0492 پیام نور
آذربايجان شرقي هاديشهر/عل دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد هادي شهر سایت هادیشهر: خیابان امام خمینی – ساختمان مدرسه پیش دانشگاهی شهید مطهري 0492 پیام نور
آذربايجان شرقي قره آغاج م دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد قره آغاج سایت قره آغاج – خ امام خمینی – دانشگاه پیام نور قرهآغاج 0424 پیام نور
آذربايجان شرقي سراب دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد سراب سایت سراب – خ فردوسی غربی – اداره بیمه سابق –روبروي پارك قدیم دانشگاه پیام نور سراب 0431 پیام نور
آذربايجان شرقي شربيان دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد شربيان سایت شربیان – بلوار معلم – دبیرستان رسالت – دانشگاه پیام نور شربیان 0432 پیام نور
آذربايجان شرقي عجب شير دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد عجب شير سایت عجب شیر- کیلومتر3 اتوبان تبریزابتداي شهرك ولیعصر دانشگاه پیام نور عجب شیر 0422 پیام نور
آذربايجان شرقي كليبر دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد كليبر سایت کلیبر – خیابان معلم- خیابان تربیت بدنی- جنب پارك شهرداري 0427 پیام نور
آذربايجان شرقي خراجو دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد خراجو سایت خداجو – مراغه – صندوق پستی 473 دانشگاه پیام نور خراجو 0422 پیام نور
آذربايجان شرقي مراغه دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – مرکز مراغه سایت مراغه – بالاتر از میدان مجلس – ابتداي جاده مراغه ،هشترود- جنب هلال احمر دانشگاه پیام نور مراغه 041 پیام نور
آذربايجان شرقي مرند دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – مرکز مرند سایت مرند- بالاتر از مهمانسراي بزرگ مرند – دانشگاه پیام نور مرند 0491 پیام نور
آذربايجان شرقي زنوز دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد زنوز سایت زنوز- انتهاي خیابان ملامدرس زنوزي – دانشگاه پیام نور زنوز 0491 پیام نور
آذربايجان شرقي ملكان دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد ملكان سایت ملکان – خ کمربندي دانشگاه پیام نور ملکان 0422 پیام نور
آذربايجان شرقي تركمن چاي دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد تركمنچاي سایت ترکمنچاي – خیابان امام خمینی – خیابان استاد شهریار- دانشگاه پیام نور ترکمنچاي 0424 پیام نور
آذربايجان شرقي ميانه دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – مرکز ميانه سایت میانه – خ معلم جنوبی – خ سرآسیاب – دانشگاه پیام نور میانه 0423 پیام نور
آذربايجان شرقي خاروانا دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد خاروانا سایت خاروانا – خیابان بهارستان – بلوار شهرداري دانشگاه پیام نور خاروانا 0427 پیام نور
آذربايجان شرقي ورزقان ميا دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد ورزقان سایت ورزقان – فلکه بخشداري روبروي آموزشکده فنی سهند- ساختمان دبیرستان زینب کبري 0427 پیام نور
آذربايجان شرقي هشترود دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – مرکز هشترود سایت هشترود – خ دانشگاه – دانشگاه پیام نور هشترود 0424 پیام نور
خراسان جنوبي خوسف دانشگاه پيام نور خراسان جنوبي – واحد خوسف سایت خراسان جنوبی-شهرستان خوسف-انتهای بلوار شهدای عبادی 32475248 056 پیام نور
خراسان جنوبي اسديه دانشگاه پيام نور خراسان جنوبي – واحد اسديه سایت خراسان جنوبی شهرستان درمیان -اسدیه- بلوار شهید حمزه ای-دانشگاه پیام نور واحد اسدیه 056 پیام نور
خراسان جنوبي سرايان دانشگاه پيام نور خراسان جنوبي – واحد سرايان سایت خراسان جنوبی – شهرستان سرایان – انتهای بلوار انقلاب اسلامی – دانشگاه پیام نور سرایان 32886441 056 پیام نور
خراسان جنوبي بشرويه دانشگاه پيام نور خراسان جنوبي – واحد بشرويه سایت خراسان جنوبی- بشرویه- ابتدای جاده بشرویه طبس-دانشگاه پیام نور واحد بشرویه 056 پیام نور
خراسان جنوبي خضري دانشگاه پيام نور خراسان جنوبي – واحد خضري دشت بياض سایت پیام نور
خراسان جنوبي نهبندان دانشگاه پيام نور خراسان جنوبي – واحد نهبندان سایت انتهای بلوار دانشگاه- دانشگاه پیام نور 056 پیام نور
خراسان جنوبي قائن دانشگاه پيام نور خراسان جنوبي – واحد زهان سایت خراسان جنوبی- شهرستان زیرکوه- شهر زهان 056 پیام نور
خراسان رضوي بجستان دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد بجستان سایت بلوار معلم پشت مدرسه شبانه روزی امام رضا (ع) – دانشگاه پیام نور واحد بجستان 051 پیام نور
خراسان رضوي بردسكن دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد بردسکن سایت خیابان طالقانی- جنب راهنمایی و رانندگی- دانشگاه پیام نور واحد بردسکن 3-55428781 051 پیام نور
خراسان رضوي تايباد دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد تايباد سایت تایباد جاده دغارون-روبروی صدا و سیم 052 پیام نور
خراسان رضوي تربت جام دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد تربت جام سایت تربت جام – بلوار امام خمینی – انتهای کوچه تأمین اجتماعی 051 پیام نور
خراسان رضوي تربت حيدري دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – مرکز تربت حيدريه سایت شهرک ولی عصر(عج) – ص پ 133 053 پیام نور
خراسان رضوي جغتاي دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد جغتاي سایت  بلوار آزادگان- روبروی اداره پست – دانشگاه پیام نور واحد جغتای 051 پیام نور
خراسان رضوي خواف دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد خواف سایت  ميدان معلم – بلوار ولي عصر(ع) – خيابان دانشگاه – صندوق پستی 135 – دانشگاه پیام نور واحد خواف 7-54229315 051 پیام نور
خراسان رضوي سرخس دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد سرخس سایت خیابان عباس آباد- جنب فرمانداری- دانشگاه پیام نور واحد سرخس 051 پیام نور
خراسان رضوي فريمان دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – مرکز فريمان سایت جاده کمربندی- خیابان سد- دانشگاه پیام نور فریمان 4-34620101 051 پیام نور
خراسان رضوي قوچان دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – مرکز قوچان سایت  کیلومتر 4 جاده قوچان- مشهد، دانشگاه پیام نور مرکز قوچان 3-47248882 051 پیام نور
خراسان رضوي فيض آبادتر دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد مه ولات – فيض آباد سایت شهرستان مه ولات، شهرفیض آباد- خیابان امام خمینی- جنب شهرداری فیض آباد-دانشگاه پیام نور واحد مه ولات 9-56727067 051 پیام نور
خراسان رضوي درود دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد درود سایت میدان شهید-روبروی مسجد جامع – دانشگاه پیام نور واحد درود  43232143 051 پیام نور
خراسان رضوي قدمگاه دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد زبرخان بقدمگاه سایت قدگاه رضوی-بلوار امام- جنب استادیوم ورزشی-دانشگاه پیام نور واحد قدمگاه 051 پیام نور
خراسان رضوي نيشابور دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – مرکز نيشابور سایت  کیلومتر 7 جاده باغرود-دانشگاه پیام نور مرکز نیشابور  42610017 051 پیام نور
خراسان رضوي عشق آبادمش دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد عشق آباد سایت  کیلومتر 17 جاده نیشابور-کاشمر، دانشگاه پیام نور واحد عشق آباد 051 پیام نور
خراسان شمالي اسفراين دانشگاه پيام نور خراسان شمالي – واحد اسفراين سایت خراسان شمالي . اسفراين . ابتداي بلوار سربداران . جنب اداره برق . دانشگاه پيام نور اسفراين 37266525 058 پیام نور
خراسان شمالي شيروان دانشگاه پيام نور خراسان شمالي – واحد شيروان سایت خراسان شمالی ؛ شیروان –  انتهای خیابان سعدی – میدان کوهنورد 36219890 058 پیام نور
خراسان شمالي آشخانه دانشگاه پيام نور خراسان شمالي – واحد اشخانه سایت   آشخانه – ابتدای جاده نیروی هوایی 32921110 058 پیام نور
خوزستان ماه شهر دانشگاه پيام نور خوزستان – واحد ماهشهر سایت اهواز- کیانپارس- خیابان میهن غربی- فاز سوم- پلاک 112 پیام نور
خوزستان بهبهان دانشگاه پيام نور خوزستان – مرکز بهبهان سایت پیام نور
خوزستان مسجدسليمان دانشگاه پيام نور خوزستان – واحد مسجدسليمان سایت بی بیان . دانشگاه پیام نور واحد مسجدسلیمان 068 پیام نور
سمنان ايوانكي دانشگاه پيام نور سمنان – واحد ايوانكي سایت کیلومتر54 جاده تهران-مشهد-ایوانکی-انتهای بلوار ایت ا… طالقانی-دانشگاه پیام نور واحد ایوانکی 33450514 023 پیام نور
فارس آباده دانشگاه پيام نور فارس – مرکز آباده سایت شهرستان آباده ـ ابتداي جاده شیراز داتشگاه پیام نور 44334008 071 پیام نور
فارس ارسنجان دانشگاه پيام نور فارس – واحد ارسنجان سایت ارسنجان -بلوار دانشگاه -خیابان شهید مرتضی حسینی 43528684 071 پیام نور
فارس استهبان دانشگاه پيام نور فارس – مرکز استهبان سایت استان فارس – شهرستان استهبان – بلوار سرداران شهید – دانشگاه پیام نور مرکز استهبان 53231001 071 پیام نور
فارس كازرون دانشگاه پيام نور فارس – مرکز كازرون سایت استان فارس – شهرستان کازرون – ابتدای جاده دوان -دانشگاه پیام نور مرکز کازرون 8-42244203 071 پیام نور
فارس نورآباد مم دانشگاه پيام نور فارس – مرکز نورآباد ممسني سایت فارس – نوراباد ممسنی – اسکان عشایر – دانشگاه پیام نور مرکز نورآباد ممسنی کد پستی دانشگاه :   7351994316 42530331 071 پیام نور
قزوين تاكستان دانشگاه پيام نور قزوين – مرکز تاكستان سایت تاکستان- انتهای بلوار امام خمینی (ره)-روبروی میدان شهید لشگری 13665275 028 پیام نور
قم سلفچگان دانشگاه پيام نور قم – واحد سلفچگان سایت استان قم،شهر سلفچگان،بزرگراه خلیج فارس،بلوار دانشگاه،روبروی بخشداری،دانشگاه پیام نور واحد سلفچگان ٣٦٦٣٧٠٩ 025 پیام نور
كردستان بانه دانشگاه پيام نور كردستان – واحد بانه سایت بانـه، انتهای جاده سردشت – دانشگاه پیام نور بانه 54249112 087 پیام نور
كردستان بيجار دانشگاه پيام نور كردستان – مرکز بيجار سایت بیجار – شهرک آفتاب – دانشگاه پیام نور بیجار – کدپستی: 87941-66518 3-38224991 087 پیام نور
كردستان مريوان دانشگاه پيام نور كردستان – مرکز مريوان سایت مریوان، سه راه نی – دانشگاه پیام نور مریوان – کدپستی: 6671888811 53221162 087 پیام نور
كرمان بافت دانشگاه پيام نور كرمان – مرکز بافت سایت کرمان – بافت – بلوار ابن سینا 74241191 034 پیام نور
آذربايجان شرقي هريس سراب دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد هريس سایت هریس – بلوار شهداء- بالاتر از دبیرستان دخترانه الزهرا ( مردانی آذر ) 0432 پیام نور
خراسان رضوي در‌گز دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد در‌گز سایت کیلومتر 1 جاده قوچان-جنب پمپ گاز-دانشگاه پیام نور درگز 2-46231900 051 پیام نور
مركزي ساوه موسسه غيرانتفاعي زرنديه – زرنديه سایت استان مرکزی – ساوه – زرندیه – مامونیه – خ امام خمینی (ره) – کوچه ابوذر 45224200 086 غیرانتفاعی
آذربايجان شرقي تبريز دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – واحد گوگان سایت گوگان – خیابان سعدي- دانشگاه پیام نور 0412 پیام نور
خراسان رضوي مشهد دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد فيروزه سایت شهر فیروزه-بلوار ولایت-فردوسی 1-دانشگاه پیام نور واحد فیروزه 1-43522220 051 پیام نور
خراسان رضوي مشهد دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد سرولايت سایت سرولایت- شهر چکنه- دانشگاه پیام نور واحد سرولایت 38683002 051 پیام نور
خراسان جنوبي سربيشه دانشگاه پيام نور خراسان جنوبي – واحد سربيشه سایت خراسان جنوبی- شهرستان سربیشه- خیابان 17 شهریور 32664718 056 پیام نور
خراسان جنوبي حاجي آبادب دانشگاه پيام نور خراسان جنوبي – واحد حاجي آباد سایت شهرستان زیرکوه – شهر حاجی آباد – انتهای بلوار امام رضا (ع) دانشگاه پیام نور واحد حاجی آباد 056 پیام نور
خراسان رضوي مشهد دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد دوغارون سایت  تایباد-ابتدای جاده دوغارون-روبروی صداوسیما- 9-54534290 0511 پیام نور
خراسان رضوي داورزن دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – واحد داورزن سایت  داورزن-دانشگاه پیام نور واحد داورزن 4224300-1 0511 پیام نور
خراسان شمالي جاجرم دانشگاه پيام نور خراسان شمالي – واحد جاجرم سایت خراسان شمالی-جاجرم- انتهای خیابان چمران 0583 پیام نور
تهران تهران موسسه غيرانتفاعي ابرار – تهران سایت میدان امام حسین – خیابان دماوند – بعداز سی متری نارمک – نرسیده به ابوریحان – پلاک466 77165921 021 غیرانتفاعی
فارس شيراز موسسه غيرانتفاعي ارم – شيراز سایت شیراز – ابتدای بلوار چمران – خیابان مختاری – مؤسسه آموزش عالی ارم 36465310 غیرانتفاعی
خراسان رضوي مشهد موسسه غيرانتفاعي اسرار – مشهد سایت خراسان رضوی – مشهد – بلوار معلم – معلم 69 38661774 غیرانتفاعی
اصفهان نجف آباد موسسه غيرانتفاعي جامي – نجف آباد سایت اصفهان- فولادشهر- بلوار آیت الله طالقانی جنب بانک تجارت- موسسه آموزش عالی جامی– کد پستی 8491963395 52636319 غیرانتفاعی
گيلان لاهيجان موسسه غيرانتفاعي ديلمان – لاهيجان سایت لاهیجان- میدان ابریشم- خیابان استخرمعین- پردیس ساختمان مؤسسه آموزش عالی دیلمان لاهیجان 42246055 013 غیرانتفاعی
مازندران آمل دانشگاه غيرانتفاعي شمال – آمل سایت آمل-بلوار طالب آملی-خیابان فیاض بخش ۴۴۲۵۸۶۸۶ غیرانتفاعی
خراسان رضوي قوچان مجتمع آموزش عالي فني و مهندسي قوچان سایت خراسان رضوی – قوچان – کیلومتر ۵ جاده قوچان مشهد کد پستی : 67335-94771 47344001 051 روزانه
تهران تهران موسسه غير انتفاعي الکترونيکي(مجازي) فاران_تهران سایت چهارراه پارک وی-ابتدای ولیعصر شمالی – خیابان زهره – پلاک۷ 22665017 021 غیرانتفاعی
تهران تهران دانشکده سلامت ايمني و محيط زيست – وابسته به علوم پزشکي شهيد بهشتي – تهران سایت تهران- حكيميه تهرانپارس- بلوار نور- جنب پارك ساحل 77309961 021 روزانه
كرمان جيرفت دانشگاه جيرفت سایت جيرفت – كيلومتر 8 جاده بندرعباس – صندوق پستي 364 43347061-3 034 روزانه
كرمان سيرجان دانشگاه صنعتي سيرجان سایت سيرجان – كيلومتر 1 جاده بافت – كدپستي 33385-87137 پلاك 439-78185 42336917 034 روزانه
سمنان دامغان دانشگاه دامغان سایت دامغان-  میدان دانشگاه 35220081-7 023 روزانه
تهران تهران دانشگاه شهيد مطهري سایت تهران، میدان بهارستان، مدرسه عالی و دانشگاه شهید مطهری 33566166 021 روزانه
تهران تهران موسسه غير انتفاعي الکترونيکي(مجازي)نورطوبي – تهران سایت میدان انقلاب، خیابان کارگر شمالی، بین خیابانهای ادوارد براون و نصرت، کوچه مهر، پلاک 3 ۶۱۰۱۷۰۰۰ 021 غیرانتفاعی
تهران تهران موسسه غير انتفاعي الکترونيکي(مجازي)رايانه اي – تهران سایت تهران/ شهرک غرب، بین تقاطع دادمان و فرحزادی، دادمان غربی، جنب مسجد ثامن الائمه، پلاک 117 ( نرسیده به یادگار امام) 88581311 021 غیرانتفاعی
خراسان رضوي تربت حيدري دانشگاه علوم پزشکي تربت حيدريه سایت خیابان فردوسی شمالی-خیابان رازی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه 0531 روزانه
سيستان و بلوچستان ايرانشهر دانشکده علوم پزشکي ايرانشهر سایت ساوه- ابتدای خیابان طالقانی- کدپستی: 3918698786 42222080 روزانه
البرز كرج دانشگاه علوم پزشکي البرز – کرج سایت کرج – میدان طالقانی،بلوار طالقانی شمالی،شهرک اداری، دانشگاه علوم پزشکی البرز 32558920 026 روزانه
خراسان رضوي نيشابور دانشکده علوم پزشکي نيشابور سایت نيشابور – ابتداي شهرک فرهنگيان – ميدان معلم – ستاد مرکزي دانشکده علوم پزشکي نيشابور – کد پستي 14139-93186 42627522 051 روزانه
خراسان رضوي گناباد دانشگاه علوم پزشکي گناباد سایت خراسان رضوی – گناباد – خیابان امام خمینی – دانشگاه علوم پزشکی گناباد 57223028 051 روزانه
بوشهر بوشهر موسسه غيرانتفاعي خرد – بوشهر سایت بوشهر- شهرک نیایش – موسسه آموزش عالی خرد بوشهر 33558038 077 غیرانتفاعی
تهران تهران موسسه غيرانتفاعي رفاه – تهران سایت ميدان بهارستان،خيابان مردم،مجموعه فرهنگي رفاه 35073 021 غیرانتفاعی
گلستان گنبد دانشگاه گنبد كاووس سایت گنبد كاووس – خيابان شهيد فلاحي (فرودگاه)- صندوق پستي 163 2225021 0172 روزانه
مازندران ساري موسسه غيرانتفاعي ساريان – ساري سایت ساری-کیلومتر 10 جاده خزرآباد-روبروی اداره گمرک ساری 33688001 011 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان موسسه غيرانتفاعي سپهر – اصفهان سایت اصفهان ، کیلومتر ۵ اتوبان معلم ، جنب پل خورزوق غیرانتفاعی
آذربايجان شرقي تبريز موسسه غيرانتفاعي نبي اکرم (ص ) – تبريز سایت تبريز، خيابان راه آهن، بعد از چهارراه خطیب، پلاک ۱۲۸۳ – موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) صندوق پستی : 1488 – 51385 34421999 0411 غیرانتفاعی
آذربايجان شرقي بناب دانشگاه بناب سایت آذربايجان شرقي – بناب – بزرگراه ولايت – جنب پليس راه – كدپستي : 5551761167 37745000-37724829 041 روزانه
فارس استهبان مرکز آموزش عالي استهبان سایت استهبان- بلوارقائم – جنب آبشار- مركزآموزش عالي استهبان  2- 53234501 0732 روزانه
فارس اقليد مرکز آموزش عالي اقليد سایت اقليد – خ شهيدمصطفي خميني – ميدان سلامت – مركزآموزش عالي اقليد 4226676 0752 روزانه
فارس لامرد مرکز آموزش عالي لامرد سایت استان فارس – لامرد – ميدان انقلاب – مركزآموزش عالي لامرد 5226630 0782 روزانه
تهران تهران دانشگاه علوم قضايي و خدمات اداراي – وابسته به قوه قضاييه سایت تهران/ خیابان انقلاب/ خیابان خارک/ پلاک 9  ۰۲۱۶۶۷۰۷۰۲۱ * ۰۲۱۶۶۷۰۷۰۲۳ * ۰۲۱۶۶۷۰۷۰۲۴ 021 روزانه
قم قم دانشگاه علوم و معارف قران کريم – وابسته به سازمان اوقاف و امور خيريه – قم سایت قم – بولوار شهید صدوقی – بولوار شهید عطاران – نبش تقاطع ولی عصر – دفتر مرکزی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم 32918000 025 روزانه
اصفهان خوانسار دانشکده رياضي و کامپيوتر خوانسار سایت خوانسار-انتهاي بلوارنماز- كدپستي:8703113111 57770691 031 روزانه
كرمان بم مجتمع آموزش عالي بم سایت بم، بزرگراه خليج فارس، جنب دانشگاه پيام نور، مجتمع آموزش عالي بم 44215868 034 روزانه
سيستان و بلوچستان ايرانشهر دانشگاه ولايت – ايرانشهر سایت استان سیستان و بلوچستان، شهرستان ایرانشهر، کیلومتر 5 بزرگراه شهید مرادی 0547 روزانه
فارس فسا دانشگاه فسا سایت استان فارس- شهرستان فسا- بلوار معلم- كدپستي 81189-74617 53340519 071 روزانه
خوزستان بهبهان دانشگاه صنعتي خاتم الانبياء – بهبهان سایت بهبهان-ابتداي جاده بوشهر- صندوق پستي 151-63615 52721230-52721191 061 روزانه
آذربايجان شرقي تبريز موسسه غيرانتفاعي ارس – تبريز سایت تبریز –کیلومتر 3 جاده تهران نمایشگاه بین المللی تبریز ( موسسه آموزش عالی ارس ) 36377116 غیرانتفاعی
گلستان گرگان موسسه غيرانتفاعي استرآباد – گرگان سایت گرگان، کوی افسران، بین افسران ۱ و ۲ کدپستی۴۹۱۶۷۱۳۹۱۹ ۳۲۴۲۹۲۲۵ غیرانتفاعی
لرستان بروجرد موسسه غيرانتفاعي آفرينش – بروجرد سایت بروجرد، جاده كمربندي، اسلام آباد شمالي، كوي وليعصر، صندوق پستي ۵۹۳ ۴۲۴۶۸۲۵۵ 066 غیرانتفاعی
قزوين قزوين موسسه غيرانتفاعي اكباتان – قزوين سایت استان قزوین شهر محمدیه – منطقه 6 بلوار دانشگاه خیابان فرهنگ موسسه آموزش عالی اکباتان 32579096 028 غیرانتفاعی
مركزي ساوه موسسه غيرانتفاعي انرژي – ساوه سایت ساوه – میدان شهرداری – بلوار ولی عصر-میدان عاشورا -خیابان فلاحت ( سلمان ساوجی) – ساوجی 12 کد پستی 97147-39177 08642228093 086 غیرانتفاعی
سمنان شاهرود موسسه غيرانتفاعي برايند – شاهرود سایت شاهرود-شهرک دانشگاه- خیابان پژوهش – ابتدای خیابان نیایش 32397825 023 غیرانتفاعی
قزوين قزوين موسسه غيرانتفاعي پارسيان – قزوين سایت قزوین – کیلومتر 5 جاده قدیم تهران – بعد از پل پلی وینا – موسسه آموزش عالی پارسیان قزوین 33292450 028 غیرانتفاعی
تهران پادگان /پر موسسه غيرانتفاعي پرندک – پرندک سایت کيلومتر 60 آزاد راه تهران – ساوه ، شهر پرندک ، انتهاي خيابان وليعصر ( عج ) 44815480 021 غیرانتفاعی
اصفهان اصفهان موسسه غيرانتفاعي جهاددانشگاهي – اصفهان سایت اصفهان-انتهای بلوار دانشگاه صنعتی-خمینی شهر-شهرک منظریه-بلوار پردیس-موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان اصفهان صندوق پستی : ۴۴۳-۸۴۱۷۵ ۳۳۶۶۷۲۶۱ 031 غیرانتفاعی
مازندران قائم شهر موسسه غيرانتفاعي علامه طبرسي – قائم شهر سایت قائم شهر – کیلومتر 2 جاده بابل – جنب ستاد فرماندهی نیروی انتظامی 42294538 غیرانتفاعی
گيلان رشت موسسه غيرانتفاعي سردارجنگل – رشت سایت گیلان – رشت – خیابان بیستون-روبروی تقاطع معلم – انتهای بن بست زارع (کوچه بانک پاسارگاد) – پلاک 310 کد پستی 4143754481 33221436 غیرانتفاعی
قزوين تاكستان موسسه غيرانتفاعي علامه مجلسي – تاكستان سایت قزوین – چهارراه ولیعصر – بلوار آیت الله خامنه ای – روبروی ورزشگاه شهید رجایی 33566693 غیرانتفاعی
خراسان شمالي شيروان موسسه غيرانتفاعي علم و ادب نوين – شيروان سایت خراسان شمالی – شهرستان شیروان – میدان امام علی (ع) جنب رستوران گل گندم 36249730-36249731 غیرانتفاعی
گلستان گرگان موسسه غيرانتفاعي ميرداماد – گرگان سایت گرگان – خیابان ولیعصر (عج) جنب عدالت 4 – کد پستی : 4916653989 32249472 غیرانتفاعی
آذربايجان شرقي تبريز موسسه غيرانتفاعي ميزان – تبريز سایت تبریز، راهنمائی و رانندگی به طرف میر داماد، فلکه دکتر حسابی، جنب مرکز بهداشت شهید بالاپور، موسسه آموزش عالی میزان ۳۳۸۲۶۸۰۶ غیرانتفاعی
كرمان بم دانشگاه علوم پزشکي بم سایت بم-دانشگاه علوم پزشکي بم 44341976 034 روزانه
اردبيل خلخال دانشکده علوم پزشکي خلخال سایت انتهای خیابان دانشگاه، مجتمع اداری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ۳۳۵۲۲۲۴۷-۵۳ 045 روزانه
كرمان سيرجان دانشکده علوم پزشکي سيرجان سایت سیرجان بلوار سید جمال الدین اسد ابادی جنب پارک ترافیک –کد پستی :7816916338 42265713 034 روزانه
فارس گراش دانشکده علوم پزشکي گراش سایت استان فارس.شهرستان گراش.خیابان کمربندی.میدان شهید بهشتی.بلوار وحدت ۵۲۴۴۸۱۰۱ 071 روزانه
فارس لار دانشکده علوم پزشکي لارستان سایت ستان فارس . شهرستان لار.شهرجديد . كيلومتر 2 جاده لار-گراش . جنب بيمارستان امام رضا (ع) . دانشكده پرستاري و مامايي حضرت زينب (س) لار. 2247110 0781 روزانه
مازندران قائم شهر موسسه غيرانتفاعي پيوند – قائم شهر سایت مازندران، قائمشهر، میدان امام، جاده قائمشهر به بابل، جنب هتل تلار و موسسه آموزش عالی صالحان، کدپستی: 4778133161 42082651 011 غیرانتفاعی
خراسان رضوي مشهد موسسه غيرانتفاعي علوم پزشکي وارستگان – مشهد سایت مشهد – وکیل آباد – بلوار لادن – نبش لادن 3 کد پستی : 9179666768 35091160 051 غیرانتفاعی
گيلان رشت موسسه غيرانتفاعي كوشيار – رشت سایت رشت، گلسار، خیابان 86 33124497 غیرانتفاعی
قم قم موسسه غيرانتفاعي طلوع مهر – قم سایت برادران:شهرک پردیسان – بعد از دانشگاه آزاد اسلامی – سمت چپ – بلوار شهروند – سمت راست – کوچه اول خواهران:قم – خیابان شهید فاطمی(دورشهر) – نبش میدان رسالت – مؤسسه آموزش عالی طلوع مهر 37730080-32810008 غیرانتفاعی
مازندران نكا موسسه غيرانتفاعي انديشه سازان – نكا سایت مازندران – نکا – خیابان انقلاب – روبروی کوچه فرمانداری – جنب بانک ملی کد پستی: 4841917155 34742444 غیرانتفاعی
كهكيلويه و بويراحمد ياسوج موسسه غيرانتفاعي دانا – ياسوج سایت استان کهگیلویه و بویراحمد ـ یاسوج ـ میدان انقلاب (عدل) ـ بلوارانقلاب ـ روبروی ورودی شهرک امام حسین (ع)ـ خیابان امامت 6 33344783 074 غیرانتفاعی
فارس جهرم دانشگاه جهرم سایت استان فارس- شهرستان جهرم – بلوار سپاه – كدپستي : 66171-74137 4341040 0715 روزانه
خراسان رضوي سبزوار دانشگاه حكيم سبزواري – سبزوار سایت خراسان رضوی – سبزوار – توحید شهر- دانشگاه حکیم سبزواری- صندوق پستی 397 – کدپستی: 9617976487 44410104 051 روزانه
تهران تهران دانشگاه خوارزمي تهران سایت تهران -خیابان شهید دکتر مفتح ـ شماره 49 ـ کد پستی 15614 88329220-4 021 روزانه
فارس كازرون دانشگاه سلمان فارسي – كازرون سایت استان فارس – کازرون – چهارراه ارشاد- ابتدای خ آیت ا طالقانی – کدپستی 73544-73196 ص پ 457-73175 2226051-2 , 22212341-2 071 روزانه
همدان اسدآباد دانشگاه سيدجمال الدين اسدآبادي – اسدآباد همدان سایت اسدآباد – ابتدای خیابان امام خمینی (ره) 33137450-7 081 روزانه
آذربايجان شرقي تبريز دانشگاه شهيد مدني آذربايجان – تبريز سایت تبریز ـ کیلومتر 35جاده تبریز ـ مراغه ـ کد پستی 5375171379 ـ صندوق پستی 161-53714 34327520 041 روزانه
خراسان شمالي بجنورد دانشگاه كوثر بجنورد سایت بجنورد- خيابان 17 شهريورشمالي – كوچه شهيدنوريان – كدپستي 9415615458 32260777 0584 روزانه
خراسان رضوي نيشابور دانشگاه نيشابور سایت نيشابور – ابتداي شهرك بهداري – دانشگاه نيشابور 42619009 051 روزانه
خراسان شمالي اسفراين مجتمع آموزش عالي اسفراين سایت خراسان شمالی – اسفراین – بلوار آزادگان – نبش میدان مادر – مجتمع آموزش عالی اسفراین 7266531 0585 روزانه
سمنان گرمسار دانشكده فني ومهندسي گرمسار سایت گرمسار- ضلع شمالی بلوار شهید بهشتی – جنب دادگستری ۳۴۲۴۴۰۴۳ 023 روزانه
خراسان رضوي تربت جام دانشكده كشاورزي و دامپروري تربت جام سایت خراسان رضوی – شهرستان تــربت جــام، بلوار امام خمینی(ره)، بین امام خمینی 39 و 41، مجتمع آموزش عالی تــربت جــام 52537012 051 روزانه
خراسان رضوي گلبهار دانشكده فني و مهندسي نوين گلبهار سایت خراسان رضوی – گلبهار- خ بهار- چهارراه نرگس – نرگس 5 – کدپستی 9361474956 38325966 051 روزانه
سيستان و بلوچستان سراوان مجتمع آموزش عالي سراوان سایت سيستان وبلوچستان – سراوان – بلوارپاسداران – جنب ساختمان فرمانداري كدپستي 9951634145 5230091 0548 روزانه
اصفهان شهرضا مركز آموزش عالي شهرضا سایت شهرضا- بلوارامام خميني(ره)- نيش فرعي 71- كدپستي:8614956841 53238379 031 روزانه
قزوين بوئين زهرا مركز آموزش عالي فني و مهندسي بويين زهرا سایت بوئين زهرا- بلوارطالقاني – مركزآموزش عالي بوئين زهرا 028 روزانه
فارس نورآباد مم مرکز آموزش عالي ممسني سایت فارس – نورآباد ممسني- ميدان مصلي- خ شهيددستغيب(گازرگاه)- جني منازل مسكوني شركت نفت 42520354 071 روزانه
خراسان رضوي گناباد مركز آموزش عالي گناباد سایت گناباد- خ شهدا- جنب دادگستري – سازمان مركزي مجتمع 57255969 051 روزانه
خراسان رضوي كاشمر مركز آموزش عالي كاشمر سایت کاشمر ، بلوار سید مرتضی ، مرکز آموزش عالی کاشمر 55258801 051 روزانه
آذربايجان شرقي تبريز پرديس علامه اميني – تبريز سایت تبریز -انتهای خیابان طالقانی 35421702 041 پردیس
آذربايجان شرقي تبريز پرديس فاطمه الزهرا (س) – تبريز سایت تبریز- خ قطران – دانشگاه فرهنگیان ، پردیس حضرت قاطمه الزهرا تبریز 34438117 041 پردیس
آذربايجان غربي اروميه پرديس علامه طباطبايي – اروميه سایت ارومیه – پشت ترمینال شهرستان – خیابان پرورش 32366633 044 پردیس
آذربايجان غربي اروميه پرديس شهيد رجايي – اروميه سایت ارومیه- ابتدای جاده سلماس – خیابان شهید قلیپور -جنب ناحیه انتظامی 32778088 044 پردیس
اردبيل اردبيل پرديس علامه طباطبايي – اردبيل سایت اردبیل، آخرخیابان سعدی 33449022 045 پردیس
چهارمحال بختياري شهركرد پرديس بحرالعلوم – شهركرد سایت استان چهارمحال و بختیاری – شهرکرد – بلوار آیت الله کاشانی- تقاطع بلوار طالقانی 32222891 038 پردیس
اصفهان اصفهان پرديس شهيد باهنر – اصفهان سایت اصفهان خیابان کاوه -خیابان تربیت معلم 4510047 031 پردیس
اصفهان اصفهان پرديس فاطمه الزهرا (س) – اصفهان سایت اصفهان-خ مدرس-خ شهید ضابط زاده 34616165 031 پردیس
تهران پيشوا پرديس زينبيه – پيشوا سایت پیشوا خیابان امام خیابان کارگر 36723556 021 پردیس
تهران شهرري پرديس شهيد مفتح – شهرري سایت شهرری – میدان معلم – خیابان میثم شمالی کد پستی -1873676541 55904022 021 پردیس
تهران تهران پرديس شهيد چمران – تهران سایت تهران – حکیمیه – انتهای بلوار بهار 77309890 021 پردیس
يزد يزد پرديس فاطمه الزهرا (س) – يزد سایت یزد-میدان آیت الله خاتمی- خیابان خرمشهر-کوچه شهید زینی 36237978 035 پردیس
يزد يزد پرديس شهيد پاک نژاد – يزد سایت .یزد-میدان امام حسین(ع)-ابتدای بلوار دانشجو-پردیس شهیدان پاکنژاد یزد 36234031 035 پردیس
خراسان شمالي بجنورد پرديس امام محمد باقر – بجنورد سایت بجنورد-گلستان شهر روبروی سالن ورزشی کارگران 32212151 058 پردیس
خراسان شمالي بجنورد پرديس امام جعفر صادق – بجنورد سایت بجنورد- 32 متری شهدا- کوچه دانشوران – مدیر پورتال : سید امیر اسدزاده 32235841 058 پردیس
خراسان جنوبي بيرجند پرديس امام سجاد – بيرجند سایت خراسان جنوبی -بیرجند خیابان معلم تقاطع حافظ وخیام -کدپستی 9717763813 32446828 056 پردیس
خراسان جنوبي بيرجند پرديس شهيد باهنر – بيرجند سایت بیرجند خیابان معلم خیابان خلیل طهماسبی 4446347 056 پردیس
خراسان رضوي مشهد پرديس شهيد بهشتي – مشهد سایت مشهد – بزرگراه کلانتری – نرسیده به هتل پردیسان 38783094 051 پردیس
خراسان رضوي مشهد پرديس شهيد هاشمي نژاد – مشهد سایت مشهدمیدان تلویزیون ابتدای رضاشهر دانشگاه فرهنگیان پردیس شهیدهاشمی نژاد 38783998 051 پردیس
البرز كرج پرديس حکيم ابوالقاسم فردوسي – كرج سایت کرج، جاده ملارد، بعد از کانال آب فردیس 36501413 026 پردیس
خوزستان اهواز پرديس حضرت رسول اکرم – اهواز سایت خوزستان ـ اهواز _ اتوبان امام علی (ع) جنب پمپ بنزین مرعشی 5560919 0611 پردیس
سيستان و بلوچستان زاهدان پرديس شهيد مطهري – زاهدان سایت زاهدان بلوار جانبازان خیابان تربیت 33419448 054 پردیس
فارس شيراز پرديس شهيد رجايي – شيراز سایت شیراز – خیابان ساحلی . روبروی حرم مطهر علی بن حمزه (ع) 32280701 071 پردیس
فارس شيراز پرديس شهيد باهنر – شيراز سایت خیابان مدرس -خیابان فرصت شیرازی -روبروی سردخانه بزرگ شیراز 37219533 071 پردیس
زنجان زنجان پرديس الزهرا (س) – زنجان سایت خیابان شیخ فضل اله نوری روبروی دارالقران الکریم 33444991 024 پردیس
زنجان زنجان پرديس شهيد بهشتي – زنجان سایت زنجان انتهای خیابان فاتح پردیس شهید بهشتی زنجان 33773042 024 پردیس
ايلام ايلام پرديس شهيد مدرس – ايلام سایت ایلام – بلوار پژوهش – جنب دانشگاه ایلام 2243802 0841 پردیس
ايلام ايلام پرديس امام جعفر صادق – ايلام سایت ایلام انتهای خیابان استقلال پردیس امام جعفر صادق (ع) ایلام 3338178 084 پردیس
بوشهر بوشهر پرديس بنت الهدي صدر – بوشهر سایت بوشهر-خیابان عاشوری-کوچه شهید قناعت زاده 12530174 077 پردیس
سمنان سمنان پرديس شهيد رجايي – سمنان سایت سمنان – بلوار شریف واقفی 33322466 023 پردیس
قزوين قزوين پرديس شهيد رجايي – قزوين سایت قزوین- خیابان نواب-فلکه شهید حسن پور 33339773 028 پردیس
كردستان سنندج پرديس بنت الهدي صدر – سنندج سایت سنندج – خیابان شهدا -خیابان ورزش پردیس بنت الهدی صدر کردستان- کدپستی 6614683695 33168757 087 پردیس
كردستان سنندج پرديس شهيد مدرس – سنندج سایت سنندج/میدان شیخ شهاب الدین سهروردی 33157122 087 پردیس
كرمان كرمان پرديس خواجه نصيرالدين طوسي – كرمان سایت پردیس
كرمان كرمان پرديس شهيد باهنر – كرمان سایت چهارراه شهید رجایی -خیابان پاسداران – پردیس شهید باهنر 32723005 034 پردیس
كهكيلويه و بويراحمد ياسوج پرديس شهيد ايزد پناه – ياسوج سایت یاسوج /ساختمان شماره یک .واقع در جنب ترمینال قدیم . ساختمان شماره دو واقع در سالم آباد فرعی 18 33223796 074 پردیس
كهكيلويه و بويراحمد ياسوج پرديس كوثر – ياسوج سایت پردیس
گلستان گرگان پرديس آيت الله خامنه اي – گرگان سایت گرگان،انتهای خ شهید رجایی-پردیس آیت ا… خامنه ای 32436350 017 پردیس
گلستان گرگان پرديس امام خميني – گرگان سایت گرگان – خیابان شهید باهنر – پردیس امام خمینی(ره) گلستان 32342147 017 پردیس
گيلان رشت پرديس بنت الهدي صدر – رشت سایت رشت-گلسار-بلوار گیلان-پردیس بنت الهدی صدر گیلان خواهران 7276112 0131 پردیس
گيلان رشت پرديس امام علي – رشت سایت رشت -خیابان شهدا-خیابان شهید دیانتی- کوچه داودزاده 33852279 013 پردیس
لرستان خرم آباد پرديس آيت اله کمال وند – خرم آباد سایت خرم آباد -میدان تختی بلوار جانبازان(میدان تیر)روبروی مخابرات استان لرستان 33302154 0661 پردیس
لرستان خرم آباد پرديس علامه طباطبايي – خرم آباد سایت پردیس
مازندران ساري پرديس دکتر شريعتي – ساري سایت مازندران – ساری – کیلومتر 8 جاده ساری به جویبار – روستای تیرکلا – دانشگاه فرهنگیان – پردیس دکتر شریعتی مازندران 33832278 پردیس
مركزي اراك پرديس شهيد باهنر – اراك سایت اراک شهرک قائم- خیابان دانش کد پستی 5134-5-38171 34455001 086 پردیس
هرمزگان بندرعباس پرديس فاطمه الزهرا (س) – بندرعباس سایت 3331818 0761 پردیس
هرمزگان بندرعباس پرديس شهيد بهشتي – بندرعباس سایت بندرعباس بلوار علی بن ابیطالب چهار راه پگاه کد پستی :7915957959 33661992 076 پردیس
همدان همدان پرديس شهيد مقصودي – همدان سایت همدان ـ میدان هگمتانه ـ خ شهید توپچی ـ پردیس شهید مقصودی ( برادران) کد پستی : 6513666157 3ـ34224070 081 پردیس
همدان همدان پرديس شهيد باهنر – همدان سایت همدان چهار راه پاستور خیابان ورزش جنب تربیت بدنی 38260677 081 پردیس
کرمانشاه كرمانشاه پرديس شهيد رجايي – كرمانشاه سایت کرمانشاه فرهنگیان فاز 2 ایستگاه 7 (ایستکاه آخر) پردیس
کرمانشاه كرمانشاه پرديس شهيد صدوقي – كرمانشاه سایت میدان سپاه پاسداران وربروی صدا وسیمای مرکز کرمانشاه جنب تالار برق 38388883 083 پردیس
تهران تهران پرديس نسيبه – تهران سایت شهرک ژاندارمری بلوارمرزداران زیرپل یادگارامام کوچه نسیبه 44230828 021 پردیس
البرز كرج پرديس امير کبير – كرج سایت کرج-میانجاده-بلوار 24 متری باغستان-روبروی ترمینال اتوبوسرانی 34312345 026 پردیس
بوشهر بوشهر پرديس علامه طباطبايي – بوشهر سایت آدرس:چهاراه دادگستری-خیابان جهاد سازندگی-پردیس علامه طباطبایی بوشهر کدپستی:7515658585 33325922 077 پردیس
خوزستان اهواز پرديس فاطمه الزهرا (س) – اهواز سایت اهواز- پادادشهر خ لادن بین خ 14 و 15 5533512 0611 پردیس
سيستان و بلوچستان زاهدان پرديس رسالت – زاهدان سایت استان سیستان و بلوچستان – زاهدان – خیابان دانشگاه -نبش دانشگاه 49 33411336 054 پردیس
يزد ميبد مجتمع آموزش عالي ايت اله العظمي حايري – ميبد سایت یزد-میبد-بلوار خرمشهر-میدان دفاع مقدس-کیلومتر 2 جاده میبد ندوشن 7757505-9 0352 روزانه
اردبيل اردبيل پرديس بنت الهدي صدر – اردبيل سایت اردبیل میدان ججین روبروی اداره پست مرکزی 33234662 045 پردیس
قم قم پرديس آيت اله طالقاني – قم سایت قم.بلوار امین .بلوار الغدیر.شهرک مهدیه.دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت اله طالقانی قم 32857716 025 پردیس
قم قم پرديس حضرت معصومه – قم سایت قم. انتهای ۴۵ متری صدوق – بلوار شهید کریمی – روبه روی بوستان بنفشه – دانشگاه فرهنگیان پردیس حضرت معصومه سلام الله علیها پردیس
چهارمحال بختياري شهركرد پرديس شهيد باهنر – شهركرد سایت شهرکرد خ کاشانی روبروی دادگستری 3340480 038 پردیس
مركزي اراك پرديس زينب کبري (س) – اراك سایت استان مرکزی-اراک -ابتدای جاده سنجان -روبروی شهرک نبئی -کوچه فرهنگیان 32723243 086 پردیس
تهران تهران دانشگاه پيام نور تهران – تهران جنوب سایت تهران – خیابان استاد نجات اللهی شمالی ( ویلا ) – نرسیده به خیابان کریم خان زند – نبش چهار راه سپند – پلاک 233 88808203 021 پیام نور
تهران تهران دانشگاه پيام نور تهران – تهران شمال سایت انتهای بزرگراه امام علی (ع)، بلوار ارتش، بلوار شهید مژدی (اوشان)، خیابان پیروز شفیعی، خیابان یاران، انتهای خیابان یاران 2-یاران سوم 84234 021 پیام نور
تهران تهران دانشگاه پيام نور تهران – تهران شرق سایت تهران، حکیمیه، خیابان سازمان آب، بلوار شهید بابائیان، خیابان 15 متری شیرازی، پلاک 3- 77318537-77312635 021 پیام نور
تهران تهران دانشگاه پيام نور تهران – تهران غرب سایت انتهاي غربي اتوبان شهيدهمت – بعدازدانشگاه علوم انتظامي – شهرك شهيدباقري – روبروي درمانگاه 44704570 021 پیام نور
تهران رباط كريم دانشگاه پيام نور تهران – واحد بهارستان – رباط كريم سایت جاده ساوه نسیم شهر میدان هفت تیر بلوار بوستان جنب استخرآبنگار 56768666-56761290-56761278 021 پیام نور
قم قم دانشگاه غيرانتفاعي قرآن و حديث – قم سایت بلوار پانزده خرداد ـ چهار راه نوبهار ـ انتهاى شهرك جهاد ـ مؤسسه علمى ، فرهنگى دار الحديث، دانشگاه قرآن و حدیث، صندوق پستى : 1139 ـ 37195 025 غیرانتفاعی
خراسان رضوي سبزوار موسسه غيرانتفاعي ابن يمين – سبزوار سایت سبزوار خ سیدجمال الدین اسدآبادی روبروی بانک کشاورزی مرکزی غیرانتفاعی
تهران تهران موسسه غيرانتفاعي ال طه – تهران سایت تهران، شهران، بلوار کوهسار، خیابان مدرسه. 44320647 021 غیرانتفاعی
سيستان و بلوچستان چابهار موسسه غيرانتفاعي بهارانديشه – چابهار سایت چابهار – بلوار قدس – روبروی مجتمع خدماتی بهزیستی 35322037 غیرانتفاعی
خراسان رضوي سبزوار موسسه غيرانتفاعي بيهق – سبزوار سایت بلوار پاسداران- پاسداران ۵ . ۴۴۶۶۸۸۷۰ غیرانتفاعی
اصفهان خميني شهر موسسه غيرانتفاعي پالايش – خميني شهر سایت اصفهان- انتهای خیابان کهندژ – بلوار امیرکبیر – کوچه شماره 132 (کوچه حسنعلی حداد) 3630323 0313 غیرانتفاعی
لرستان پلدختر موسسه غيرانتفاعي پل دختر – پلدختر لرستان سایت لرستان، پلدختر، کیلومتر 2 جاده پلدختر _ اندیمشک، روبه روی شرکت ایران خودرو 32228571 غیرانتفاعی
كهكيلويه و بويراحمد ياسوج موسسه غيرانتفاعي پويا – ياسوج سایت استان کهگیلویه و بویراحمد – یاسوج ، نجف آباد ، میدان آریوبرزن ، بالاتر از مرکزمخابرات شهدا – موسسه آموزش عالی پویا 14221564 074 غیرانتفاعی
كردستان سنندج موسسه غيرانتفاعي توسعه دانش – سنندج سایت سنندج – فیض‌ آباد- میدان سهروردی- بلوک 5 – طبقه اول و دوم ، کد پستی : 89181- 66157 33152989 087 غیرانتفاعی
خراسان رضوي نيشابور موسسه غيرانتفاعي ثامن – نيشابور سایت نيشابور – خيابان امام خميني(ره) – نبش آيت جنوبي – شماره 1416 43347072 غیرانتفاعی
تهران تهران موسسه غيرانتفاعي خاتم – تهران سایت تهران – خیابان ملاصدرا- خ شیراز شمالی – خ حکیم اعظم – پلاک 30 – موسسه آموزش عالی خاتم 89174021 021 غیرانتفاعی
خراسان رضوي مشهد موسسه غيرانتفاعي خردگرايان مطهر – مشهد سایت مشهد- بلوار وکیل آباد- بلوار کوثر- نبش کوثر 45 – پلاک 2 8842227 غیرانتفاعی
البرز كرج موسسه غيرانتفاعي رسام – كرج سایت خیابان شهید بهشتی – میانجاده- به سمت باغستان – نرسیده به میدان امام حسین(ع) موسسه آموزش عالی غیردولتی 34524701 026 غیرانتفاعی
خراسان رضوي نيشابور موسسه غيرانتفاعي سبحان – نيشابور سایت نیشابور خیابان امام خمینی، امام خمینی17 ( کوچه قوامی) صندوق پستی 747 3348050 غیرانتفاعی
خراسان رضوي چناران موسسه غيرانتفاعي سناباد – چناران سایت خراسان رضوی، شهر جدید گلبهار، ابتدای بلوار استقلال، پشت ساختمان بخشداری کد پستی: 51536 – 93614 38326415 غیرانتفاعی
مركزي خمين موسسه غيرانتفاعي شهر آفتاب – خمين سایت پستی استان مرکزی – شهرستان خمین – انتهای بلوار شهدای دانشجو – روبروی دانشگاه پیام نور 46342720 0865 غیرانتفاعی
مازندران چالوس موسسه غيرانتفاعي علامه حلي – چالوس سایت چالوس-کیلومتر 1 جاده نمک آبرود (سردآبرود) 52254757-52253097 011 غیرانتفاعی
هرمزگان قشم موسسه غيرانتفاعي علوم و فنون خوارزمي – قشم سایت جزیره قشم، شهرک نریمان، میدان فرمانداری، خیابان بسیج، نبش کوچه سنبل 6، موسسه خوارزمی قشم 5258233 0763 غیرانتفاعی
فارس شيراز موسسه غيرانتفاعي فاطميه – شيراز سایت شیراز چهارراه زند انتهای خیایان سعدی کوچه شماره 2 2230433 غیرانتفاعی
كهكيلويه و بويراحمد ياسوج موسسه غيرانتفاعي فروغ دانش – ياسوج سایت یاسوج – خیابان معلم -نبش معلم 5 -جنب بیمه پارسیا 38911180 غیرانتفاعی
گيلان بندرانزلي موسسه غيرانتفاعي مهر آيين – بندرانزلي سایت گيلان – بندرانزلي – خ اطبا – روبروي ساحل قو – نبش دريادلان يكم 44444127 013 غیرانتفاعی
گيلان بندرانزلي موسسه غيرانتفاعي موج – بندرانزلي سایت استان گیلان- شهرستان بندرانزلی- بلوار اطبا- خیابان آذربایجان – موسسه آموزش عالی موج 44422810 013 غیرانتفاعی
هرمزگان بندرعباس موسسه غيرانتفاعي نداي دانش – بندرعباس سایت بندرعباس – بلوار جمهوری اسلامی- بلوار کارگر – نبش کوچه 31 5563376 0761 غیرانتفاعی
خوزستان بهبهان دانشکده علوم پزشکي بهبهان سایت بهبهان میدان پرستار جنب بیمارستان شهیدزاده 0671 روزانه
گلستان گرگان موسسه غيرانتفاعي ساعي – گرگان سایت گرگان، بین چهارراه فلسفی و میدان باهنر،ابتدای بلوار شریعتی 32431976 غیرانتفاعی
خراسان رضوي گناباد موسسه غيرانتفاعي پارس رضوي – گناباد سایت گناباد ، خیابان ناصر خسرو ، روبروی آموزش و پرورش ۷۲۲۹۱۱۷ غیرانتفاعی
مازندران آمل دانشگاه تخصصي فناوريهاي نوين آمل سایت آمل، خيابان امام خميني (ره)، آفتاب 24 کد پستی: 49767-46168 011 روزانه
خراسان رضوي تربت حيدري دانشگاه تربت حيدريه سایت خراسان رضوي- كيلومتر 7 محور تربت حيدريه – دانشگاه تربت حيدريه – ص پ 157 2299602-4 0531 روزانه
مركزي اراك دانشگاه صنعتي اراك سایت استان مركزي – اراك – خيابان دانشگاه – دانشگاه صنعتي اراك 33670021-3 086 روزانه
سمنان سمنان دانشگاه فرزانگان سمنان(ويژه خواهران) سایت  سمنان- میدان معلم- بلوار معلم شرقی- دانشگاه فرزانگان سمنان- کد پستی: 55798-35146 33361701 023 روزانه
خراسان رضوي سبزوار دانشگاه فناوريهاي نوين سبزوار سایت سبزوار- خيابان انقلاب – پلاك 219- كدپستي 85777-96138 44200980 051 روزانه
همدان نهاوند دانشگاه نهاوند(ويژه خواهران) سایت ساختمان 1- نهاوند- انتهاي خ دستغيب – كدپستي 6591678546ساختمان 2 – نهاوند- خ پيروزي – جنب ساختمان شهرداري – كدپستي 6591913989 0852 روزانه
كرمان زرند مجتمع اموزش عالي زرند سایت ستان کرمان، شهرستان زرند، شهر زرند، کیلومتر ۴ جاده سرباغ. کد پستی: ۷۷۶۱۱۵۶۳۹۱ 4222022 0342 روزانه
فارس فيروزآباد مركز اموزش عالي فيروزاباد سایت فارس، فیروزآباد، بلوار شهید بهشتی، خیابان عبدالله انصاری 38734835 071 روزانه
مركزي محلات مركز اموزش عالي محلات سایت  خیابان شهید محلاتی، روبروی هلال احمر، مرکز آموزش عالی محلات 43242411 086 روزانه
سمنان سمنان پرديس الزهرا(س)-سمنان سایت سمنان، میدان ارگ- دانشگاه فرهنگیان- پردیس الزهرا (س) 33360689 023 پردیس
قزوين قزوين پرديس بنت الهدي صدر-قزوين سایت قزوین-خیابان نواب صفوی شمالی 33331396 028 پردیس
مازندران ساري پرديس فاطمه الزهرا(س) ساري سایت مازندران- ساری – میدان امام خمینی (ره) – بلوار دانشجو 33366185 0151 پردیس
مازندران بهشهر دانشگاه علم وفناوري مازندران-بهشهر سایت مازندران- بهشهر- بلواردانشگاه – كيلومتر 3 حاده دريا – كدپستي 78413-48518 34552007 011 روزانه
همدان همدان موسسه غيرانتفاعي عمران وتوسعه-همدان سایت همدان, ميدان دانشگاه, چهارراه عارف 38231666 081 غیرانتفاعی
يزد يزد دانشگاه غيرانتفاعي علم وهنر- يزد سایت یزد – بلوار دانشجو – دانشگاه علم وهنر 38264080 035 غیرانتفاعی
سمنان گرمسار موسسه غيرانتفاعي علوم وتوسعه آريا- گرمسار سایت گرمسار-جنب میدان پمپ بنزین ساختمان آموزشی علوم و توسعه آریا 4205158 0232 غیرانتفاعی
آذربايجان غربي سلماس موسسه غيرانتفاعي معراج- سلماس سایت سلماس خیابان چمران شمالی رو به روی پارک مولوی 35253655 غیرانتفاعی
تهران تهران موسسه غيرانتفاعي معماري وهنرپارس-تهران سایت تهران – خیابان کارگر شمالی- خیابان دوم- انتصاریه – پلاک 18 88330904 021 غیرانتفاعی
قم قم موسسه اموزشي وپژوهشي امام خميني(ره)-قم سایت قم- بلوار امین – بلوار جمهوری اسلامی – مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) 32113432 025 روزانه
كرمان كرمان موسسه غيرانتفاعي افضل كرماني -كرمان سایت کرمان – میدان کوثر – بلوار آزادگان – جنب بلوار حمزه شمالی – موسسه آموزش عالی افضل کرمانی 2451833 غیرانتفاعی
همدان ملاير موسسه غيرانتفاعي ايمان وانديشه- ملاير سایت ملایر، کیلومتر 2 جاده همدان ملایر شهرک صنعتی 2 ملایر ، موسسه آموزش عالی ایمان و اندیشه ملایر 32441411 غیرانتفاعی
خراسان رضوي مشهد موسسه غيرانتفاعي حكيم طوس مشهد سایت مشهد – احمد آباد، خیابان پرستار 5، پلاک 14 8402799 غیرانتفاعی
گيلان فومن موسسه غيرانتفاعي دامون- فومن سایت فومن – روبرو سینما طلوع -جنب ساختمان هلال احمر 27233814 غیرانتفاعی
كرمان كرمان موسسه غيرانتفاعي رسالت- كرمان سایت کرمان- انتهای خیابان گلدشت نبش خیابان عباد 33210007 غیرانتفاعی
تهران شهرجديد پر موسسه غيرانتفاعي زاويه-شهر جديد پرند سایت کیلومتر 60 آزاد راه تهران ساوه-شهر پرندک-انتهای خ ولیعصر(عج) 44815480 غیرانتفاعی
مركزي اراك موسسه غيرانتفاعي علم گسترمهاجران- اراك سایت شهر مهاجران (اراک) -میدان امام خمینی (ره) – خیابان ملاصدرا – انتهای خیابان پردیس غربی -موسسه آموزش عالي علم گستر مهاجران، صندوق پستی 112-399915 38625939 086 غیرانتفاعی
کرمانشاه كرمانشاه موسسه غيرانتفاعي كبيرغرب- كرمانشاه سایت کرمانشاه-خیابان دانشجو-جنب اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 7296051 غیرانتفاعی
گيلان رودبارمنجي موسسه غيرانتفاعي گيل- رودبار سایت رستم آباد – انتهای خیابان ولیعصر 4675447 غیرانتفاعی
كرمان كرمان موسسه غيرانتفاعي مهرآوران- كرمان سایت کرمان – خيابان شهيد نامجو (اقبال) حدفاصل چهار راه 24 آذر و 3 راه بهمنيار 2445988 غیرانتفاعی
گيلان رشت مؤسسات غيرانتفاعي جهاددانشگاهي – رشت سایت رشت، گلسار، بلوار گیلان، خیبابان ۱۷۹، بن بست سوم، دانشگاه علم و فرهنگ رشت ۳۳۷۷۲۸۴۵ غیرانتفاعی
خراسان رضوي كاشمر مؤسسات غيرانتفاعي جهاددانشگاهي کاشمر سایت کاشمر- بلوار سیدمرتضی – مقابل پمپ بنزین 5250800 غیرانتفاعی
همدان همدان مؤسسات غيرانتفاعي جهاددانشگاهي همدان سایت همدان – چهار راه شريعتی – بلوار آيت الله كاشانی – كوچه جهاد دانشگاهی – پلاك50 32512282 غیرانتفاعی
خوزستان آبادان دانشكده علوم پزشكي آبادان سایت آبادان- میدان پرستار- روبروی دانشگاه آزاد اسلامی-جنب بیمارستان طالقانی- واحد پرستاری آبادان 061 روزانه
مركزي خمين دانشكده علوم پزشكي خمين سایت خمین – انتهای کمربندی طالقانی – دانشکده علوم پزشکی خمین 46226006 086 روزانه
مركزي ساوه دانشكده علوم پزشكي ساوه سایت ساوه- ابتدای خیابان طالقانی روزانه
آذربايجان شرقي مراغه دانشكده علوم پزشكي مراغه سایت مراغه- دانشكده علوم پزشكي مراغه 37256920-30 041 روزانه
كرمان رفسنجان دانشگاه حضرت نرجس (س) ويژه خواهران سایت رفسنجان، میدان بسیج، مجموعه فرهنگی و هنری ریاست جمهوری 34322962 034 روزانه
خوزستان دزفول دانشكده اصول الدين (غيرانتفاعي) – دزفول سایت خ امام خمینی (ره) جنوبی جنب ورزشگاه شهید ناحی ۳۲۲۹۰۳۱ غیرانتفاعی
مركزي ساوه دانشكده اصول الدين (غيرانتفاعي) – ساوه سایت استان مرکزی شهرستان ساوه خیابان امیرکبیر نبش امیر کبیر 33 08642422183 086 غیرانتفاعی
قم قم دانشكده اصول الدين (غيرانتفاعي) – قم سایت نشاني: قم. خيابان 75 متري عمار ياسر. خيابان شهيد قدوسي 37773525 غیرانتفاعی
فارس شيراز دانشگاه هنرشيراز سایت شیراز، میدان آزادی(فلکه گاز)، خیابان جهاد سازندگی،  نرسیده به چهارراه چنچنه دانشگاه هنر شیراز، کدپستی: 7144714646 صندق پستی: 359 32298118 071 روزانه
تهران تهران موسسه آموزش عالي بانکداري ايران – تهران سایت  خيابان پاسداران، ايستگاه ضرابخانه، پلاك 195 صندوق پستي 4814/19395 021 روزانه
خراسان رضوي مشهد موسسه غيرانتفاعي آرمان رضوي – مشهد سایت مشهد – بلوار سجاد ، خیابان نیلوفر , نیلوفر یک پلاک ۴۹ – موسسه آموزش عالی آرمان رضوی غیرانتفاعی
کرمانشاه كرمانشاه موسسه غير انتفاعي گنجينه هنر – كرمانشاه سایت کرمانشاه، میدان آزادی، خیابان کارگر، نبش کوی ادب ۳۸۲۲۸۱۰۴ غیرانتفاعی

 

 

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی
نام دانشگاه نشانی اینترنتی تلفن تماس نشانی
دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) www.imamreza.ac.ir 30- 8448620- 0511 مشهد- خیابان دانشگاه – خیابان اسرار
دانشگاه شیخ بهایی www.shbu.ac.ir 6- 6816760- 0311 اصفهان- شهرجدیدبهارستان- بلواربهشت- نبش- خیابان فرشته- کدپستی 8179735296
دانشگاه علم و فرهنگ www.usc.ac.ir 5- 44238171- 021 تهران- بلواراشرفی اصفهانی – نرسیده به بزرگراه شهیدهمت- خیابان شهیدعربشاهی (پارک)- خیابان بهار- صندوق پستی 871- 13145
دانشگاه علم و فرهنگ(دانشکده هنرومعماری) www.usc.ac.ir 9-22350808- 021 تهران- شهرک غرب- بلوارشهیددادمان- خیابان درختی – خیابان شهید ثقفی- پلاک 20
دانشگاه علوم و فنون مازندران www.ustmb.ac.ir 9- 2291205-0111 بابل- خیابان شهیدطبرسی- خیابان سرداران 12- صندوق پستی 734
دانشگاه غیرانتفاعی شمال – آمل www.shomal.ac.ir
1- 2122720- 0121

2203710- 0121

آمل- کیلومتر5جاده هراز- سه راهی امامزاده عبدالله- طرح پردیس دانشگاه شمال- صندوق پستی 731
دانشگاه قرآن و حدیث www.hadith.ac.ir 6- 55952524- 021 شهرری- جنب حرم حضرت عبدالعظیم – صندوق پستی 377- 18935
دانشگاه مفید – قم www.mofidu.ac.ir
2925761- 0251

(8خط)

قم- میدان مفید
دانشگاه غیرانتفاعی بین المللی چابهار http://www.iuc.ac.ir چابهار
دانشگاه غیرانتفاعی معارف قرآن و عترت icqt.ac.ir اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سبلان اردبیل
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی مقدس اردبیلی اردبیل
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی نوین اردبیل
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی المهدی (عج) اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی جامی http://jami.ac.ir دلیجان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی امین فولاد شهر اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ایران زمین http://www.iranzamin.ac.ir/ اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی بزرگمهر اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی بنیان شاهین شهر اصفهان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی پیام گلپایگان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی دانش پژوهان اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی راغب اصفهانی اصفهان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی سپاهان اصفهان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی سپهر sepehr.ac.ir اصفهان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی سنایی اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سینا کاشان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شهید اشرفی اصفهانی اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صبح صادق اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صفاهان اصفهان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی صنعتی فولاد http://www.fit.ac.ir/ اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عقیق شاهین شهر اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی علامه فیض کاشانی http://feiz.ac.ir/ کاشان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی علامه نائینی نائین
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی علوم و فناوری سپاهان اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی فرزانگان اصفهان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی مهدعلم کاشان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی نجف اباد نجف آباد اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی هشت بهشت http://www.hashtbehesht.ac.ir/ اصفهان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی نور دانش میمه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی نقش جهان http://naghshejahan.ac.ir/ اصفهان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی فیض الاسلام خمینی شهر اصفهان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی باختر ایلام
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ارس تبریز
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اسوه تبریز
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی دانشوران تبریز
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی ربع رشیدی تبریز
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی رشدیه تبریز
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سراج http://seraj.ac.ir/ تبریز
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صنعتی مراغه مراغه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی علم و فناوری تبریز
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی نبی اکرم (ص) تبریز
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی عین القضات http://eyn-ol-ghozat.ac.ir/ میانه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی آذر آبادگان ارومیه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی آفاق ارومیه
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی زرینه خوی
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صبا ارومیه
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی علامه خوئی خوی
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی علم و فن ارومیه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی کمال ارومیه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی خرد بوشهر
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی لیان بوشهر
آموزشکده آمار و انفورماتیک سازمان سنجش آموزش کشور تهران
دانشکده اصول الدین تهران
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی ارشاد http://ershad-damavand.ac.ir/ دماوند
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی الکترونیکی رایانه ای تهران
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی الکترونیکی فاران تهران
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی مهر البرز تهران
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی الکترونیکی نورطوبی تهران
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی سوره http://soore.ac.ir/ تهران
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صدر المتالهین (صدرا) http://sadra.ac.ir/ تهران
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی کاشمر
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اسرار مشهد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی اقبال لاهوری مشهد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی بهار مشهد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی بینالود http://binaloud.ac.ir/ مشهد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی تابران مشهد
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی توس مشهد
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی حکمت رضوی مشهد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی حکیم نظامی قوچان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی خاوران http://beta.khi.ac.ir/ مشهد
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی خراسان مشهد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی خیام مشهد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی سجاد مشهد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی سلمان مشهد
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سناباد چناران
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی شاندیز مشهد
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عطار http://attar.ac.ir/ مشهد
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی فردوس مشهد
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی کاویان مشهد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی مطهر مشهد
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اشراق بجنورد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی حکیمان بجنورد
دانشکده اصول الدین دزفول
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی اهواز
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی کارون اهواز
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اثیرالدین ابهری ابهر
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی روزبه زنجان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی صائب ابهر
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی عبدالرحمن صوفی رازی sufi.ac.ir زنجان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی کار زنجان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ادیبان http://adiban.ac.ir گرمسار
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی رشد دانش سمنان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شاهرود http://nbshahrood.ac.ir/ شاهرود
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی علاء الدوله سمنانی http://asihe.ac.ir/ گرمسار
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی فضیلت سمنان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی کومش سمنان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی ایوانکی ایوانکی
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی مولوی ایوانکی
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی پرتو زاهدان
موسسه آموزش عالی هدانغیرانتفاعی تفتان زاهدان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی هاتف http://hatef.ac.ir/ زاهدان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی آباده آباده
موسسه آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی آپادانا شیراز
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ارم http://eram-shiraz.ac.ir/ شیراز
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی اندیشه http://andishehj.ir/ جهرم
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی پارس http://www.pars.ac.ir/ مهر فارس
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی پاسارگاد شیراز
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی پیشتازان شیراز
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی تابناک لامرد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی حافظ http://hafez.ac.ir/ شیراز
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی زند شیراز
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی هنر شیراز
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی آبا آبیک قزوین
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی البرز قزوین
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی الموت محمدیه قزوین
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی بصیر آبیک قزوین
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی پارسیان بیدستان قزوین
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی پژوهش صنایع ایران قزوین
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی تاکستان تاکستان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی دارالفنون http://darolfonoon.ac.ir/ قزوین
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی رجاء قزوین
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سهروردی قزوین
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی علامه دهخدا قزوین
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی علامه رفیعی قزوین
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی علامه قزوینی قزوین
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی علامه مجلسی تاکستان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی غزالی قزوین
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی مولانا آبیک قزوین
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی میرعماد قزوین
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی غیاث الدین جمشید کاشانی آبیک قزوین
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی کار http://kar.ac.ir/ قزوین
موسسه آموزش عالی غغیرانتفاعی کاسپین http://caspian.ac.ir/ شهر صنعتی البرز قزوین
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی کوثر http://kowsar.ac.ir/ قزوین
دانشکده اصول الدین قم
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی پویش قم
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی حکمت قم
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی معصومیه (س) قم
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شهاب دانش http://shahabdanesh.ac.ir/ قم
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی بعثت http://www.mrohani.ir/ کرمان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی عرفان کرمان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی مفاخر رفسنجان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی بهمنیار کرمان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی جاوید جیرفت
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی علامه جعفری رفسنجان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی فرهیختگان کرمان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی کار http://kar.ac.ir/ کرمان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی کرمان کرمان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی مهر http://mehrkerman.ac.ir/ کرمان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی میثاق رفسنجان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی کرمانشاه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی زاگرس http://zagros-ks.ac.ir/ کرمانشاه
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شهید رضایی کرمانشاه
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی دنا گچساران
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی بهاران http://baharan.ac.ir/ گرگان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی حکیم جرجانی گرگان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شرق گلستان گنبد کاوس
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی فخرالدین اسعد گرگانی گرگان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی گلستان گرگان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی لامعه گرگانی http://lameigorgani.ac.ir/ گرگان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی لقمان حکیم آق قلا
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی میرداماد گرگان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی هیرکانیا بندر گز
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی رشت
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی رشت
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی اندیشمند لاهیجان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی جابربن حیان رشت
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی دیلمان لاهیجان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی راهبرد شمال رشت
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شهریار آستارا
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی فجر لنگرود
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی قدر رشت
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی قدیر لنگرود
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی کادوس رشت
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی کوشیار گیلانی بندر انزلی
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی مهر آستان http://mehrastan.ac.ir/ آستانه اشرفیه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی قشم http://qeshm.ac.ir/ قشم
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی آفرینش بروجرد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی علامه بحرالعلوم بروجرد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی نوآوران کوهدشت
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی یاسین بروجرد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی آمل آمل
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی آیندگان تنکابن
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ادیب مازندران ساری
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ایرانیکا امیرکلا
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی پارسا بابلسر
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی پردیسان فریدون کنار
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی پویندگان چالوس
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی تجن قائم شهر
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی تمیشان بهشهر
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی توحید گلوگاه
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی خزر محمود آباد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی خوارزمی نور
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی راه دانش بابل
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی راهیان نور ساری
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی رحمان رامسر
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی رودکی تنکابن
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی روزبهان ساری
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی سارویه ساری
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ساریان ساری
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سبز http://sabz.ac.ir/ آمل
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی سمنگان آمل
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سنا ساری
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی صالحان قائم شهر
موسسه آموزش عالی غغیرانتفاعی قائم قائم شهر
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی صنعتی مازندران بابل
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی طبرستان چالوس
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی طبری بابل
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی علامه امینی http://aab.ac.ir/ بهنمیر بابلسر
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی علامه محدث نوری (ره) http://mohaddes.ac.ir/ نور
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی فروردین قائم شهر
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی کاوش محمود آباد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی کسری رامسر
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی  نیما محمود آباد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی هراز آمل
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی هدف http://www.hadaf.ac.ir/Portal/? ساری
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی کمال الملک http://kamalolmolk.ac.ir/ نوشهر
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی مارلیک http://marlik.ac.ir/ نوشهر
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی مازیار رویان نور
دانشکده اصول الدین ساوه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی حکیم ناصرخسرو http://hnkh.ac.ir/ ساوه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی دانشستان ساوه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی زرندیه زرندیه ساوه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی فخررازی ساوه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی فن و دانش ساوه
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی مهر اراک http://ihemehr.ac.ir/ اراک
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی مهرگان http://mehrgan.ac.ir/ محلات
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی همدان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی آبادانی و توسعه روستاها همدان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی الوند همدان
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی گنجنامه همدان
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی نهاوند نهاوند
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی ایساتیس یزد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی جواد http://portal.iju.ir/ یزد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی یزد
موسسه آموزش عالی  غیرانتفاعی مشاهیر یزد

لیست دانشگاههای سراسری

 

 

سازمان سنجش -نتايج کنکور  
 
www.sanjesh.org
 
دانشکده تربيت دبير فنی شريعتی تهران
 
www.shariaty.net
 
دانشكده بهداشت و انستيتو تحقيقات بهداشتي
 
www.sphtums.com
 
دانشكده تكنولوژي هواپيمايي كشور
 
www.catc.ac.ir
 
دانشكده روابط بين الملل وزارت خارجه
 
www.sir.ac.ir
 
دانشكده صنعت آب و برق شهيد عباسپور
 
www.pwit.ac.ir
 
دانشكده علوم پزشكي فسا
 
www.fums.ac.ir
 
دانشكده مهندسي مكانيك صنعتي شريف
 
www.sina.sharif.ac.ir/~mechinfo
 
دانشگاه اراك
 
www.araku.ac.ir
 
دانشگاه اروميه
 
www.urmia.ac.ir
 
دانشگاه اصفهان
 
www.ui.ac.ir
 
دانشگاه الزهرا عليها سلام
 
www.azzahra.ac.ir
 
دانشگاه الزهرا عليها سلام
 
www.alzahra.ac.ir
 
دانشگاه امام حسين عليه السلام
 
www.ihu.ac.ir
 
دانشگاه امام صادق عليه السلام
 
www.isu.ac.ir
 
دانشگاه بو علي سينا همدان
 
www.basu.ac.ir
 
دانشگاه بيرجند
 
www.birjand.ac.ir
 
دانشگاه پيام نور
 
www.pnu.ac.ir
 
دانشگاه پيام نور نيشابور
 
www.neyshabur-pnu.ac.ir
 
دانشگاه تبريز
 
www.tabrizu.ac.ir
 
دانشگاه تربيت مدرس
 
www.modares.ac.ir
 
دانشگاه تربيت معلم سبزوار
 
www.sttu.ac.ir
دانشگاه تفرش
www.tafreshu.ac.ir
 
دانشگاه تهران
 
www.ut.ac.ir
 
دانشگاه تهران، دانشكده پزشكي، موسسه سرطان
 
www.cancer-institute.ac.ir
 
www.hmu.ac.ir
دانشگاه حضرت معصومه (س)
www.hmu.ac.ir
دانشگاه خوارزمی
www.khu.ac.ir
دانشگاه دامغان
www.du.ac.ir
دانشگاه رازي كرمانشاه
 
www.razi.ac.ir
 
دانشگاه زنجان
 
www.znu.ac.ir
 
دانشگاه سمنان
 
www.semnan.ac.ir
 
دانشگاه سيستان و بلوچستان
 
www.usb.ac.ir
 
دانشگاه شاهرود
 
www.shahrood.ac.ir
 
دانشگاه شهركرد
 
www.sku.ac.ir
 
دانشگاه شهيد بهشتي
 
www.sbu.ac.ir
 
دانشگاه شهيد چمران اهواز
 
www.cua.ac.ir
 
دانشگاه شيراز
 
www.shirazu.ac.ir
 
دانشگاه صنعت نفت آبادان
 
www.put.ac.ir
 
دانشگاه صنعتي اصفهان
 
www.iut.ac.ir
 
دانشگاه صنعتي امير كبير ( پلي تكنيك تهران )
 
www.aku.ac.ir
 
دانشگاه صنعتي امير كبير ( پلي تكنيك تهران )
 
www.aut.ac.ir
 
دانشگاه صنعتي خواجه نصير طوسي
 
www.kntu.ac.ir
 
دانشگاه صنعتي شريف
 
www.sharif.ac.ir
دانشگاه صنعتی مالک اشتر
http://www.mut.ac.ir
 
دانشگاه علامه طباطبايي ( ره )
 
www.atu.ac.ir
 
دانشگاه علامه طباطبايي، دانشكده اقتصاد
 
www.atu-economics.ac.ir
 
دانشگاه علم و صنعت ايران
 
www.iust.ac.ir
 
دانشگاه علم و صنعت ايران واحد اراك
 
www.iustarak.ac.ir
 
دانشگاه علم و صنعت بهشهر
 
www.bust.ac.ir
 
دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي
 
www.uswr.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي اراك
 
www.arakmu.ac.ir
دانشگاه علوم پزشکی ارتش
www.ajaums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي اردبيل
 
www.arums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي اروميه
 
www.umsu.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي اصفهان
 
www.mui.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي اهواز
 
www.aums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي ايران
 
www.ams.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي ايران
 
www.iums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي بابل
 
www.mubabol.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله
 
www.bmsu.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي بيرجند
 
www.bums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي تبريز
 
www.tbzmed.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي تهران
 
www.tums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي زاهدان
 
www.zdmu.ac.ir
دانشگاه علوم پزشکی زابل
www.zbmu.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي زنجان
 
www.zums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي سمنان
 
www.sem-ums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي
 
www.sbmu.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي شيراز
 
www.sums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي كاشان
 
www.kaums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي كردستان
 
www.muk.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي كرمان
 
www.kmu.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه
 
www.kums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي گيلان
 
www.gums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي لرستان
 
www.lums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي مشهد
 
www.mums.ac.ir
 
دانشگاه  علوم پزشکی نیشابور
www.nums.ac.ir
 
 
دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان
 
www.hums.ac.ir
 
دانشگاه علوم پزشكي همدان
 
www.umsha.ac.ir
 
دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان
 
www.gau.ac.ir
 
دانشگاه فردوسي مشهد
 
www.um.ac.ir
 
دانشگاه كاشان
 
www.kashanu.ac.ir
 
دانشگاه گلستان
 
www.gu.ac.ir
 
دانشگاه گيلان
 
www.guilan.ac.ir
 
دانشگاه مازندران
 
www.umz.ac.ir
 
دانشگاه مفيد
 
www.mofidu.ac.ir
 
دانشگاه نیشابور
http://neyshabur.ac.ir
 
دانشگاه هنر
 
www.art.ac.ir
 
دانشگاه يزد
 
www.yazd.ac.ir
 
دانشگاه سهند تبريز
 
www.sut.ac.ir

۱ thought on “لیست و سایت تمام دانشگاه های کشور (دانشگاه های آزاد و سراسری و غیرانتفاعی)

Leave a Comment

ورمی کمپوست

ورمی کمپوست 

متشکل از ورمی (کرم خاکی) و کمپوست (کود آلی) به معنای نوعی کود آلی است که از فعالیت کرم خاکی حاصل می‌گردد.

بیش از ۲۷۰۰ نوع کرم خاکی در طبیعت وجود دارد این کرم‌ها با کاوش خاک و تغذیه عناصر موجود در خاک و آمیختن آن با آنزیم‌های موجود در بدن خود، خاک را تازه می‌کنند و قدرت باروری آن را افزایش می‌دهند همچنین به دلیل جابجایی مداوم در خاک، با ایجاد سوراخ‌های زیاد، راه نفوذ اکسیژن به خاک را آسان می‌کنند.

 • کلمه ورمی (Verms) از لغت لاتین ورم (Vermis) گرفته شده که به معنی کرم است. تولید ورمی کمپوست فرایندی نیمه هوازی است (حدود ۸۰٪ رطوبت) که توسط گونه‌ای خاص از کرمها، قارچ‌ها، باکتری‌ها، و اکتینومیست‌هاانجام می‌شود، همچنین مواد حاصل از بستر رشد کرم بوده که پس از دفع مواد زائد از سیستم گوارشی کرم در محیط باقی می‌ماند، ورمی‌کمپوست، مجموعه‌ای از فضولات کرم به همراه مواد آلی تجزیه شده و نیز اجساد کرم‌هاست که برای گیاه ارزش غذایی فراوانی دارد. در خاک‌هایی دارای مواد دفع شده توسط کرمها، عناصری مانند نیتروژن، فسفر و پتاسیم ۵ – ۱۱ مرتبه بیشتر از خاک‌های بدون کرم است. در اثر عبور مواد آلی از دستگاه گوارش کرم، عناصری از جمله ریزمغزی‌ها زیاد می‌شوند.

تولید ورمی‌کمپوست، تغذیه کرم‌های قرمز حلقوی بارانی موسوم به Eisenia Foetida از مواد آلی پسماندهای آشپزخانه بوده و محصول این فرایند کود آلی است که یکی از غنی‌ترین کودهای شناخته شده در دنیا است.

 

 ورمی کمپوست
ورمی کمپوست

مزایای استفاده

 1. سبک و فاقد هرگونه بو
 2. عاری از تخم علفهای هرز
 3. حاوی میکروارگانیسم‌های هوازی مفید مانند از تو باکتریها
 4. بالا بودن میزان عناصر اصلی غذایی در مقایسه با سایر کودهای آلی
 5. دارا بودن عناصر میکرو مانند آهن، روی، مس و منگنز
 6. دارا بودن مواد محرکه رشد گیاهی نظیر ویتامین‌ها به ویژه ویتامین B12
 7. قابلیت بالای نگهداری آب و مواد غذایی# عاری از باکتری‌های غیرهوازی، قارچ‌ها و میکروارگانیسم‌های پاتوژن
 8. اصلاح کننده خصوصیات فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی خاک
 9. انطباق کامل با الزامات قوانین و مقررات محیط زیست
 10. تولید در داخل کشور (صد درصد)
 11. قابل مصرف در پرورش کلیه محصولات کشاورزی
 12. هوادهی خاک با ایجاد خلل و فرج و ایجاد پوکی در خاکهای متراکم
 13. استفاده از این نوع کود، کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی را نسبت به کود شیمیایی افزایش می‌دهد؛ و مشکلات مربوط به باقی ماندن کود شیمیایی در مواد غذایی را ندارد.

ویژگی‌ها

 • سبک و بی‌بو
 • خالی از علفهای هرز
 • دارای میکروارگانیسمهایهوازی مفید مانند از تو باکتریها
 • بالا بودن میزان عناصر اصلی غذایی در مقایسه با دیگر کودهای آلی
 • دارا بودن عناصر میکرو مانند آهن، روی، مس و منگنز
 • دارا بودن مواد محرکه رشد گیاهی نظیر ویتامینها به ویژه ویتامین ب۱۲
 • قابلیت بالای نگهداری آب و مواد غذایی
 • فرآوری آسان و سریع تر از بیوکمپوست
 • خالی از باکتریهای غیر هوازی، قارچها و میکروارگانیسم‌های پاتوژن
 • اصلاح کننده خصوصیات فیزیکوشیمیایی و بیولوژیکی خاک
 • وجود عناصر ازت، فسفر، پتاسیم، کلسیم، آهن، روی، مس و منگنز
 • استفاده از ورمی کمپوست در تهیه چای کمپوست
 • سودآوری بالا برای تولیدکنندگان

 

ویژگی‌های ورمی کمپوست آماده

ورمی کمپوست آماده و رسیده دارای رنگ تیره می‌باشد و با داشتن رطوبتی قابل قبول بین دو انگشت حالت صابونی و لغزنده به خود می‌گیرد.

بی‌بو بودن در ورمی کمپوست مطلق نیست و ورمی کمپوست مرطوب بویی کمی خفیف تر و نزدیک به خاک دارد.

دانه بندی مشخص ورمی کمپوست نشانه دیگر از مطلوبیت ورمی کمپوست می‌باشد که البته لازم است ذکر شود که دانه بندی خوب با سرند مناسب و همچنین به موقع سرند کردن بستر از لحاظ رطوبتی رابطه‌ای مستقیم دارد.

در ورمی کمپوست آماده شما دانه‌های تیره که همان ورمی کمپوست یا مدفوع کرم است می‌بینید و باقی‌مانده از بستر اولیه نیمه تجزیه شده یعنی تخم گیاه یا آفت در آن مشاهده نمی‌شود و به واقع برد این کود به دلیل نداشتن تخم علف هرز و آفت می‌باشد.

آبگیری ورمی کمپوست یک خاصیت منحصر به فرد برای این کود می‌باشد بگونه‌ای که در انتهای زمان تولید شما پی می‌برید که بسترهای شما دارای رطوبت بالایی می‌باشد و زمان و تکرار آبیاری شما کاهش میابد و این موضوع نیز نشانه‌ای از وجود ورمی کمپوست می‌باشد.

 

نتیجه تصویری برای ورمی کمپوست

ورمی کمپوست

ورمی‌کمپوست حاصل فعالیت بیولوژیک نوعی کرم خاکی با نام علمی EiseniaFoetidaمی‌باشد این جانور با تغذیه از مواد آلی موجود در طبیعت آن را به کود آلی مغذی تبدیل نموده به گونه‌ای که در حال حاضر این کود به عنوان یکی از غنی‌ترین کودهای آلی بیولوژیک شناخته شده در دنیا می‌باشد. کاربرد ورمی‌کمپوست در خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی خاک تأثیر بسزایی دارد. این کود اصلاح‌کننده خصوصیات فیزیکی و شیمیایی و بیولوژیکی خاک بوده و علاوه بر وزن مخصوص کم، فاقد هرگونه بو، میکروارگانیسم‌های پاتوژن، باکتری‌های غیر هوازی، قارچ‌ها و علف‌های هرز می‌باشد. ورمی‌کمپوست علاوه بر قابلیت جذب آب با حجم بالا، شرایط مناسب جهت دانه بندی و قدرت نگه‌داری مواد غذایی مورد نیاز گیاهان را فراهم می‌نماید. ورمی‌کمپوست حاوی عناصر غذایی بسیار غنی به ویژه ازت بوده که به تدریج آن‌ها را در اختیار گیاه قرار می‌دهد (این نکته از نظر حاصل‌خیزی خاک بسیار پراهمیت است) این کود در مقایسه با سایر کودهای آلی دارای میزان عناصر اصلی غذایی بالاتری است. ورمی‌کمپوست علاوه بر عناصر ماکرو مانند ازت، فسفر و پتاسیم که در فعالیت‌های حیاتی گیاه نقش اساسی دارند حاوی عناصر میکرو مانند آهن، مس، روی و منگنز نیز می‌باشد. علاوه بر این با داشتن موادی مانند ویتامینB12و اکسین عوامل محرک رشد گیاه را فراهم می‌آورند. معمولاً نسبت کربن به ازت(C/N) ورمی کمپوست ۱۵ تا ۲۰ بوده و طول دانه‌های خشک آن بین ۱ تا ۵ میلی‌متر متغیر است. هوموس آن نیز ۲۰ درصد وزن خشک می‌باشد.

به طور خلاصه ورمی کمپوست نوعی کود سبز است که از مواد زاید آلی به کمک ارگانیسم‌های مفید تهیه می‌شود که دارای عناصر مغذی لازم و کافی برای تولید محصول مناسب و سالم است.

پوست

منابع

 • تولید ورمی کمپوست و فراورده‌های جانبی آن، ایرج اله دادی، غلام عباس اکبری، زهرا قهرمانی، انتشارات دانشگاه تهران

رده‌ها:

 • باغ‌داری ارگانیک
 • کمپوست
 • مدیریت مواد زاید پراکنده حیاتی

http://panelpanel.ir

Leave a Comment

معرفی سایت های تبادل لینک

معرفی سایت تبادل لینک

تبادل لینک چیست؟، تبادل لینک چیه؟، تبادل لینک چیست، تبادل لینک یعنی چه؟، تبادل لینک یعنی چه، منظور از تبادل لینک یعنی چه؟، بهترین سایت تبادل لینک، معرفی بهترین سایت تبادل لینک، بهترین سایت برای تبادل لینک، معرفی بهترین سایت برای تبادل لینک، تبادل لینک جهت افزایش بازدید، افزایش بازدید وبلاگ، افزایش بازدید وبلاگ و سایت، راههای افزایش بازدید وبلاگ، راه های افزایش بازدید وبلاگ، معرفی سایت های تبادل لینک، معرفی سایتهای تبادل لینک، معرفی سایت های تبادل لینک با وبلاگ، معرفی سایت های تبادل لینک با سایت، معرفی سایت تبادل لینک، معرفی سایت تبادل لینک با وبلاگ، تبادل لینک با سایت های پربازدید، تبادل لینک با سایتهای پربازدید، راههای افزایش بازدید، راههای افزایش بازدید سایت، تبادل لینک، سایت تبادل لینک، تبادل لینک هوشمند، تبادل لینک رایگان، تبادل لینک فیس بوک، تبادل لینک موثر، تبادل لینک قوی، تبادل لینک با سایت پربازدید، تبادل لینک خودکار، تبادل لینک اتوماتیک، تبادل لینک 2 طرفه، تبادل لینک 3 طرفه، تبادل لینک سه طرفه، تبادل لینک با وبلاگ، تبادل لینک با سایت، راههای تبادل لینک، معرفی سایت تبادل لینک،سایت تبادل لینک،تبادل لینک با سایت های بزرگ،تبادل لینک با سایتهای بزرگ
—————————————————

تبادل لینک  جهت تبادل لینک و افزایش رتبه سایتتان با سایت های زیر تبادل لینک نمایید:

» تبادل لینک
links.panelpanel.ir
» تبادل لینک
www.add-links.ir

» تبادل لینک 3 طرفه
www.linksweb.ir 
» تبادل لینک رایگان
www.link4up.rozblog.com» تبادل لینک سه طرفه
www.linkete.rozblog.com
» تبادل لینک با وبلاگ
www.linksblog.rzb.ir

 

» تبادل لینک رایگان
www.link4up.rozblog.com

 

» تبادل لینک
links.panelpanel.ir

 

 

تبادل لینک با سایت های بزرگ


تبادل لینک چیست ؟ آیا می دانید تبادل لینک چیست برای این که بدانیم تبادل لینک چیست متن زیر را به صورت کامل مطالعه کنید! تبادل لینک اگر می‌خواهید دیگران به شما لینک بدهند، سایت خوبی داشته باشید. این اصل اول است. هیچ کس به یک سایت در حال ساخت، یک سایت ناقص، یک سایت با صفحه بندی معیوب لینک نمی‌دهد. از این مهمتر باید مطالب خوبی هم در سایت داشته باشید. نوشتن اینکه «قرار است اینجا نظراتم درباره بحران دارفور بنویسم» کسی را ترغیب نمی کند به شما لینک بدهند. اول برای مدتی وبلاگ خوبی بنویسید تا اگر کسی به شما لینک داد مطمئن باشد که خوانندگانش را به جای بدی نفرستاده است. تبلیغاتی نباشید و پاپ آپ باز نکنید  اگر یک سایت تجاری یا یک سایت پر از تبلیغات دارید احتمال اینکه دیگران به شما لینک بدهند کمتر است. بخصوص اگر این دیگران، نویسندگان وبلاگهای معمولی و غیر تجاری باشند. درخواست لینک برای اینجور سایت‌ها دقیقا مثل این است که شما دائما از «خارج» کاسه و بشقاب و لباس دست دوم و اثاث منزل و … بیاورید و هر روز به «دوستان» زنگ بزنید و درخواست کنید که در مهمانی‌ها شما را دعوت کنند تا بیایید و جنس بفروشید. کار جالبی نیست. تبادل لینک شخصی و با معنا درخواست کنید وقتی می خواهید از کسی بخواهید که به شما لینک بدهد بدانید که از چه کسی درخواست می‌کنید. فرستادن نامه‌های مشابه برای آدم‌های مختلف کار جالبی نیست و معمولا به لینک گرفتن از یک سایت خوب منتهی نمی‌شود و تنها کاری که می‌کند این است که شما را مشهور می‌کند به اینکه در به در به دنبال لینک از همه هستید.  افراد را رو در رو بشناسید ارتباط چهره به چره و پیوستن به شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید. این یک بده بستان اقتصادی دوستی در مقابل لینک نیست بلکه مفهوم انسانی شبکه اجتماعی است. اگر من برای لینک با کسی دوست شوم یا با کسی گپ بزنم، دارم یک مفهوم انسانی را به لجن می کشم.  با یک میلیون نفر تبادل لینک نکنید اگر احساس می کنید چون به کسی لینک می دهید طرف هم باید به شما لینک بدهد، دقت کنید که به یک میلیون نفر لینک ندهید تا ده هزار نفر به شما لینک بدهند.  پیشقدم شوید اگر احساس می کنید وبلاگ کسی مناسب تبادل لینک با شما است، به او لینک بدهید و بعد از او درخواست لینک کنید. در این صورت هم به هیچ وجه تهدید نکنید که اگر لینک ندهد لینکش را بر می دارید. درباره سایتتان توضیح بدهید شما معتقد هستید که لینکتان باید در سایت طرف مقابل باشد و نیست. نتیجه دو چیز بیشتر نیست: یا طرف این اعتقاد را ندارد که لینک شما باید در سایتش باشد یا از سایت شما بی اطلاع است. پس به شکل خلاصه و واضح توضیح بدهید که درباره چه چیزی می نویسید و چگونه وبلاگی دارید. انتظار نداشته باشید که یک وبلاگ نویس حرفه ای وقتی خواند «منم مثل خودت وب می نویسم. تبادل لینک کنیم؟» وقت بگذارد و بیاید سایت شما را ببیند. سعی کنید توضیح کاملتری درباره وبلاگتان بدهید ولی نه آنقدر که طرف اصولا حوصله نکند بخواند.  از عبارت‌های تکراری و آزاردهنده استفاده نکنید مطمئن باشید اگر برنامه ای بود که درخواست های تبادل لینک را تشخیص می داد و حذف می کرد، بسیاری از مردم از آنها استفاده می کردند. از عبارت‌های تکراری مثل «تبادل لینک» یا «لینکا عوض» و «بهم بلینک» و … اجتناب کنید. سعی کنید پیشنهاد تبادل لینک را در حین یک صحبت منطقی پیشنهاد دهید تا نامه صرفا پیشنهاد تبادل لینک نباشد. به اشتراک مطالب خود و طرف مقابل اشاره کنید و پیشنهاد کنید که تبادل لینک به خوانندگان هر دو طرف کمک خواهد کرد. از افراد حوزه خودتان درخواست لینک کنید  هر وبلاگی حوزه کاری خاصی دارد. من درباره سایبراسپیس و آزادی بیان می‌نویسم. هر جایی که رسیدید از هر کسی درخواست نکنید سایت شما را ببیند و تبادل لنیک کند. مخاطبان خود را محدود کنید و نتیجه بهتری خواهید گرف  همانطور که می دانید تبادل لینک تاثیر مهمی در افزایش بازدید و رتبه ی سایت می شود. پس همین حالا برای تبادل لینک اقدام نمایید.

همه ما احتمالا از رتبه صفحه گوگل شنیده ایم – برای هر مالک وب سایت داشتن درجه بالاتر رتبه صفحه رویا به نظر میرسد . زمانی که روش تعیین رتبه صفحه بسیاری از عوامل را در بر میگیرد ، و به طور ثابت تغییر میکند ، یک مورد(ایتم ) شماره لینک هایی است که به وب سایت شما اشاره میکند .

حالا، شما می خواهید به صحت ازبین رفتن چهار چوب لینک ها و دیگر نامه های تبلیغاتی مزاحم که مانع از دسترسی لینک ها به سایت شما میشود اطمینان حاصل کنید . با این حال ، سایت های هدایت کننده ویژه و قابل اطمینانی وجود دارند که میتوانید جهت ارائه سایت خود ، یا بند های مشخص بلاگ به ان استفاده کنید ،

با مطالب اصلی یا حقیقی – به خصوص اگر شما بلاگ داشته باشید – شما همچنین قادر خواهید بود لینک ها و دیگر وب سایت ها و بلاگ ها را ایجاد کنید . این کار تا حتی داد و ستد است ، به صورتی که اگر شما با سایت های دیگری مرتبط شوید ، سایت هایی را خواهید یافت که به شما متصل شده اند – و همچنین به طور امید وار کننده ای صفحه خود را در رتبه بالا تری خواهید یافت

مشخصه های عنوان بر لینک ها
در نظر گرفتن مشخصه های عنوان بر لینک ها قدم مهم دیگری است که هر سایت خوب با ید داشته باشد . عنوان است که ” با نگه داشتن ماوس بر روی ان ” در زمانی که شما ماوس را بر روی لینک حرکت میدهید پدیدار مییشود . این موارد به خصوص برای لینک های تصویر مهم است ، اما به طور یکسان برای لینک های متن نیز مهم هستند .

به عنوان یک نوشته ، شما باید از متن توضیحی را برای لینک ها استفاده کنید . ” این جا را کلیک کنید ” مطالبی را برای شخص – یا به ویژه تر برای موتور های جستجو در مورد کیفیت (چه چیز بودن) لینک به همراه ندارد . لا اقل بر چسب عنوانی را که ” اینجا را کلیک کنید “ را توضیح میدهد که برای مثال به معنی ” نمونه یا مجموعه طراحی وب   “ است را قرار دهید . با این وجود بهتر است – متن لینک اصلی را مانند “   نمونه طراحی وب من را ببینید ” بسازید – این امر باعث با ارزش شدن لینک میشود که نشان میدهد صفحه نتیجه مرتبط با جستجوهایی برای نمونه ها ست .

تبادل لینک با سایت های بزرگ

انواع موتور جستجو

۱ – موتورهای عمومی که در کلیه پایگاهها فارغ از نوع آن جستجو می کنند. موتورهای عمومی معروف عبارتند از: altavista.com, google.com, go.com, hotbot.com .
2 – موتورهای تخصصی در یک رشته خاص مانند اخبار “news.com”، تجارت “deja.com”، شرکتها “yellow pages.com”،افراد “whowhere.com”، مقالات و انتشارات “infojump.com”
3 – موتورهای تخصصی در خدمات اینترنت مانند گروههای خبری و مباحثه “deja.com”، بهترین پایگاه “magellan.com”.
4 – موتورهای کلان ; این موتورها عبارت مورد جستجو را همزمان به چند موتورجستجو داده و پاسخها را اولویت بندی کرده و با ذکر نام موتور جستجو نمایش می دهند.مانند mamma.com,savvysearch.com
5 – نقطه شروع ; اینگونه سایتها موتورهای جستجو را برحسب موضوعات مختلف معرفی می کنند. درصورتی که موتورهای تخصصی و عمومی را نمی شناسید از این پایگاهها شروع کنید. مانند allonesearch.com
6 – موتور اختصاصی پایگاهها; بعضی از پایگاههای بزرگ مانند مایکروسافت ، جنرال الکتریک ،… از داخل پایگاه خود موتور جستجو دارند. جدیدا می توان از موتورهای جستجو عمومی مانند hotbot,altavista,… در یک پایگاه جهت جستجو در آن استفاده کرد.
تقسیم بندی دیگری که از موتور جستجو می توان کرد، موتورهای جستجوگر، و دوم موتورهایی است که پایگاهها را دسته بندی موضوعی کرده اند و به آنها web directoryگفته می شود. معروفترین آنها webcrawear,yahooاست . درحال حاضر اکثر موتورهای جستجو دسته بندی موضوعی نیز دارند و در هر دسته و یا زیرشاخه های بعدی می توان جستجو کرد.

نحوه کار موتورهای جستجو
در این مقاله فقط نحوه کار موتورهای عمومی بررسی می شود. موتورهای عمومی ازبرنامه هایی معروف به crawler,robot و یا spiderبرای یافتن و مرور صفحات وب استفاده می کنند. نحوه کار این برنامه ها بدین صورت است که با یافتن یک صفحه کلمات مورداستفاده در آن را شناسایی کرده و به جداول فهرست بانک اطلاعاتی خود اضافه می کنند درواقع موتورها صفحات وب را در بانک اطلاعاتی نگهداری نمی کنند بلکه دربانک اطلاعاتی فهرستی از کلمات وآدرس صفحات مشمول این کلمات می باشد.
کار دیگر این برنامه ها این است که به صفحات فهرست شده قبلی مراجعه کرده ودرصورت به روز شدن صفحات ، مجددا آنها را فهرست بندی می کنند. ممکن است پایگاه موردنظرموجودنبوده ویاآدرس آن عوض شده باشد.
عوامل مهم در فهرست کردن یک صفحه وب ، تعداد وقوع کلمه در صفحه ، محل قرارگیری آن ، نوع فایلهای مورداستفاده در صفحه ، درجه اهمیت کلمه در صفحه با توجه به کلید واژه های تعیین شده توسط مالک صفحه و توضیحات آمده در بخش دستورات meta در شناسنامه صفحه می باشد.
موتورهای جستجو باتوجه به حجم بانک اطلاعاتی و برنامه هایشان به پایگاههای جدید مراجعه می کنند ولی مطمئنا تمام پایگاههای وب را شامل نمی شوند. بزرگترین موتور جستجوی عمومی حدود ۵۰۰ میلیون صفحه وب را شامل می شود. درصورتی که می خواهید پایگاه وب شما به بانک اطلاعاتی یک موتور جستجو اضافه شود پایگاه وب خود را به آن موتور جستجو معرفی کنید در صفحات وب ، در بخش دستورات شناسنامه ای صفحه ، کلید واژه های موردنظر خود را معرفی کنید. موتورهای جستجوعمومی به دو روش کلمات را فهرست بندی می کنند.
۱- keyword indexing اغلب موتورهای جستجو براساس کلمات فهرست بندی می کنند.درواقع درجستجوکلمات هم معنی راتشخیص نمی دهند.
concept based indexing – 2براساس مفهوم کلمه فهرست بندی می کنند. بدین ترتیب که اگر شما به دنبال کلمه y2kبگردید، صفحاتی که کلمات ۲۰۰۰ year problem نیز در نتایج می آید.
معروفترین موتوری که براساس مفهوم جستجو می کند excite.com می باشد.
نکته دیگری که در فهرست بندی باید بدانید این است که هر موتور چه بخشهایی ازیک صفحه را فهرست می کند. برای مثال ممکن است فقط hyperlink,heading, titleها ویا چند خط اول صفحه را فهرست کند. در برخی از موتورهای جستجو مانند opentextمی توان تعیین کرد که کلمه مورد جستجو در کجای صفحه باشد. برای مثال در…,heading,title نکته دیگر کلمات معروف به stop word هستند مانندweb,and,or,the,is,an,a و… بعضی از موتورها این کلمات را درنظر نمی گیرند.

عوامل مهم در انتخاب موتور جستجو
عوامل زیردرانتخاب موتورجستجومهم هستند:
حجم بانک اطلاعاتی موتور جستجو و تعداد صفحات مرور شده توسط آن
به روز بودن بانک اطلاعاتی
تعداد صفحات مرورشده در روز
سرعت برگرداندن نتایج جستجو
تعداد سرویس دهنده های آن در شبکه اینترنت جهت کاهش ترافیک و افزایش سرعت
نحوه نمایش نتایج جستجو و کنترل آن توسط کاربر
نحوه اولویت بندی نتایج حاصله و ارتباط آنها با یکدیگر و کنترل آن توسط کاربر
راحتی استفاده
صفحات معرفی شده به آن طی چند روز در فهرست قرار می گیرند
پشتیبانی ,imagemap,frameامنیت در پایگاهها
قابلیت جستجو در نتایج
پشتیبانی stop words
حساس به حروف بزرگ و کوچک
پشتیبانی عبارت
عدم محدودیت درتعدادحروف عبارت جستجو
دسته بندی موضوعی وامکان جستجودرهردسته
جستجو در خدمات اینترنت شامل وب ، گروههای خبری و مباحثه ،…
پشتیبانی عملگرهای جستجو
پشتیبانی زبانهای مختلف وتبدیل زبانهابه یکدیگر
جستجو براساس تاریخ
ارائه امکانات بهتر از جمله ارسال نتایج به آدرس پست الکترونیک ، ارائه تبلیغات “banner” مرتبط با عبارت .
جستجو براساس نوع فایل مانند تصویر
جستجو در مکان خاصی از صفحه وب
جستجو در دستورات “tag” صفحه وب
ارائه کلید واژه ها و نتایج مشابه

عملگرهای جستجو
عملگر REQUIRED TERM “+” وقتی این عملگر در کنار یک کلمه می آید به معنی این است که کلمه موردنظر حتما در صفحه باشد.
عملگر PROHIBITED TERM”-” با گذاشتن این عملگر کنار کلمه ، صفحاتی آورده می شود که کلمه موردنظر در آن نباشد، در مثال language-english +تمام صفحاتی آورده می شود که کلمه language در آن باشد ولی زبان english در آنها نباشد.
عملگر PROXIMITY کلمات موردنظر در کنار هم و یا نزدیک هم باشند. با عملگرnear/n دو کلمه به تعداد n کلمه نزدیک یکدیگر باشند. با عملگر followed byمابین دوکلمه ، دوکلمه دقیقا در کنار هم و با ترتیب قیدشده بیایند. موتور جستجوی webcrawler قویترین موتور در زمینه PROXIMITY است .
عملگرWILDCARD”* ویا$” با این عملگر برای مثال radio* تمام صفحاتی که کلمه radio و مشتقات آن را داشته باشد می آورد. مثل کلمه radiology، باتوجه به موتور،تعداد حروف آورده شده بعداز کلمه متفاوت خواهدبود.
عملگر منطقی BOOLEAN شامل
AND NOT, OR, AND با استفاده از ANDمابین دوکلمه صفحاتی که هم کلمه اول وهم کلمه دوم را شامل شود می آورد. با استفاده ORمابین دوکلمه ، صفحاتی که یا کلمه اول و یا کلمه دوم را شامل شود می آورد.
بااستفاده AND NOT مابین دوکلمه ، صفحاتی آورده می شود که شامل کلمه اول باشد و حتی شامل کلمه دوم نباشد. بجای عبارت AND NOT,OR,AND می توان ازنشانه های آن استفاده کرد:
& به جای AND، ا به جای OR و ! به جای NOT
گروهبندی منطقی با استفاده از پرانتز () مثل : iran and “tourism or hotel”
استفاده از quotation mark برای مشخص کردن عبارت . ” search engine” دقیقا دوکلمه به صورت یک عبارت در صفحه باشد. می توان برای مشخص کردن عبارت ازعلامت |;بین کلمات استفاده کرد.
بسیاری از موتورهای جستجو در دو حالت ساده و پیشرفته “advanced” جستجومی کنند. معمولا درحالت پیشرفته ، عملگرهای منطقی و PROXIMITY قابل استفاده می باشد.

تبادل لینک با سایت

چگونه جستجوی بهتری انجام دهیم 
بخاطر داشته باشید کلید جستجوی موفق در این است که شما باهوش تر از کامپیوترهستید.
ابتدا ببینیدکه به دنبال چه موضوعی هستید باتوجه به انواع موتور جستجو که درابتدای مقاله ذکر شد، موتور خود را انتخاب کنید. قبل از جستجو لازم است با مراجعه به برنامه helpهر موتور دستورالعمل های آن را مطالعه کنید تا حداکثراستفاده ازآن رابکنید.عملگرهای گفته شده دربالا معمولا دراکثرموتورهاقابل استفاده هستند.
علاوه بر نکات قیدشده در مقاله رعایت نکات ذیل کمک بسیاری در انجام جستجوی بهتر دارد:
۱ – از حروف بزرگ برای جستجو اسامی خاص ، شرکتها و محصولات استفاده کنید. درانگلیسی بسیاری از کلمات عام و خاص هستند مثلORACLE که به معنی الهام غیبی است ولی به صورت خاص ORACLE یک RDBMSاست .
۲ – بعضی از کلمات از سایر کلمات مشتق شده است کوچکترین آن مجموعه را بدهید.
۳ – از کلمات مفرد استفاده کنید جمع آن نیز در نتایج خواهدآمد.
۴ – اگر تلفظ صحیح یک کلمه را نمی دانید چند تلفظ را با هم بدهید مثل : dostoyevski dostoevski dostoevsky
5 – از عبارت استفاده کنید ” best search engine ”
6 – چند مترادف کلمه را باهم بدهید.
secure security privacy safe
7 – می توان درجه بندی نتایج را کنترل کرد و یا می توان به یک کلمه در یک عبارت وزن بیشتری دادبرای مثال shopping shopping shopping mall
8 – از کلمات عمومی مثل کتاب car استفاده نکنید بلکه با استفاده از عبارت ، دقیقا دریک زمینه ســــوال کنیـد بــــرای مثــــال اگر می خواهید ماشین بخرید نام ماشین و
شهر موردنظر خود را وارد کنید
“toyota dealership” and texas
9 – بسیاری از موتورهای جستجو در کنار نتایج حاصله similar sites دارند که امکان دسترسی به نتایج بهتر را می دهند.
۱۰ – تاریخ صفحات را مشخص کنید.
۱۱ – نوع زبان را مشخص کنید.
در انتها پایگاههایی هستند که می توان از طریق آنها استراتژی جستجو را تعریف کرد.باتوجه به عوامل مهم ازنظر شما، موتور جستجوی مناسب را معرفی می کند. نمونه آن noodlequest.com است .

تبادل لینک یعنی چه؟,تبادل لینک چیست؟

یکی از شیوه های موثر افزایش بازدید و افزایش رتبه در موتورهای جستجوگر برای وب سایت ها و وبلاگ ها

استفاده از تبادل لینک با سایر سایت ها وبلاگ ها می باشد

یکی از مهمترین مسایلی که در هنگام تبادل لینک قابل توجه است پیج رنک سایت لینک دهنده است

شرایط تبادل لینک با ما

مطالب  وبلاگ و یا وب سایت شما باید بر طبق قوانین داخلی ایران باشد

جهت تبادل لینک با ما به سایت زیر روجوع نمایید

 تبادل لینک

به دنبال تبادل لینک با سایت های بزرگ هستید؟ اگر صاحب وبلاگ هستید به ادرس روبرو مراجعه و با این سایت تبادل لینک نماییدهمچنین در بالا آدرس چهار سایت تبادل لینک معتبر را برای شما قرار دادیم.

دانلود سریال

معرفی سایت بزرگ برای تبادل لینک

Leave a Comment

چگونه به فرزندانمان برای انتخاب رشته و شغل مناسب کمک کنیم؟

چگونه به فرزندانمان برای انتخاب رشته و شغل مناسب کمک کنیم؟

 

 

انتخاب رشته و انتخاب شغل مناسب آینده
انتخاب رشته و انتخاب شغل مناسب آینده

 

شادی و رضایت آینده فرزندان تا حد زیادی به انتخاب صحیح رشته و شغل آینده آنها بستگی دارد اما اگر عقاید و نظراتمان را به فرزندان تحمبل کنیم آیا در حقشان ظلم نکرده ایم؟

والدین چگونه می توانند به فرزندان کمک کنند تا بر اساس توان، استعداد و علاقه خود همگام با تغییرات سریع جهان شغل خوبی را برگزینند؟

ما باید از کودکی به فرزندان کمک کنیم تا کار را هدف خود قرار دهند آن را تنها وسیله امرار معاش ندانند بلکه با برنامه ریزی صحیح خود را برای آن آماده کنند و از آن لذت ببرند . برنامه ریزی تحصیلی باید در طی دوران کودکی فرزندان صورت گیرد، نباید از آنان انتظار داشت که در کوتاهترین مدت به بهترین مشاغل دست یابند . مهارتهایی را که از کودکی به فرزندان می آموزید در سراسر زندگیشان مفید خواهد بود.

علاقه به یادگیری


از سالهای نخست کودکی ، علاقه به یادگیری را در فرزندانمان شکوفا و بارور سازیم. زیرا در جهان امروز علاقه به یادگیری برای پیشرفت در کار بسیار مهم است.
هادان نویسنده کتاب “نیروی کار سال 2000” می نویسد افرادی که در آستانه سال 2000 جذب بازار کار می شوند با مشاغل جدید تناسب ندارند.
کودکانی که به یادگیری علاقمندند در دوران تحصیل با فرصتهای خوب روبرو می شوند و مدرسه را جالب و نوعی کار می دانند تجربه های مثبت در دوران تحصیلی موجب رضایت شغلی آنان در آینده می شود.
“جلب اگبرت” مشاور شغلی می گوید:
“نباید نسبت به یادگیری بی توجه بود و پس از فراغت از تحصیل آن را کنار گذاشت .یادگیری سرمایه آینده است با کمک آن می توانید با تجربه های جدید آشنا شوید.”
“جفری هالت” نویسنده کتاب “نگرشی به کار” عقیده دارد در بازار کار امروز و آینده آموزش و یادگیری هرگز متوقف نمی شود. پیشرفت سریع در کار یعنی نیاز و علاقه به یادگیری در سراسر زندگی .

چگونه می توانید فرزندان را به یادگیری علاقمند کنید؟

فرزندان با مشاهده شما در هنگام مطالعه ، پژوهش و …. به یادگیری علاقمند می شوند. علاوه بر این برایشان کتابهای مفید تهیه کنید. تا کنجکاویشان برانگیخته شود.
با همکاری معلمان در جهت پیشرفت آنان بکوشید ، پیشرفت مشوق کودک است ولی تحسین والدین از آن مهم تر می باشد.
فرزندان باید بدانند تلاش و کوشش به موفقیت و تنبلی به شکشت منجر می شود.
کودکی یا نوجوانی که بیش از توان و استعدادش از او انتظار داشته باشیم دچار فشار روانی می شود.
جوانان که برای کسب موفقیت تحت فشارشدید والدین هستند و در کنکور پذیرفته نمی شوند یا شغل خوبی پیدا نمی کنند سرخوردهف ناامید و افسرده می شوند و حتی برخی خودکشی می کنند.همه بالاترین تحصیلات و بهترین مشاغل را ندارند . همه استاد ، دانشگاه پزشک و تاجر موفق نیستند راه های دیگری برای موفقیت در زندگی وجود دارد.

نگرشی صحیح نسبت به کار

نگرش صحیح شما به کار باعث موفقیت فرزندانتان می شود. در منزل مسائل مثبت و سازنده کار را به جای نکات منفی آن مطرح کنید.
بسیاری از فرزندان نسبت به شغل والدینشان نگرشی مبهمی دارند. در صورت امکان آنان را به محل کارتان ببرید تا با محیط کار و نوع کار، مهارتهای شما ، همکارانتان یا محصولات کارخانه آشنا شوند.
اصول مثبت کار مهمترین مهارتهایی است که فرزندان باید بیاموزند به گفته اگبرت فرزندان از طریق طرحها و برنامه های خانوادگی می توانند لذت موفقیت را بچشند.
کار را جالب و مفرح نشان دهید نه خسته کننده، یکنواخت و بی ارزش ، فرزندان را تشویق کنید تا در حل مشکلات کار ابتکار و خلاقیت به خرج دهند و کار را با ارزش و بخشی از زندگی خود بدانند.
به فرزندان کمک کنید تا اصول و مهارتهای متناسب با مشاغل مختلف را بیاموزند. به عقیده “فوارد میگر” در بخشهای خصوصی ، دولتی، آموزشی و صنعتی نگارش موثر، صریح و روان بسیار مهم است.
قدرت بیان ، برقراری ارتباط مناسب با دیگران، کارگروهی، صداقت ، خلاقیت و ابتکار، استقلال ، توان رویارویی و غلبه بر مشکلات نیز بسیار ضروری است.
یکی از بازرگانان می گوید ما داوطلبان انعطاف پذیر ، مستقل و برخوردار از ارزشهای مثبت پذیر، مستقل و برخوردار از ارزشهای مثبت اخلاقی را استخدام می کنیم . البته یافتن چنین افرادی چندان آسان نیست.

کشف استعداد فرزندان


فرزندانتان چه مهارت، توانایی و استعداد منحصر به فردی دارند؟ برای انتخاب شغل مناسب ، باید علاقه، مهارت، انگیزه و ارزشهای خود را کشف کنید.
“میلتون کبیرلی” نویسنده کتاب “شغل ما” معتقد است که استعدادتان باید با شغل مورد نظر متناسب بهره وری ، لذت و رضایت از کار را افزایش می دهد. “دیوید یمن” مدیر یکی از شرکتهای بزرگ در مصاحبه ای تاکید می کند شغل تفریح است نه کار، به آن علاقه داشته باشید و فعالیتی بدانید که در اوقات فراغت می توانید انجام دهید.

چگونه می توانید به فرزندان در کشف استعدادشان کمک کنید؟


ریچارد نلسون بلر در کتاب برنامه ریزی شغلی تاکید می کند علاقه ، آرزو و خواسته های شما باعث می شود عملکرد و کارایی شما بیش از توان و استعدادتان باشد.
او پیشنهاد می کند برای شناخت استعداد و مهارت خود ، مختصری از کارهای روزانه تان را در مدرسه یا محل کار و نیز سرگرمی ها و ورزش مورد علاقتان را یادداشت کنید. در مرحله بعد لیستی از فعالیتهایی که مستلزم مهارت خاصی است به ترتیب بر اساس علاقه و عملکرد بهتر تهیه کنید تا به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرید .
هرگز به مهارتها و رشته هایی که ثروت فراوان یا موقعیت اجتماعی خوبی دارند توجه نکنید ، از نوجوانی فرزندانتان را تشویق کنید تا فعالیتهای متفاوتی را که به مهارت و استعداد خاصی نیاز دارد امتحان کنند. در غیر این صورت به توانایی و استعداد خود در انجام کارها پی نمی برند.
اگر در این آزمون توانایی و استعداد فرزندتان در انجام شغلی مشخص شد، چگونه می توانید به علاقه او پی ببرید؟

شناخت مشاغل


برای کمک به فرزندانتان در انتخاب کار متناسب با استعداد و علاقه خود، فرصتهایی را فراهم کنید تا در مورد مشاغل مختلف اطلاع جامع و کاملی بدست آورند.
در راهنمای شغلی “سی ای اس” اشاره می شود از کودکی با فرزندانتان در مورد مشاغل مختلف و معارتهای مورد نیاز آنان صحبت کنید . فرزندان را با افرادی که مشاغل جالبی دارند آشنا کنید تا به میزان تحصیلات و مهارت مورد نظر ، نقاط ضعف و قوت ، ماهیت و خطرات هر شغل پی ببرند. به فرزندان کمک کنید در انتخاب رشته از نظرات مشاوران تحصیلی مجرب استفاده و مدتی کارآموزی کنند کتاب یا مقالاتی در این مورد برایشان تهیه کنید.
“لرتا فاکسمن” مدیر گروه نیروهای انسانی کمبریج در مصاحبه ای به خبرنگار لس آنجلس تایمز گفت: به فرزندانتان کمک کنید تا با مشاغل مختلف آشنا شوند و به هر شغلی که علاقه نشان دادند مهارتهای آن را بیاموزند و برای آینده خود سرمایه گذاری کنند.
برای مثال پدری به پسرش کمک کرد تا هر تابستان حرفه جدیدی را بیاموزد یکسال نجاری، سال بعد تعمیر وسایل برقی و سال سوم مکانیکی بدین ترتیب او با چند شغل آشنا شد، مهارتهایی آموخت و درآمد نیز کسب کرد.
فرزندانتان با شناخت مشاغلی متناسب با علاقه، استعداد و مهارتشان می توانند 2 یا 3 شغل مورد نظر را انتخاب کنند و برای آنها برنامه ریزی کنند . زیرا طی سالها کار شغل فرد تغییر می کند پس بهتر است آنان در دوران کودکی و نوجوانی خود را فقط برای یک کار آماده نکنند.

نقش والدین


امروز در سراسر جهان فرزندان در انتخاب شغل آزاد هستند. نوجوانان و جوانان رشته و شغلشان را خود انتخاب می کنند و مسئولیت آن را می پذیرند ما فقط باید در این راه کمک و تشویق شان کنیم . اگر مشوقشان باشید خوشحال و موفق می شوند.
اگر فرزندان بر خلاف میلشان یا به اجبار والدین شغلی را انتخاب کنند ناامید و ناموفق می شوند به گفته “دکتر گرسمن” رئیس بخش ازدواج و خانواده درمانی در کالیفرنیا پدران و مادرانی که نیاز دارند در مقام والدین احساس کفایت کنند از فرزندانشان انتظار دارند دکتر یا مهندس شوند یا شغلی را که نیاز آنان را بر طرف می کند انتخاب کنند و به تواناییهای ذاتی خود بی توجه باشند.
در حقیقت توقع زیاد والدین چندان مشکل ساز نیست بلکه فشار شدید آنان نوجوانان و جوانان را بسوی اهداف نادرست سوق می دهد. به موفقیت فرزندانتان در رشته مورد علاقه شان اعتماد داشته باشید و برای دست یابی به موفقیت کمکشان کنید.
وظیفه والدین بسیار مهم است. حمایت و تشویق شما در کنار مهارتهای ذاتی ، علاقه به یادگیری و آموزش اصول اخلاقی به موفقیت و رضایت شغلی فرزندان منجر خواهد شد.

Leave a Comment

چگونه شغل مناسب انتخاب کنیم

چگونه شغل مناسب انتخاب کنیم

 

 

 

یافتن شغل مناسب
یافتن شغل مناسب

 

یکی از مسائلی که همواره ذهن بشر را به خود مشغول کرده مسئله شغل و اشتغال است. تا پیش از به دنیاآمدن انسان هرگز مشخص نیست که وی چه کاره خواهد شد. دوران کودکی به سرعت طی می شود و شخصیت انسان شکل می گیرد. مشاهده لبخند رضایت افرادی که از شغل خوب و پردرآمد بهره مند هستند بسیار خوشایند است ولی باید پرسید که این افراد چگونه توانسته اند به مشاغل مورد علاقه خود دست یابند؟ معمولا بسیاری از افراد جامعه به درستی نمی دانند که به چه شغلی علاقه دارند.
این درحالی است که این افراد احتمالا سال ها درگیر شغلی می شوند که خود نخواسته اند. درصورتی که فردی بخواهد شغلی را به تناسب توانایی های خود انتخاب کند باید نخست خود را بشناسد و به قابلیت های خود پی ببرد. سپس باید مشخص شود که به انجام چه مشاغلی علاقه مند است.

● شناخت خود

خودشناسی سبب می شود که انسان به راحتی درگیر شغلی شود که تا پایان عمر و با علاقه آن را دنبال می کند. برای هر فردی، ارزش های شخصی ازجمله مواردی هستند که حائز اهمیت اند. ارزش های شخصی برای ایجاد رابطه با دیگران از اهمیت زیادی برخوردارند و به زندگی ما جلوه ای تازه می بخشند.
ارزش های شخصی می تواند شامل موارد بسیاری ازجمله؛ خانواده، پول، محیط زیست، استقلال، استفاده از فرصت ها و صداقت باشد.درصورتی که شغل ما با ارزش هایی که به آن احترام می گذاریم همخوانی داشته باشد، باید گفت که بیدارشدن صبح زود و رفتن به سر کار برایمان بسیار خوشایند خواهد بود.
اما از همه اینها مهمتر آن است که افراد جامعه اهداف شغلی خود را بسته به ارزش های اجتماعی خود تعیین کنند. در غیر این صورت احتمال آن می رود که فرد در مواجهه با مشکلات موجود در محیط شغلی خود با مشکل روبه رو شود. بدین منظور هر فردی ابتدا می بایستی با خود صادق باشد و ارزش هایی را که برایش اهمیت دارند، مشخص کند. همین ارزش ها فرد را برای دستیابی به اهداف عالی تر هدایت می کنند، به او انگیزه کار می دهند، در تصمیم گیری ها به وی کمک می کنند و به ما حس اطمینان قلبی می دهند.
تهیه کردن فهرستی از نقاط ضعف و قوت نیز می تواند در رابطه با یافتن شغل مناسب سودمند باشد. مثلا افراد می توانند فهرستی از نقاط قوت خود نظیر قابلیت در کار گروهی، روابط عمومی قوی و مهارت های نگارشی تهیه کنند. نقاط ضعف نیز باید مشخص شوند، مثلا نداشتن تجربه در تایپ کامپیوتری، اینترنت یا زبان انگلیسی.جست وجو در میان آگهی های شغلی نیز می تواند راه حل مناسبی باشد، زیرا افراد بهتر می توانند نیازهای شغلی مناسب خود را در این قبیل آگهی ها بیابند.
مشاغل موردنظر هریک از افراد جامعه نیازمند قابلیت ها و تجربیات ویژه خود است. درصورتی که هریک از افراد جامعه شغل مشخصی را مدنظر دارد باید نیازهای اطلاعاتی و تجربه های لازم برای آن شغل را در خود تقویت کند.
نخستین قدم به سوی پیروزی در میدان رقابت های شغلی می تواند تعیین هدف باشد. این امر به افراد جامعه کمک می کند تا به فعالیت های خود جهت بدهند. بدین منظور فرد باید به آینده نظر داشته باشد؛ اینکه چه مشاغلی دوست دارد، در چه مکان های حاضر به کار می شود، چقدر حقوق می خواهد و دوست دارد با چه تیپ و قیافه ای در محل کار حاضر شود. برای انجام چنین کاری می توان از قوه تخیل نیز بهره گرفت.
مثلا نوجوانی که در مواجهه با یک دکتر یا یک مهندس موفق به شغل این افراد علاقه مند می شود ابتدا باید بتواند در تصور، خود را جای چنین افرادی قرار دهد. این بزرگ اندیشی باعث ایجاد خلاقیت در افراد می شود. درصورتی که اهداف شغلی فرد و روش های دستیابی به این اهداف روی کاغذ نیایند و به دقت نگاشته نشوند این امر سبب خواهد شد که افراد به جای مشغول شدن به کار موردعلاقه خود بیشتر به جنبه های خیال پردازانه شغلی رو بیاورند. این موضوع می تواند آثار مخربی را درپی داشته باشد. بدین منظور باید گفت که افراد شاغل در خانواده می توانند بهترین راهنما برای نوجوانانی باشند که در آینده قصد انتخاب شغل جدید دارند.

● هوشمند بودن

در رابطه با انتخاب و کسب شغل جدید یکی از نخستین مشخصه های فردی «هوشمندبودن» است. فهرست اهداف ما باید به دقت تنظیم شود و با صداقت تمام در آنها قید شود که درپی چه چیزی هستیم. سپس باید اقدامات مربوط به دستیابی به هدف طرح شوند. مثلا، اگر فردی بخواهد خبرنگار شود باید نخستین هدف وی آن باشد که در روزنامه های محلی شهر خود مطلبی جالب منتشر کند. افراد نباید اهداف خود را آنقدر پیچیده تعیین کنند که بعدا در دستیابی به آن دچار مشکل شوند.
با این وجود نباید ناامید شد زیرا همان گونه که بعضی از افراد جامعه قابلیت دستیابی به اهداف عالی را دارند در نتیجه بعید نخواهد بود که هریک از ما بتوانیم به این قبیل اهداف به ظاهر دور از دسترس و دست نیافتنی دست یابیم.

● برنامه ریزی برای دستیابی به هدف

صرف نوشتن اهداف کافی نخواهد بود بلکه باید روشی برای دستیابی به اهداف خود تعیین کنیم. تصور کنید که همین حالا به هدف عالی خود دست یافته اید، سپس سعی کنید به گذشته بنگرید و ببینید که چگونه مراحل شغلی را طی کرده اید تا به منصب موردعلاقه خود دست یابید.مراحلی که برای رسیدن به شغل جدید طی کرده اید، چه بوده اند؟ این مراحل را باید یکی یکی نوشت و نحوه به انجام رساندن آن را موردتوجه قرار داد.
طرح دستیابی ما باید کاملا زنده و امکان پذیر باشد. برای این کار می توان یک تقویم خرید و تمامی اطلاعات مربوط به طرح را در آن یادداشت کرد. تاریخ این اطلاعات و اقدامات باید به نحوی تنظیم شوند که شما باور کنید که با خود قرار گذاشته اید که کار مهمی را به اجرا بگذارید.سپس می توانید افراد فامیل و آشنایان را از اهداف خود باخبر کنید.
بدین نحو خواهید توانست که حمایت اطرافیان را به خود جلب کنید. مطمئن باشید که والدین و خواهر و برادرهای بزرگ تر از هیچ کمکی به شما دریغ نخواهند کرد. درصورتی که مشکلی برای شما پیش بیاید به راحتی می توانید از مشورت و کمک فکری این عده بهره مند شوید.درصورت لزوم طرح خود را مورد بازنگری قرار دهید و اگر در آن مواردی وجود دارد که با واقعیات زندگی شما همخوانی ندارد آن را اصلاح کنید. حتی این احتمال نیز وجود دارد که بخواهید چیز تازه ای به طرح شغلی خود اضافه کنید.

● اقدام کردن

همه کتاب های مشهور جهان با جمله ای کوتاه آغاز شده اند و همه آهنگ هایی که می شنویم با «رنگ گرفتن» و ضرب نواختن ساده شروع می شوند. درنتیجه نباید انتظار داشت که همه انتظارات ما یک شبه برآورد شوند، اما باید از نقطه ای مشخص کار خود را آغاز کنیم.
این آغاز هر پیامدی که داشته باشد هم برای شما و هم برای جامعه ای که در آن زندگی می کنید از اهمیت ویژه ای برخوردار است. درصورتی که در آغاز شغل خود با مشکل روبه رو شدید و نتوانستید از عهده کاری بربیایید نباید نگران شوید. این موضوع را همان گونه که هست بپذیرید. این امکان وجود دارد که فردی نتواند از عهده کار خاصی بربیاید ولی این موضوع دلیل نمی شود که بگوییم این فرد از عهده انجام کارهای دیگر برنمی آید.
درچنین حالتی باید از اتفاقات اطرافمان درس بگیریم و برای مواجه شدن با درگیری های بیشتر در زندگی عزم خود را جزم کنیم. در مواقعی که با عدم موفقیت روبه رو می شویم نباید خودخوری کنیم، زیرا حرص خوردن بیجا بیانگر آن است که عدالت را درمورد خود به کار نمی بندید. برای آنکه بتوانید بهتر اقدام کنید خودتان را مورد مطالعه دقیق قرار دهید. ببینید که تا چه اندازه به تمیزکردن خود و محل زندگی تان اهمیت می دهید، چقدر با دیگران نشست و برخاست می کنید، چقدر مطالعه می کنید و چه مقدار از وقت شما صرف خیال پردازی می شود. این موضوع باعث می شود که نظارت شما بر کاهایتان بیشتر شود و زندگی خود را به چارچوبی جدید وارد کنید.

● ارتباط با مردم

در جهان تجارت یکی از مهمترین موضوعاتی که حائز اهمیت است ارتباط و صحبت کردن با دیگران و فهمیدن قواعد مربوط به این ارتباط است.برای آنکه افراد بتوانند توانایی های ارتباطی خود را بهبود بخشند، آنان باید قابلیت های خود را برای ایجاد ارتباط تلفنی افزایش دهند. نخستین تماس های تلفنی مربوط به شغل افراد، باید در مکانی ساکت و به دور از مشاجرت دیگران انجام شود.در هنگام صحبت کردن نباید آدامس یا تنقلات بخوریم و بهتر است صریح سخن بگوییم.
اگر برای کسب شغلی جدید تماس گرفته ایم باید بتوانیم مهارت های خودمان را به فروش بگذاریم و با اعتماد به نفس حرف بزنیم.طرح مکالمه خود را باید بارها در ذهن خود مرور کنیم و آمادگی پاسخگویی به پرسش های کارفرما را داشته باشیم. احترام به دیگران در مکالمه باعث می شود که آنها نیز به ما احترام بگذارند و برای سخنان ما ارزش قائل شوند.

● در حال حاضر چه باید کرد

یافتن شغل در بسیاری از کشورها با مشکل روبه رو بوده است و فقط به کشوری خاص در جهان محدود نمی شود، اما آنچه که میان کشورها باعث ایجاد تفاوت شغلی شده این است که در بعضی از کشورهای خاورمیانه ای با بحث شغل های کاذب و واسطه ای مواجه هستیم. این قبیل شغل ها باعث می شود که جوانان این قبیل کشورها از تجربه کاری در مشاغلی که نیاز به تخصص دارند، بی بهره بمانند و نتوانند در زمان رکود اقتصادی به حرفه مناسبی رو بیاورند.
هدف اصلی نوجوانان و جوانان از کارکردن عموما تامین نیازهای آتی آنهاست که این امر می تواند با برنامه ریزی های صحیح تحقق یابد. در یک اقتصاد سالم می توان به راحتی این قبیل افراد را برای کسب مشاغل عالی تربیت کرد و برای آنان این امکان را فراهم کرد که بتوانند از فرصت های خود به خوبی بهره ببرند.

یافتن شغل مناسب

در این مقطع زمانی پیدا کردن یک کار مناسب با یک درآمد راضی کننده، یکی از دغدغه های اساسی جوانان می باشد. سوالی که در اینجا مطرح میشه این هست که ما در باید چه مسیری را طی کنیم تا به شغل مناسب و دلخواه خود دست پیدا کنیم؟؟

اینجانب ابوذر بینش فارغ التحصیل رشته مهندسی برق – کنترل از دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات فارس برای داشتن شغل دلخواه مسیری رو طی کردم که منجر به پیدا کردن شغل مناسب بدون نیاز به کمک دیگران شد. مسیری که من طی کردم از دوران دانشجویی شروع شد ولی در هر زمان میشه مسیری مشابه را طی کرد تا به نتیجه دلخواه رسید. لذا من در این وبلاگ قصد در میون گذاشتن تجربیات خودم رو با دوستان دارم که از این طریق بتونم به سایر دوستان کمکی هرچند کوچک در زمینه پیدا کردن مسیر مناسب برای داشتن شغل دلخواه، کرده باشم.

هدف در این وبلاگ ارائه روش های کاربردی می باشد، در ضمن دوستان می توانند با رائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود من رو در انتخاب مسیر مناسب کمک و یاری رسانند.

قدم اول

گام اول برای اینکه آینده کاری خوب و دلخواه داشته باشیم، انتخاب مسیر درست می باشد. دوستان عزیز باید با انتخاب رشته دانشگاهی مناسب گام در مسیر بگذارند. برای اینکار باید از تجربیات والدین، دوستان و آشنایان، افراد موفق و … استفاده بشه. روحیه شخص نیز باید حتماً مد نظر قرار گرفته بشه چراکه عامل اصلی در این جریان شخص خود آدم هست.

یه موضوع مهم این هست که افراد می تونند در هر رشته ای و در هر زمانی موفق باشند و باید برای انتخاب شغل مناسب حتماً رشته ای که به اون با تمام وجود علاقه مند هستند رو انتخاب کنند و به هیچ عنوان به خاطر اسم رشته های پزشکی و یا مهندسی بدون اینکه به اون علاقه ای داشته باشند، اقدام به انتخاب رشته نکنید.

پس سعی کنید رشته تحصیلی خود را دلی و با استفاده از علایق انتخاب نمایید، و نگران آینده کاری نباشید چراکه با مسیری که من در گام های آینده معرفی خواهم کرد، حتماً در مسیر خود موفق خواهید بود.

عزیزانی که مدتهاست وارد دانشگاه شده اند و یا اکنون وارد بازار کار شدند نیز به هیچ وجه نگران نباشند، برای شما نیز راه کارهایی ارائه خواهم کرد.

با امید موفقیت همه سروران گرامی

 

قدم دوم

هدف من در این وبلاگ اراپه راه کارهایی برای استفاده از تحصیلات و مهارت های شخصی برا یافتن شغل مناسب هست لذا تمرکز ما بر روی باور شخصی می باشد و به روش های کوتاه مدت و یا غیر اصولی کاری نخواهیم داشت.

نکته ای که در این بخش قابل توجه هست اینکه ما با دید درست به اطرافیانمون نگاه کنیم. بر فرض مثال اگه فردی را دیدیم که دارای شغل مناسب با درآمد عالی هست به جایی اینکه دنبال این باشیم که دلیلی پیدا کنیم که از طریق اون ثابت کنیم اون فرد با پارتی بازی به این نقطه رسید با دید عمیق تر به موضوع توجه کنیم که اون شخص چه توانایی هایی داشته که الان در این نقطه است (همیشه افراد خاص وجود دارند ولی ما دنبال افراد معمولی هستیم).

نکته دیگه ای که اینجا به ذهنم میرسه این هست که سعی کنید خودتون رو درست با دیگران مقایسه کنید وقتی شما تازه کاری رو شروع کردین نباید با فردی که 5 سال سابقه کار داره مقایسه کنید باید راهی رو پیدا کنید که شما 5 سال دیگه از جایگاه اون فرد بالا تر بشید نه همین روز اول.

 

قدم سوم

دوستان عزیز همونطور که در مورد ثبات قدم گفتم، باید با یک تصمیم جدی برای رسیدن به هدفتون تلاش کنید و به هیچ عنوان نا امید نشین. ولی باید یه برنامه برای خودتون داشته باشید و تعیین کنید در سال پیش رو باید چه کارهایی رو حتماً انجام بدین. سعی کنید با توجه به هدفتون یک سری دوره تخصصی رو پیدا کرده و طبق برنامه در اونها شرکت کنید. سختی کشیدن و شلوغی برنامه کاری در دوران دانشجویی به هیچ عنوان ضرر نداره چراکه پس از پایان تحصیل و یافتن شغل مناسب، خستگی این روزها از تنتون خارج میشه. البته بازم اینجا تاکید می کنم شلوغی برنامه های جانبی نباید باعث دوری از دروس تئوری بشه، باید اونا هم همیشه در حد تعادل باقی بمونند.

Leave a Comment

شغل های پاره وقت مناسب

شغل های پاره وقت مناسب

کارمندان مجرب و ماهر در خدمات غذایی می توانند به خوبی با هرج و مرج محل کار دست و پنجه نرم کنند. آیا فکر می کنید بتوانید مشتریان گرسنه را راضی کنید، دسر بیشتری پیشنهاد کنید و وقتی آنها پولشان را می دهند و می روند لبخند بزنید؟

برترین ها: آیا می دانستید که با کار در رستوران در سال های دانشجویی تان می توانید راه آینده شغلی رضایتبخش تری را برای خودتان باز کنید؟ با تمام شدن تابستان و آماده شدن دانشجویان برای بازگشت به دانشگاه، زمان ایده آلی است که چند ماه گذشته را مرور کنید و مبنای ارتباطات شغلی خود را بریزید.
اولاً، به همه کارهایی که تمام کرده اید فکر کنید. همه کارها از هر نوعی که هستند را مد نظر قرار دهید، زیرا هر کاری به ما درسی می دهد. چه مهارت هایی کسب کرده اید؟ از چه چیزها (یا چه کسانی) خوشتان آمده یا نیامده است؟ وقتی به تجربه خود می اندیشید، ترجیحات و صلاحیت های شما روشن تر می شوند. دانستن ترجیحات و صلاحیت ها و داشتن واژگان لازم برای توصیف آنها برای کارفرمایان احتمالی، در کسب نقش درست شغلی بسیار حیاتی و مهم است. راهنمای زیر به شما کمک می کند تا شغل پاره وقت خود را انتخاب کنید و از آن برای رسیدن به شغل آینده خود بهره ببرید.

فروشندگی

همه دانشجویان برای محیط فروشگاه و مرکز خرید مناسب نیستند. بعضی ها وقتی وارد چنین محیط هایی می شوند عرق سردی تمام وجودشان را می گیرد. چند نکته و مهارت کلیدی برای فروشنده حرفه ای شدن وجود دارد: خدمات مشتری، صبر و حوصله، گوش شنوا، خوش برخوردی، فروش پیشنهادی، مشاهده گر بودن، انگیزه داشتن برای هدف و توانایی انجام چند کار بطور همزمان. شاید از همه اینها خوشتان نیامده باشد، ولی باید تقریباً کمی از هر کدام داشته باشید. این مهارت ها را می توان به شغل های دیگر نیز انتقال داد. پس این کار به شغل آینده و اصلی شما کمک خواهد کرد.

خدمات غذایی

کارمندان مجرب و ماهر در خدمات غذایی می توانند به خوبی با هرج و مرج محل کار دست و پنجه نرم کنند. آیا فکر می کنید بتوانید مشتریان گرسنه را راضی کنید، دسر بیشتری پیشنهاد کنید و وقتی آنها پولشان را می دهند و می روند لبخند بزنید؟ کارمندان رستوران اغلب این ویژگی ها را دارند: توانایی انجام همزمان چند کار، بهره وری، شوخ طبعی، سرعت، حافظه خوب، خوش برخوردی، رفتار خدماتی، اخلاق کاری و حس کار تیمی. کارمند رستوران شاید نتواند به راحتی با محیط کند و آهسته اداری هماهنگ شود، ولی اگر بتواند شغلی بیابد که با ویژگی ها و نقاط قوت دیگر او هماهنگ شود، شانس بهتری برای یافتن شغل ایده آلش خواهد داشت.

دستیار دفتری

بعضی از ویژگی های مهم نقش های دستیاری عبارتند از: راهنمایی پذیری، مهارت های فنی (در مورد دستگاه ها و نرم افزارهای اداری)، کار دقیق با کیبورد، قابلیت حل مسئله و مشکل، تعیین انتظارات و توقعات واقع گرایانه و دانستن زمان درخواست کمک. وقتی دیدگاه مفصل تر و کامل تری پیدا کردید، می توانید به راحتی چشم اندازهای آینده خود را بررسی کنید.

پرستاری از بچه، مربی گری یا تدریس

از بچه ها خوشتان می آید و از والدین متنفرید؟ همیشه در تیم مدرسه شما را دوست داشتند؟ آیا از اینکه به بچه ای چیزی یاد می دادید احساس غرور می کردید؟ انواع و اقسام شغل ها وجود دارد که با بچه ها سر و کار دارد. سازماندهی یک تیم، مدیریت انتظارات، همکاری با چندین پدر و مادر، مذاکره و شبکه سازی، کنترل رفتارها، داشتن خلاقیت و صبر، چیزهایی هستند که در هر کاری از مهارت های کلیدی محسوب می شوند. مدرسین حرفه ای می دانند که برنامه ریزی از قبل و شناخت از مخاطب می تواند در کلاس به آنها کمک زیادی کند. همین استراتژی ها در دنیای حرفه ای بسیار ارزشمند هستند.
رضایت شغلی بلندمدت از شناسایی نقش هایی می آید که از مهارت ها و توانایی های فرد استفاده خوب و درستی کند. چالشی که کارفرمایان تازه فارغ التحصیلان با آن روبرو هستند این است که این تازه واردین نمی توانند به درستی توانایی ها و مهارت های ویژه خود را به زبان بیاورند و عملی کنند. در دنیای کاری پرمشغله امروزی، بسیاری از مدیران زمانی را به شناسایی این استعدادها اختصاص نمی دهند. با درست کردن فهرستی از نقاط قوت خود، و بازشناختن نقاط ضعفتان و دانستن علایقتان، می توانید کنترل انتخاب شغل خود را بدست بگیرید و شغلی بیابید که مناسب شماست.

http://panelpanel.ir

۳ thoughts on “شغل های پاره وقت مناسب

 1. مایو اسلامی پوشیده

  مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

 2. فروشگاه اینترنتی

  با عرض سلام و تشکر از مطالب خوبی که در سایت مطرح شده.
  با توجه آمار بالایی که بازدید کننده های سایت داره از مدب محترم سایت خواهشمندیم لینک سايت ما را با نام فروشگاه اینترنتی https://www.baneh.com در پيوند ها درج کنيد و با شماره 09188888957 تماس بگيريد تا براي شما يک اشانتيون ارسال کنيم .
  متشکرم

Leave a Comment

دانلود رایگان کتاب درآمد رویایی

جهت دانلود رایگان  کتاب درآمد رويايی کلیک نمایید  

کتاب درآمد رويايی

Leave a Comment

۱۸ ایده پولساز کسب و کار اینترنتی

ایده های کسب درآمد اینترنتی و فضای مجازی
ایده های کسب درآمد اینترنتی و فضای مجازی

۱۸ ایده پولساز کسب و کار اینترنتی

 

داشتن ایده پولساز کسب و کار اینترنتی علی الخصوص اگر بکر باشند می‌تواند نقطه شروع خوبی برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق باشد. در این نوشتار با ۱۸ ایده پولساز کسب و کار اینترنتی آشنا خواهید شد.

آغاز کسب و کار اینترنتی در مقایسه با سرمایه‌گذاری در شرکتی که وجود فیزیکی یا دفتری در مرکز شهر دارد از ریسک بسیار کم‌تری برخوردار است. از آن‌جایی‌که کسب و کارتان مبنایی اینترنتی دارد، شما می‌توانید به مشتریان بالقوه‌ی بیشتری دست پیدا کنید و به‌صورت مجازی از هر کجا که بخواهید فعالیت کنید. با برخی مهارت‌های ارتباطی و چندین وب‌سایت اصلی همراه با کمی دانش حفظ و نگهداری، تقریبا همه‌ی ما می‌توانیم یک کسب و کار اینترنتی  راه‌اندازی کنیم و آن را به پیش ببریم و تنها در چند روز آن‌را راه بیاندازیم. آیا فکر می‌کنید آماده‌اید کارآفرین اینترنتی بزرگ بعدی باشید؟

در این جا تعدادی ایده پولساز کسب و کار اینترنتی عالی ارائه شده است تا شما را به تفکر در مسیری درست راهنمایی کند. در حالی‌که برخی از این سرمایه‌گذاری‌های مشاع می‌توانند درآمد جانبی خوبی را به همراه داشته باشند، ‌برخی از ایده‌های فهرست چندین ایده پولساز کسب و کار اینترنتی  می‌توانند نهایتا ثروت کوچکی برای‌تان ایجاد کنند.

این شما و این هم ۱۸ ایده پولساز کسب و کار اینترنتی که همین امروز می‌توانید شروع کنید!!!

۱. واسطه‌ی اینترنتی

یکی از روش‌های حیاتی برای کسب درآمد اینترنتی این است که واسطه شوید. یک واسطه لزوما کسی‌است که به‌ازای فروش محصولات برای یک شرکت دیگر، حق‌العمل (کمیسیون)‌ دریافت می‌کند، چه در سایت خودشان آن محصول را به فروش برسانند یا این کار را از طریق کانال‌های دیگری مانند سایت ebay‌ انجام دهند. بهترین بخش این است که نیازی نیست خودتان محصولی تولید کنید، فقط محصولات دیگران را بفروشید.

به‌عنوان مثال، واسطه‌های آمازون می‌توانند پول هنگفتی از حق‌العمل به‌دست بیاورند اگر روی آن کار کنند. به‌راحتی به عنوان یک شعبه‌ی فروش محصولات شرکت ثبت‌نام کنید و از لینک ارجاع مخصوص‌تان استفاده کنید، و می‌توانید برای هر محصول فروخته‌شده بدون این که قدم از قدم بردارید حق‌العمل بگیرید. هم‌چنین، شبکه‌های رابطه‌ای مانند shareasale یا کلیک بانک طیف گسترده‌ای از محصولات را برای ارائه دارند. برخی از این موضوعات رقابتی  مانند سلامت و شرط‌بندی می‌تواند آدم‌ها را میلیونر کند. یک واسطه‌ی اینترنتی بودن، می‌تواند روش عالی برای خلق یک درآمد جانبی برای شما و خانواده‌تان باشد.

۲. برند خودتان را بفروشید

برندسازی یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی است که به راحتی جواب می دهد. اگر استعداد خلق تصاویر منحصر به‌فرد دارید، نیازی نیست به خاطر  ابتکارات‌تان جنجال به پا کنید. اگر می‌توان به سادگی حاصل دست‌تان را بر یک محصول چاپ کرد، پس می‌توانید پول‌سازی کنید. طرح‌های‌تان را در طیف گسترده‌ای از وب‌سایت‌ها مانند کافه‌پرس بارگزاری کنید. اگر کسی از آنها خوش‌اش بیاید، ‌آن شرکت آنها را چاپ می‌کند و محصول را تحویل می‌دهد.  می‌توانید طرح‌های منحصر به‌فردی برای تقویم‌ها، کتاب‌ها، تی‌شرت‌ها، کیف‌ها، کلاه‌ها، کارت‌های خوش‌آمدگویی، یا پوسترهایی خلق کنید و برای فروش هر کدام از آنها حق‌العمل دریافت کنید. برخی از این سایت‌ها عبارت هستند از Zazzle، Teespring و Lulu.

مطالب مرتبط۱۱ اصل حیاتی که صاحبان کسب و کارهای کوچک باید بدانند

۳. ساخت برنامه‌های کاربردی

از آن‌جایی‌که تلفن‌های هوشمند همه‌جا هستند، تقاضا برای برنامه‌های کاربردی جدی و خلاقانه بیش از پیش به محبوبیت رسیده‌‌است. بین بازار آندروید گوگل و بازار آی‌فون اپل، آدم‌ها هر روزه از ابزارهای بی‌شماری استفاده می‌کنند. و، بیشتر آنها چپ و راست در حال فروش هستند. زمان گذاشتن برای ایجاد و فروش یک برنامه‌ی تلفن هوشمند ممکن است ارزش زمان‌تان را داشته باشد زیرا روشی بسیار پرمنفعت برای پول‌سازی اینترنتی است. بهایِ ساخت واقعیِ برنامه‌های کاربردی تقریبا ناچیز است و هیچ‌گونه بهای ارسال یا انبار ندارد، این امر حاشیه‌ی سود کلی‌تان را گسترش می‌دهد. برنامه‌های کاربردی که به‌خوبی کار می‌کنند می‌توانند ماهانه برای خالقان‌شان، هزاران دلار عایدی تبلیغاتی داشته باشند، این امر آنها را به یکی دیگر از راهکارهای درآمد جانبی عالی تبدیل می‌کند.

۴. خرید و فروش دامنه

آدم‌های زیادی از خرید و فروش دامنه به کسب درآمد اینترنتی می‌پردازند زیرا زمان و سرمایه‌ی کمی لازم دارد. شما می‌توانید به قیمت مصوب یا حتی بسیار ارزان‌تر یک دامنه خریداری کنید، و دوباره آن را به قیمتی بیش‌تر بفروشید. ولی، همیشه خوب است ابتدا در سایت‌هایی مانند afternic.com،‌Sedo.co.uk، یا دیگر وب‌سایت‌های حراج دامنه، ایده‌ی خوبی از آن‌چه در اسامی دامنه‌ها مورد اقبال است، به‌دست بیاورید. یک راه ایده‌آل برای یافتن نام‌های واقعا درست این است که فهرست‌های به نتیجه رسیده‌ای را بررسی کنید که نام‌های زیادی را پیشنهاد می‌دهند که منقضی شده‌اند و دوباره به بازار خرید و فروش وارد شده‌اند.

۵. ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک

بله داشتن یک فروشگاه آنلاین از آن ایده های کسب و کار اینترنتی بی نظیر است. بدون راه‌حل‌هایی مانند Shopify و Woocommerce هیچ‌گاه شروع  یک فروشگاه اینترنتی که مال خودتان باشد با چنین سرمایه‌ی اندکی نمی‌توانست از این راحت‌تر باشد، با تشکر از روش‌هایی مانند توزیع مستقیم بدون واسطه و انبارگردانی دیگر حتی لازم نیست درباره‌ی مواردی همچون تحویل یا انبارکردن کالاها نگرانی به دل‌تان راه دهید.

۶. مشاوره‌ی رسانه‌های اجتماعی

شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های کسب و کاری می‌توانند به آسانی یک کارمند تمام‌وقت یا نیروی مشابهی را برای هماهنگی امور استخدام کنند تا حساب‌های کاربری توییتر، فیسبوک، و اینستاگرام‌شان را به پیش ببرد، ولی کسب‌وکارهای کوچک‌تر اغلب مجبور هستند خودشان مدیریت کسب و کارشان را برای رسانه‌های اجتماعی به‌دست بگیرند. ولی، از آن‌جایی‌که بسیاری مسئولیت‌های دیگر هم دارند، بسیاری از اوقات مالکان کسب و کار، بسیار غرق در یا مشغول به وقت‌گذاردن بر توسعه‌ی رویکرد رسانه‌های اجتماعی‌شان هستند. به عنوان مشاوری برای رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید به‌طور مؤثری آنها را در مسیر درست و با توجه به تدابیر ایده‌آل، به‌کار گرفتن برنامه‌ها، و ارسال محتوا با عنایت به مخاطبان هدف‌تان، هدایت کنید‍. بنابراین، با رشد کسب و کارشان، شما نیز رشد خواهید کرد.

۷. کارمند حرفه‌ای مستقل

کار مستقل از طریق اینترنت یک روش عالی برای متخصصینی در کسب و کار فردی‌شان است تا در کل به طیف وسیعی از مشتریان کمک کنند. چندین وب‌سایت کار مستقل و پروژه محور به کسب و کارهایی که به کمک مضاعف احتیاج دارند اجازه می‌دهند تا پروژه‌های‌شان را فهرست کنند. کسب و کارهای کوچک و آدم‌هایی که مستقل کار می‌کنند، طرح‌های اولیه، ایده‌ها، یا پیشنهاداتی ارائه می‌کنند، که در آن‌جا خریداران می‌توانند به آسانی آن‌چه می‌خواهند و نیاز دارند را انتخاب کنند. سایت‌هایی مانند Elance یا ODesk تقریبا همه چیز را تحت پوشش قرار می‌دهند از جمله محتوا نویسی، ایجاد طرح گرافیکی،  برنامه‌نویسی، و ورود داده‌ها.

۸. وبلاگ‌نویس متخصص

یکی از  ایده های کسب و کار اینترنتی که با هزینه کم می توانید راه اندازی کنید. اگر به نوشتن علاقه دارید و درباره‌ی موضوعات خاصی قویا مشتاق  هستید، با ایجاد وبلاگ خودتان، سبک و سیاق‌تان را به سمع و نظر پولدارها برسانید. تأسیس وبلاگ خودتان نیازمند مهارت‌های رایانه‌ای و فنی زیادی نیست. با این حال، مهم این است که بدانید متناسب با موضوعی که در مورد آن می‌نویسید، چه می‌گویید. به مرور زمان، رفته رفته مخاطبینی به دور خود جمع می‌کنید چرا که مردم به تخصص و دانش شما اعتماد خواهند کرد.

با گردآوری پیروان زیاد، شما مجاز به سودآوری خواهید بود که با جذب تبلیغ‌کنندگان کلیدی یا با حق‌العمل‌هایی که با فروش محصولات برندی دیگر (فرض کنید یک واسطه) می‌گیرید به‌دست خواهید آورد. وبلاگ‌نویسی یک کسب و کار بزرگ است؛ از خانم هیتر از سایت Dooce.com بپرسید. او یک مادر  است که هر روز در مورد فرزندان و حیوانات خانگی‌اش می‌نویسد و، فقط با کسب درآمد از وبلاگ‌نویسی، ماجراجویی‌های روزانه‌اش را با موفقیت به یککسب و کار سودآور تبدیل کرده است.

مطلب مرتبط۵ ضرورت برای پرورش ایده‌های کسب و کار

۹.خلق تم‌های وردپرس

با افزایش تعداد آدم‌هایی که می‌خواهند حضور اینترنتی‌شان را پایه‌گذاری کنند فارغ از این که دلیل‌شان چیست، تقاضا برای تم‌های وردپرس و الگوهای وب‌سایت‌ها رو به افزایش است. آیا استعداد طراحی وب‌سایت و کدگذاری HTML دارید؟ اگر این‌چنین است، می‌توانید از خلق تم‌های جذاب وب‌سایت پول خوبی به هم بزنید. آن تم‌ها را خلق کنید و سپس آنها را در بازارهای اینترنتی مانند ThemeForest و TemplateMonster بفروشید تا، بسته به  میزان استعدادتان، درآمد جانبی خوبی برای خودتان داشته باشید.

۱۰. داد و ستد سهام و فارکس

یکی از بهترین ایده های کسب و کار اینترنتی است. برخی آدم‌ها پیوستن به بازار ‌غیر قابل پیش‌بینیِ داد و ستد سهام و فارکس را تا حدودی ریسکی و  خطرناک می‌بینند. ولی، اگر از کم شروع کنید و به جست‌وجو در این مورد ادامه دهید تا اطلاعات و تجربه‌ی کافی در این عرصه به‌دست بیاورید، ممکن است ارزش زمانی را که صرف‌اش می‌کنید، داشته‌باشد. در واقع، زمانی‌که یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید می‌توانید به‌طور بالقوه سود بسیار زیادی از سهام و تبادل ارز‌های خارجی به‌دست بیاورید. هدف هر معامله‌گر موفق این است که دریابد کدام سهام و کدام ارز بیشترین افزایش یا کاهش را در ارزش خواهند داشت. هر چه بیش‌تر این راهکارها و اصول را یاد بگیرید، قطعا ‌پول بیش‌تری به‌دست خواهید آورد.

۱۱. همکاری با تبلیغ‌کنندگان

اگر مالک یک وبلاگ یا وب‌سایت هستید، می‌توانید بخشی از فضای صفحه‌تان را به تبلیغ‌کنندگان بفروشید و هر بار که از سوی مخاطبان هدف تان یا بازدیدکنندگان وب‌سایت‌تان بر این تبلیغات کلیک می‌شود به صورت جانبی پول به‌دست بیاورید. حال که مکان واقعی تبلیغات کاملا آزاد است، ظرفیت عایدی از تبلیغات بها به ازای کلیک (CPC) بر میزان ترافیک سایت‌تان و بها به ازای کلیک و نرخ کلیک (CTR) استوار است. امروزه محبوب‌ترین روش برای کسب درآمد از طریق کلیک‌های تبلیغاتی، از طریق ادسنس گوگل یا تبلیغ‌کنندگان مشابه است. روش‌های دیگر تبلیغات مؤثر آنلاین، خبرخوان و بنرهای مستقیم را  شامل می‌شود.

۱۲. پول بگیرید و بنویسید

از ایده های کسب و کار اینترنتی پرطرفدار است.  اگر مدیریت یک وبلاگ کمی درگیرکننده به نظر می‌رسد ولی هنوز هم تمایل دارید علاقه‌ی‌تان را به نوشتن در این مسیر ارضا کنید، می‌توانید برای سایت‌ها یا وبلاگ‌های دیگری همچون PayPerPost، Textbroker، یا Helium بنویسید. همچنین،  نگارش یک کتاب الکترونیکی جالب هم ممکن است یک گزینه‌ی خوب دیگر باشد. کتاب‌های الکترونیکی هیچ نسخه‌ی چاپی و هزینه‌ی ارسالی ندارند، که آنها را به یک سرمایه‌گذاری معقول تبدیل می‌کند. اگر فردی هستید که مهارت‌های زبانی قدرتمندی دارید. می‌توانید یک ویراستار بالقوه باشید که مدیران سایت‌ها با کمال میل به آنها پول می‌دهند تا مقالات را بخوانند و ویرایش کنند و اشتباهات دستوری را از نظر کپی‌برداری اینترنتی اصلاح کنند.

۱۳. پژوهش انجام دهید

نمی‌توانید طراحی کنید، بنویسید یا وب‌سایت‌ها را کدگذاری کنید؟ مشکلی نیست. اجازه ندهید این مسئله جلوی پول‌سازی اینترنتی‌تان را بگیرد. اگر در هفته چند ساعت زمان اضافه دارید، می‌توانید وظایف تحقیقاتی متعددی را به جای دیگر آدم‌ها یا شرکت‌هایی انجام دهید که خودشان نمی‌توانند برای انجام آن کارها وقت بگذارند. بسیاری از سازمان‌ها و کسب و کارهای مختلف افرادی را استخدام می‌کنند تا در مورد موضوعات خاصی پژوهش کنند یا هر روز در انجام بررسی‌های اینترنتی به آنها کمک کنند. شما نیز می‌توانید یکی از این‌ها باشید.

 

۱۴. بازاریابی اینترنتی

زمانی‌که یک سایت یا وبلاگ ایجاد شد و برای اهداف سئو (بهینه‌سازی موتور جست‌وجو) بهینه‌شد، بازاریابی موتور جست‌وجو (SEM) آغاز می‌شود. ظرفیت کسب درآمد در این حیطه بسیار زیاد است البته به این شرط که بدانید چه می‌کنید. یک متخصص در زمینه‌ی مدیریت سئو، مسئول بازاریابیِ موفق یک وب‌سایت است و می‌تواند ارتقاء آن را به روش‌های گوناگونی موجب شود. برخی از این تکنیک‌های ارتقاء ممکن است، تنها برای این که چند مورد از آنها را نام ببریم، شامل این موارد هستند: بازاریابی مقالات، نشان‌گذاری اجتماعی، پست‌گذاری در تالارهای گفت‌وگو، نشر اخبار منتشر شده، عرضه‌ی سایت‌تان به تعدادی از موتورهای جست‌وجو و راهنماها، و پست‌گذاری در وبلاگ. بیشتر کسب و کارها در ازای انجام این وظایف به کارکنان‌شان پولی نمی‌دهند و در عوض ترجیح می‌دهند تمام وظایف SEO و SEMشان را برون‌سپاری کنند.

۱۵. عکس بفروشید

از آن ایده های کسب و کار اینترنتی جذاب و ماجراجویانه است. عاشق عکس گرفتن هستید و به عکاسی علاقه‌ی خاصی دارید؟ اگر این چنین است،  می‌توانید با فروش اینترنتیِ عکس‌هایی که می‌گیرید به درآمد خوبی دست پیدا کنید. آدم‌های بی‌شماری هستند که علاقه دارند پول خوبی برای مجموعه‌ی تصاویر منحصر به‌فردی که به آنها پیشنهاد می‌کنید بپردازند. امروزه عرضه‌ی عکس‌های‌تان به مردم از همیشه آسان‌تر است، و می‌تواند رویکرد راحتی برای ایجاد منبع مطمئنی از درآمد اضافی را برای‌تان فراهم کند. چندین سایت ذخیره‌ی تصویر مانند Shutterstock و Fotolia برای افرادی که می‌خواهند از  تصاویری که در اوقات فراغت‌شان به صورت تصادفی گرفته‌اند کسب درآمد کنند، پیشنهادهای وسوسه‌انگیزی دارند.

۱۶. دستیار مجازی

تقریبا هر کسب و کار کوچکی برای هدایت وظایف اجرایی روز به روزش، به کمک نیاز دارد، ولی ممکن است مشخصا نخواهند یک کارمند تمام وقت را در منزل استخدام کنند تا این کار را انجام دهد. دستیاران مجازی طیف متنوعی از وظایف را انجام می‌دهند که دستیاران سنتی یا منشی‌ها معمولا انجام می‌دادند، از جمله هماهنگی‌های سفر، پرداخت صورت‌حساب‌ها، یا مدیریت تسویه‌ی هزینه‌ها. دستیاران مجازی از منزل یا هرکجا که اتصال وای فای موجود باشد، فعالیت می‌کنند. آنها معمولا از طریق تلفن، ایمیل، یا اسکایپ از طرف مدیرشان با مشتریان در تعامل هستند. یک دستیار مجازی تا چه اندازه می‌تواند پول بگیرد؟ معمولا به میزان تخصص و تجربه‌ی کلی‌اش بستگی دارد.

۱۷. اینترنتی تدریس کنید و سمینار اینترنتی برگزار کنید

تقاضا برای مربیان زیاد است چه مربی اینترنتی و چه مربی غیراینترنتی. بنابراین، اگر استعدادی دارید و دوست دارید به دیگران کمک کنید تا از استعدادشان استفاده کنند، یک معلم اینترنتی شوید تا در وقت آزادتان درآمد مضاعفی کسب کنید. تنها چیزی که نیاز خواهید داشت این است که در حوزه‌ی کاری‌تان حرفه‌ای باشید و علاقمند باشید تا چند ساعتی در هفته را به دیگران کمک کنید. سایت‌هایی مانند Tutor.com و TutorVista مکان‌هایی  هستند که می‌توانید ثبت‌نام کنید و به عنوان یک مربی به مرور زمان شهرت خوبی به هم بزنید. اگر واقعا خوب باشید، می‌توانید سخنرانی، سمینار یا سمینار اینترنتی برگزار کنید که به صورت اینترنتی ارسال می‌شوند. دانشجویان دانشگاه و کالج همیشه تمایل دارند برای دست‌یابی به سمینارهای اینترنتی تحسین‌شده پول خرج کنند.

۱۸. یک وبلاگ فهرستی از دست‌نوشته‌های کوتاه ایجاد کنید

یک ایده‌ی واقعا ساده که تنها یک ساعت از وقت‌تان را در هفته می‌گیرد و حدودا ۲۰ دلار هزینه دارد. با گذر زمان پول نسبتا هنگفتی را برای‌تان فراهم خواهد کرد.

سایت‌هایی مانند Viralnova.com و Fukarf.com با پیداکردنِ داستان‌های بامزه، عاطفی و الهام‌بخش در ردیت، فیسبوک و ایمی‌جر محتوایی رقابتی خلق  می‌کنند، محتوا را بازنویسی می‌کنند، جزییات بیش‌تری به آن اضافه می‌کنند و محتوا را در سایت خودشان منتشر می‌کنند. با کمی ارتقاء در سایت‌هایی مانند توییتر، فیسبوک، ردیت، استامبل‌اپان و در نهایت ارگانیک ترافیک، ظرف مدت چند ماه بین ۳۰K تا ۵۰K بازدید مجزا در ماه خواهید داشت. با ادسنس سایت‌تان را به پول نزدیک کنید تا برای تحت پوشش قرار دادن هزینه‌های میزبانی و بهاهای نام‌تان درآمدی داشته باشید.

خوب، شروع کردن با این روش (۱۰ تا ۵۰ دلار در ماه) بسیار آسان است، ولی با بالا رفتن ترافیک سایت، این رقم می‌تواند به بیش از ۱، ۰۰۰ دلار در ماه افزایش پیدا کند. آن‌گاه می‌توانید سایت را به ۳۰ برابر درآمد ماهیانه به پیش ببرید. افرادی را می‌شناسم که همیشه این کار را انجام می‌دهند و سایت‌ها را بعد از ۸ ماه به مبلغی بالاتر از ۱۰، ۰۰۰ دلار انتقال می‌دهند.

فرصت های پولسازی و ایده پولساز کسب و کار اینترنتی

در هر حال، اینترنت به خودی خود سرشار از فرصت‌های پول‌سازی یکی پس از دیگری ‌است. درحالی‌که کسب درآمد اینترنتی برای بسیاری از آدم‌ها نخستین منبع درآمدی‌شان نیست، می‌تواند منبع بسیار مطمئنی از درآمد را در هر ماه به ارمغان بیاورد. با این‌حال، برخی کارآفرینان اینترنتی وجود دارند که همه‌کار می‌کنند تا از تلاش، استقامت و زمانی که در این کار صرف کرده‌اند تا رؤیاهای‌شان را به واقعیت تبدیل کنند بهترین نتیجه را بگیرند. آیا هیچ‌کدام از این گزینه‌های پول‌سازی اینترنتی به دردتان می‌خورد؟

زمان بگذارید و ببینید به کجا می‌رساندتان! برای هر آدمی در این عرصه دستاوردی وجود دارد. فارغ از این که می‌خواهید کار یدی انجام دهید یا به‌صورت جانبی درآمد کسب کنید، گزینه‌های دیگری هم در فهرست چندین ایده پولساز کسب و کار اینترنتی ام وجود دارد. امیدوارم برای شروع کار خودتان چند  ایده‌ی الهام بخش به شما داده‌باشم.

Leave a Comment

 ۱۸ ویژگی رفتاری افراد بسیار خلاق

 ۱۸ ویژگی رفتاری افراد بسیار خلاق

خلاقیت دقیقا به چه معناست؟ افراد خلاق چه ویژگی‌هایی دارند؟ برخی افراد بر این باورند که خلاقیت ویژگی‌ یا قابلیتی است که همه‌ی ما در کودکی و نوجوانی داشته‌ایم، اما به مرور زمان آن را از دست داده‌ایم. عده‌ای دیگر فکر می‌کنند خلاقیت توانایی‌ای است که افرادی نادر دارای آن هستند و دیگران هیچ‌گاه قادر به کسب آن نیستند. افرادی نیز باور دارند که همه‌ی مردم خلاقیت دارند و تنها چیزی که نیاز دارند این است که آن را رشد دهند و فرصتی برای شکوفایی‌اش پیدا کنند. اما واقعا چه چیزی افراد خلاق را از دیگران متمایز می‌کند؟ برای پاسخ دادن به این پرسش ابتدا باید بدانیم از آنجایی که هیچ گونه فردِ خلاقِ «معمولی»ای وجود ندارد، تنها برخی ویژگی‌ها و رفتارهای افراد بسیار خلاق است که رازگشای این معما است. به این ترتیب، در ادامه ۱۸ کاری که افراد خلاق به روش‌های متفاوتی انجام‌ می‌دهند، را معرفی می‌کنیم.

خلاقیت روش‌های رازآمیز و اغلب متناقضی دارد. تفکر خلاقانه یک ویژگی پایدار و تعیین‌کننده در برخی شخصیت‌ها است، اما ممکن است بر اساس موقعیت و بستر موجود تغییر کند. سر و کله‌ی انگیزش و ایده‌پردازی اغلب خیلی اتفاقی و از ناکجاآباد پیدا می‌شود و آن زمانی که بیش از همیشه به این دو نیاز داریم، گم‌وگور می‌شوند. تفکر خلاق نیز نیازمند شناخت پیچیده‌ای است و با این حال کاملا جدا از روند اندیشیدن عمل می‌کند.

علم اعصاب، تصویری بسیار پیچیده از خلاقیت ارائه می‌دهد. همان‌طور که دانشمندان دریافته‌اند، خلاقیت چیزی بیش از تمایز راست‌مغز و چپ‌مغز بودن است (راست‌مغز بودن یعنی خلاق و احساساتی بودن و چپ‌مغز بودن یعنی منطقی و تحلیلی بودن). در واقع، به نظر می‌آید که خلاقیت تعداد فراوانی از فرایندهای شناختی، مسیرهای عصبی و احساسات را درگیر می‌کند و ما همچنان درک کاملی از نحوه‌ی کار ذهن رویاپردازمان نداریم.

اگر بخواهیم از دید روان‌شناسی صحبت کنیم، انواع شخصیت‌های خلاق را به سختی می‌توان شناسایی و مشخص کرد. بیشتر به این دلیل که چنین شخصیت‌هایی پیچیده و متناقض هستند و به دوری جستن از عادات و روزمرگی متمایل‌ترند. همچنین این مقوله تنها شامل یک کلیشه‌‌ی شخصیتی از «هنرمند رنج‌کشیده» نیز نمی‌شود، بلکه هنرمندها ممکن است واقعا افراد پیچیده‌تری باشند. تحقیقات نشان داده است که خلاقیت مستلزم به هم پیوستن چندین ویژگی، رفتار و تاثیرات اجتماعی روی یک فرد است.

 

دکتر «اسکات بَری کافمَن» (Scott Barry Kaufman)، مدیر علمیِ مؤسسه‌ی قوه‌ی تخیل (Imagination Institute) در دانشگاه پِنسیلوانیا، در مصاحبه‌ای با نشریه‌ی خبری اینترنتیِ «هافینگتن پُست» می‌گوید: «در واقع برای افراد خلاق هم دشوار است که خودشان را بشناسند، زیرا شخصیت خلاق از شخصیت غیرِخلاق بسیار پیچیده‌تر است. در شخصیت‌های خلاق بیشتر چیزهایی که بیشتر به چشم‌می‌آیند تناقضات شخصیتی این افراد است. همچنین افراد خیال‌پرداز، معمولا افکار پریشان‌تری دارند.»

 

در ادامه ویژگی‌های مشترک در افراد خلاق را معرفی می‌کنیم.

 

۱. آنها خیال‌پردازی می‌کنند

افراد خلاق علی‌رغم چیزی که معلم سوم دبستان‌شان به آنها گوشزد کرده است، باور دارند که خیال‌پردازی به هیچ وجه وقت تلف کردن نیست.

به گفته‌ی کافمن و «ربه‌کا ال. مک‌میلان» (Rebecca L. McMillan)، روان‌شناس، که به کمک هم مقاله‌ای با عنوان «قصیده‌ای در وصف خیال‌پردازیِ مثبت و سازنده» نوشته‌اند، پرسه‌زنی ذهن می‌تواند به روند «تولید خلاقه» کمک کند. البته بسیاری از ما بنا به تجربیات‌مان می‌دانیم که بهترین ایده‌های‌مان ظاهرا خیلی اتفاقی و هنگامی که ذهن‌مان جایی دیگر بوده است، پیدا شده‌اند.

گرچه خیال‌پردازی ممکن است بی‌فکری به نظر برسد، یکی از مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۲ نشان داده است که این کار در واقع می‌تواند شامل حالتی از درگیری شدید ذهنی باشد. خیال‌پردازی می‌تواند منجر به اتصالات و بینش‌های ناگهانی شود، زیرا به توانایی ما در یادآوری اطلاعات در مواجهه با حواس‌پرتی‌ها ارتباط دارد. عصب‌شناسان همچنین دریافته‌اند که روندهای ذهنی درگیر در خیال‌پردازی، با روندهای ذهنی درگیر در تخیل و خلاقیت یکسان است.

 

۲. آنها همه‌چیز را مشاهده می‌کنند

جهان برای مردم خلاق در حکم یک صدف است. آنها همه جا و در هر موقعیتی فرصت‌هایی را می‌بینند و مدام در حال جمع‌آوری اطلاعاتی هستند که تغذیه‌ای برای حالات خلاقانه‌شان هستند. همان‌طور که به دفعات از «هِنری جِیمز» (Henry James)، نویسنده‌ی آمریکایی، نقل شده است، نویسنده کسی است که هیچ چیزی از دیدش پنهان نمی‌ماند.

«جوآن دیدی‌یِن» (Joan Didion)، نویسنده‌ی آمریکایی، همیشه و همه جا یک دفترچه همراه داشت و می‌گفت که مشاهداتش را پیرامون افراد و رخدادها یادداشت می‌کند تا در نهایت بتواند از آنها به عنوان روشی برای شناخت بهتر پیچیدگی‌ها و تناقضات ذهن خودش استفاده کند.

دیدی‌یِن در مقاله‌ای با عنوان «پیرامون همراه داشتن دفترچه» (On Keeping A Notebook) می‌نویسد: «دفترچه‌های‌مان ما را لو می‌دهند، زیرا هرچند ما وظیفه‌شناسانه همه‌ی چیزهایی را که در اطراف‌مان می‌بینیم ضبط می‌کنیم، مَخرجِ مشترکِ همه‌ی چیزهایی که می‌بینیم همیشه، به طور شفاف و بی‌شرمانه‌ای، «منِ» کینه‌توزِ خودمان است. ما اینجا از دفترچه‌ای برای استفاده‌ی عمومی حرف نمی‌زنیم که حاویِ مجموعه‌ای ساختاریافته از تفکرات و اندیشه‌های قابل احترام و دلپذیر و مایه‌ افتخارمان باشد. بلکه درباره‌ی چیزی خصوصی صحبت می‌کنیم، درباره‌ی تکه‌های ریزی از رشته‌های افکار که کوچک‌تر از آن هستند که مورد استفاده قرار گیرند، مجموعه‌ای سرگردان و غیر قابل تمیز که تنها برای شخص نشانه‌گذار آن دارای معنا و مفهوم است.»

 

۳. آنها زمان‌هایی کار می‌کنند که بیشترین بهره‌وری را دارند

بسیاری از هنرمندان بزرگ می‌گویند که بهترین کارهای‌شان را صبح خیلی زود یا آخر شب انجام می‌دهند. «ولادیمیر نابوکوف» (Vladimir Nabokov)، رمان‌نویس روس-آمریکایی، به محض اینکه از خواب بیدار می‌شد، ساعت ۶ یا ۷ صبح، شروع به نوشتن می‌کرد و «فرانک لوید رایت» (Frank Lloyd Wright)، آرشیتکت و طراح داخلیِ اهل آمریکا، ساعت ۳ یا ۴ صبح از خواب بیدار می‌شد و چندین ساعت کار می‌کرد و دوباره می‌خوابید. فرقی نمی‌کند چه ساعاتی، اما افرادی با کارهایی خلاقانه اغلب می‌دانند که چه زمان‌هایی ذهن‌شان شروع به کار می‌کند و در نتیجه روزشان را طبق آن برنامه‌ریزی می‌کنند.

 

۴. آنها زمان‌هایی را در تنهایی می‌گذارنند

«رولو مِی» (Rollo May)، روان‌شناسِ وجودگرایِ اهل آمریکا می‌نویسد: «برای باز گذاشتن راه خلاقیت، هر فردی باید ظرفیت استفاده‌ی سازنده از تنهایی‌اش را داشته باشد و بر ترس از تنها بودن غلبه کند.»

هنرمندان و افراد خلاق اغلب به عنوان افراد منزوی دسته‌بندی می‌شوند و با اینکه شاید مسئله این نباشد، انزوا و تنهایی می‌تواند کلید خلق بهترین کارهای‌شان باشد. از نظر کافمن، این موضوع با رویاپردازی مرتبط است. زیرا ما باید زمانی را برای تنها بودن در اختیار خودمان قرار دهیم تا ذهن‌مان امکان پرسه زدن را پیدا کند.

او می‌گوید: «شما باید با ندای درون‌تان ارتباط برقرار کنید تا در نهایت قادر به بیان آن شوید. اگر با خودتان تماس برقرار نکنید و درباره‌ی خودتان تامل نکنید، یافتن ندای خلاق درون‌تان دشوار خواهد بود.»